Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nektek mi a véleményetek ezekről?

Nektek mi a véleményetek ezekről?

Figyelt kérdés

Viszonylag objektív válaszokat szeretnék, ezért nem neveznem meg a szereplőket, bár nagy valószínűséggel uygis rájön mindenki.

Tehát adott egy család. 3 felnőtt egy gyerek. A megállapodás szerint heti 6 napon az egyik felnőtt főz, legyen ő X, a maradék egy napon pedig a másik felnőtt, legyen ő Y. A harmadik felnőtt és a gyerek nem főz. Ha X főz, 4 szemely számára készít ételt, nincs oylan, hogy valakinek nincs a fogára való, mert csak olyat készít, amirol tudja, hogy mindenki megeszi. Ha Y főz, 2 szemelynek készít etelt, magának és a harmadik felnőttnek. Csak es kizarolag olyan etelt készít, amirol tudja, hogy X és a gyerek nem szeret. A masik felnőtt és a gyerek találja ki maga és készítse el a saját ételét, mindezt úgy, hogy a konyhába egy időben nem férnek el, nincs annyi hőforrás és edény se, hogy ez megoldható legyen. A harmadik felnott azerint ezzel nimcs semmi gond, Y csak heti egyszer főz, X oldja meg valahogy.

Vendegek erkeznek. X fogadja a vendégeket, Y kávét főz. Y mindenkinek készít kávét, X-et kivéve. Ugyanez a helyzet vendégek nélkül is. Y magának és a harmadik felnőttnek kávét készít, X láthatatlan. A harmadik felnőtt ezt általában nem veszi eszre.


2019. nov. 15. 14:38
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
89%

"A hétből 6 napot én főzök az egész családra, beleértve az anyósomat is. Anyósom főz vasárnap, de csak magának és a fiának. A párom (a fia) szerint nincs ezzel gond"


Én erről ennyit írtam volna.

2019. nov. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:

9!


Nem teszem ki. A férjem anyja. Szeresse a másik menyét, nem érdekel. Nem kell hogy engem szeressen. A ház az enyém és a férjemé.


10!


Ezzel csak az a gond, hogy én még tudom főzni azt, amit ő szeret, és meg is főzöm. Külön neki és a férjemnek is. De magamnak és a gyereknek is készítek ilyenkor valamit. Ő nem. Még egy vajas kenyeret sem. Ez a lényeg. Engem érdekel, nekem fontos, hogy mindenki előtt légyen étel. Neki nem.

2019. nov. 15. 15:25
 13/32 A kérdező kommentje:

11!


Igen, írhattam volna ezt is. De mivel nem anyó s szidása volt a célMost sem az- igyekeztem semlegesen leírni a szituációt.

2019. nov. 15. 15:26
 14/32 anonim ***** válasza:
66%

#12

Nem tudom hány éves az anyósod, de bizonyos kor után már nem olyan egyszerű még a főzés sem, hogy kétfelé főzzön valaki.

Nem kell ebbe érzelmeket gondolni, az unokáját biztos nagyon szereti, mégsem főz neki külön.

Én 65 éves vagyok, valamikor gyors voltam mint a villám, most meg mire elkészítek egy paprikás csirkét nokedlivel 3 főre, a fenekemen meg lehet foltozni a gatyát,... na meg az álldogálás egy gyötrelem.

Ha még ezután ki kellene szenvednem egy másik ételt valakiknek, mert ők válogatnak, ott pusztulnék el.

Mondjuk a kávé az amit nem értek, de nálunk úgy van, hogy reggel lefőzök egy adagot és mindenki kiszolgálja belőle magát, senkit nem kínálgatok.

Nálatok vendégségnél talán az lehet a helyzet, hogy lejön 4 vagy 6 adag és egy személy miatt kellene egy újabb kávét feltenni. Így kimaradsz, de gondolom az anyós sem kávézik már késő délután.

2019. nov. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:

14!


70 felett van.

Nem kell neki kétfelé főzni. Csalnál mondjuk pacalt krumplival. Több kilónyi pacalt, de csak annyi krumplit, higy az kettejüknek elég legyen. Pár szemet ha hozza tenne, meg sütne mellé egy tükörtojást, máris meg van oldva. Vagy csak tenne ki kenyeret meg vajat az asztalra. De nem.

Kávéfőző tobb is van itthon. Az egyik adagonként főz, itt háromszor kellene egy adagot lefozbie a kettő helyett. Masfel perc munka. A masik filteres kavefozo, 12 adagot lehet vele lefőzni. A kannából tudom is én, 4 csésze helyett ötbe kellene tölteni.

2019. nov. 15. 15:44
 16/32 anonim ***** válasza:
58%

az egyse hogy rájött! Nobel-díjat neki! én ezzel próbálkoztam, sikertelenül:

[link]

De szerintem, ha egyébként jól megvagytok a férjjel, akkor engedd ezt el. Készítsd magadnak a kávét, tekintsd lufinak anyóspajtit.

Vannak dolgok, amit az életben el kell engedni. A fagyos lejtőn érkező 40 tonnás teherautó pl. ilyen.

[link]

2019. nov. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
49%

Megoldás: Ti is csak magatokra főztök.

Külön konyha.

Mi az, hogy anyagilag nem tudja megoldani?

A nyakatokon él?

2019. nov. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:

Plusz a lényeg az, hoyg nem is kellene neki ott állnia, mert még tudok főzni mindent, azt is, amit nem szeretek és még is csináltam anno, hogy ne legyen ilyen probléma.

A válogatás meg.... Hát nem, nem szeretem a pacalt meg a zsíros dolgokat. Ő meg nem szereti a paradicsomos vagy ananásszal készült dolgokat. Ha mondjuk ananásszal töltött csirkemell a menü, akkor neki külön megcsinálom ananász nélkül. Teszek elé etelt minden alkalommal.

2019. nov. 15. 15:47
 19/32 A kérdező kommentje:

Doszka!


Hát én nem tudnám elnézni, hogy oda ülünk négyen ah asztalhoz, három előtt van étel, a negyedik meg oldja meg.

Kevés a nyugdíja, azért nem tudja megoldani.

2019. nov. 15. 15:49
 20/32 anonim ***** válasza:
77%
így is kell - készíts neki pacallal töltött csirkemellt.. Hanem az a 14-ben említett paprikás csirke galuskával jó lehet! Mehetünk?
2019. nov. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!