Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki nem állhatom az apámat,...

Ki nem állhatom az apámat, ezért komoly elhatározásra jutottam, szerintetek jól döntöttem?

Figyelt kérdés

Nos arról van szó, hogy az apám korántsem nevezhető egy mintaapának.Anyukám halála óta vele élek és semmi mást nem csinál azóta csak megkeseríti az életemet.Alkoholista, és nem teljesen kiszámítható ha iszik.

Ha józan akkor hatalmas jóindulattal lehet normálisnak mondani, de ha iszik akkor folyamatosan sérteget.Nem bírom tovább.Ha részeg álladóan anyát ócsárolja, vagy engem cukkol, illetve az önbizalmamat rombolja le teljesen.Sose dicsér meg, a külsőmet is állandóan csak kritizálja, sérteget, hogy kövér vagyok holott nem is, a tanulásban sem ösztönöz mint minden normális apa, hanem épp ellenkezőleg azt mondja gyenge iskolába járok és annyi a lényeg, hogy félév végén csak görbüljenek azok a jegyek.Ráadásul szeret a holmim között turkálni, kidobálni ezt-azt a tudom nélkül, állandóan azt keresi mibe köthet bele, minden nap ordibál de olyan hangnembe, hogy én még az ellenségeimmel se beszélek így, ráadásul ha nagyon begurul azzal fenyeget, hogy megüt stb...

Nálam mint apa örökre leszerepelt, én szégyenlem magam, hogy a gyermekeimnek ilyen alkoholista és agresszív nagyapjuk lesz majd egyszer.

Ezért úgy döntöttem, hogy titokban leérettségizek matekból újra és megcsinálom a nyelvvizsgát és jelentkezek az ország másik kis szegletébe egyetemre, a lehető legtávolabb apámtól.

Úgy érzem ha itt maradok csak begolyózok mellette, kibírhatatlan ami itt folyik.

Szerintetek ez jó ötlet?


2010. júl. 18. 14:21
 1/10 anonim ***** válasza:

igen jó ötlet

kérd meg a barátaidat h támogassanak benne

ha pedig valami miatt nem jön össze akkor öld meg

sok sik sikert és boldogabb életet kívánok

2010. júl. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem jól döntöttél. Állj rá a tanulásra!!!
2010. júl. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Isten ments h megöld (idiota elsö valaszolo)! De az ötleted nagyon jo es en is tamogatom! Reméljük apukad se gurul be az ötlettöl... Sok szerencset a tovabbiakban :)
2010. júl. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Jó ötlet, csak ha tényleg titokban akarod csinálni, akkor kalkuláld bele, hogy egy nyelvvizsga 30ezer ft körül van, az újraérettségi matekból pedig asszem 14ezer, tehát ezt a pénzt neked kell előteremteni.
2010. júl. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ebben a helyzetben szerintem ez a legjobb döntés, amit hozhattál. Én már évek óta számolok vissza, mikor húzhatok el végre innen, és már csak szeptemberig kell kibírnom.
2010. júl. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy le leszek pontozva, de az nem megoldás, hogy csak úgy ott hagyod és többé felé se nézel. Én sajnálnám az apámmal ezt tenni, mégis csak ő nevelt, ő tartott el, akármilyen ember is. És ezt nem mint agyonkényeztetett apuci szeme fénye mondom; épp ellenkezőleg, tudom, milyen lehet neked, az én apám is iszik, elviselhetetlen, de nem tudnám ezt tenni vele, mármint hogy elköltözöm és kész. Nem biztos, hogy ő tehet róla, hogy olyan, amilyen, lehet, hogy édesanyád halála ment az agyára, vagy valami. Ahelyett, hogy menekülnél a problémák elől, inkább segítséget kéne kérned rokonoktól, ismerősöktől, nem hiszem, hogy nincs a környezetedben senki, akihez fordulhatnál.
2010. júl. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

A szüleim már 10 éve elváltak, pont azért mert apa agresszív volt és nemegyszer megütötte anyát.Sajnálom de én nem tudok vele együtt élni, egyszerűen nem megy én próbáltam alkalmazkodni hozzá...sikertelenül.

Ha nem megyek el innen egy éven belül én komolyan mondom megőrülök, vagy öngyilkos leszek, ez az ember ott aláz meg és ott keseríti meg az életem ahol tudja.


A többi válaszolónak köszönöm a támogatást!:)

2010. júl. 18. 14:44
 8/10 anonim ***** válasza:

Sz.rd le ezt a mocskos alakot, aki még a halott emlékét is gyalázza.Ne legyen lelkiismeret furdalásod, vegyél el tőle mindent, amit lehet.Vedd úgy, hogy fájdalomdíj a normális, szép élet helyett, amit egy apának kellene biztosítani.

Minden együttérzésem a tied ebben a helyzetben, sok szerencsét a jövendő életedhez.

2010. júl. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Amit a 14:40-es mond, az nagyon szép dolog, de nem mindenki Teréz Anya. Egy alkoholista mellett élni ilyen fiatalon egyszerűen lélekromboló, és senkitől nem várható el, hogy támogasson, segítsen egy ilyen szülőt, miközben maga is próbál talpon maradni. Ha valaki megteszi, az tényleg nagyon szép dolog, de ezt elvárni nem lehet. Egyébként meg senki nem maga akarta az életét, nem kért szívességet, ez a szülei döntése volt. Ha a szülő felvállalt egy gyereket, akkor elemi KÖTELESSÉGE gondoskodni róla, és normális életet biztosítani neki (ha az anyagiakat nem is tudja előteremteni, legalább minden erejével szeresse a gyerekét). Csak azért, hogy felnevelték, egy gyereknek nem kötelessége mindent eltűrni a szüleitől, mert nem ő akart élni.

Kérdező, a lehető legjobban döntöttél, nagyon sok erőt kívánok hozzá, hogy a saját lábadra tudj állni.

2010. júl. 18. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hajrá én is ezt tenném!!!!!!!!!!!! De a suli alatt mindenképp barátkozz össze valakivel, hogy utána tudj kitől segítséget kérni, tudj hol lakni. Nem tudom, hogy az egyetemek adnak-e szállást diploma után, de fedél mindig legyen a fejed felett!!!!!!
2010. júl. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!