Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van olyan sok egykéző...

Miért van olyan sok egykéző család?

Figyelt kérdés
Facebookon nézem az ismerőseimet és a családok 80%-ánál csak egy gyereket látok. Miért lehet ez?

2019. nov. 18. 05:51
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem már leírtam az oldalon, de megint elmondom: én is pont facebook-on néztem egy régi osztálytársamat, aki minden pillanatot kitesz, így a környezete is látszik, és elgondolkodtam, hogy ő olyan proli, hogyhogy csak két gyereke van? És pár hétre rá kitette a képet, hogy jön a harmadik.
2019. nov. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 A kérdező kommentje:
38-as válaszoló, valóban, nekem is van önkéntes nyugdíjpénztári tagságom. Nem tudom, hogy 30-40 év múlva mit akar majd adni az állam, addig meg havi pár ezer forint nem vág falhoz. Valaki elissza, eldohányozza, nekem meg a bankban csücsül.
2019. nov. 18. 17:19
 43/50 anonim ***** válasza:
66%

Kérdező!Mutass nekem olyan embert,aki egyke,de nem vitte semmire,nem sikeres!


A nagycsaládosok mind hátránnyal indulnak az életben,na nem a szülők,akik így jutnak anyagi haszonhoz a gyerek által,hanem a gyerekek.


Aki sok gyereket csinál,azt nem is érdekli igazán milyen jövője lesz a gyereknek.

Ők úgy vannak vele,hogy majd lesz vele valami.

Sajnos sokan még mindig nem fogják fel,hogy miről szól a 21.századi élet.

2019. nov. 19. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:
81%

"Azért kell hogy ne kopjon fel az állad idős korodra."


Talán el kellene felejteni azt,hogy az állam adjon mindent!

Talán az oktatásra kellene a pénzt költeni,nem gyerekgyártás támogatására,és akkor talán nem lenne annyi analfabéta ember,aki mindent az államtól vár.


Ha nem kellene ennyi adót fizetni,akkor az emberek tartalékolhatnának,vagy befektethetnék a pénzüket valamibe.

A baj a munkaalapú társadalommal van,amit pl itthon is erőltetnek.

Légy alkalmazott,dolgozz minél többet,hozd másoknak a hasznot.


Sokkal jobb lenne,ha az emberek vállalkoznának,minél többen,nem adóztatná az állam a tehetséges embereket rommá,és akkor lenne annyi pénzed,hogy idős korban ne kelljen dolgoznod.

2019. nov. 19. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:
63%
Nem tudom de ahogy telik az idő én is egyre kevesebb gyereket akarok.
2019. nov. 19. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:
74%
Nemrég volt egy vendégelőadónk, amikor mentünk ki céghez előadásra. Egy 45 év körüli férfi volt, vegyészmérnöki és mérnök-közgazdász diplomája is volt, már 25 éve ott dolgozott a cégnél, idén mondott fel, mert megtehette, hogy a hobbyjának éljen. 4 gyereke van: a legidősebb lány Angliában tanult, már le is diplomázott, a fia focista, már szerződése is van valami menő focicsapattal, a következő lány még 17 éves, végzős, a legkisebbik még csak 2,5 éves. De mindegyiket mindenben támogatja. A ,,hobbyja" egyébként az, hogy most már főállásban fogja a fociedzősködést csinálni, így is támogatva meg segítve ezzel a fiát. Mindegyik gyerekének ott van és segít, mindegyiknek van jövője, okosak, kedvesek, egészségesek. Pedig 4-en vannak. Lehet, nagyon sok fizetése is volt a férfinek, lehet a felesége is valami menő mérnök, vagy alapból gazdag családból jöttek, de megoldják, semmi nem lehetetlen, és ők rá a bizonyíték. Azt még hozzátette, hogy ,,fiúk, majd ha egyszer gyerekeitek lesznek, mindenben segítsetek a feleségeteknek, nehogy elházisárkányosodjon. Ez egy valós dolog, a gyereknevelés nagyon nem könnyű, az pedig nem működik, hogy ti hazajöttök a munkából, és még legyetek kiszolgálva. Mindent osszatok el, minden munkát, és akkor boldogok lesztek. A gyereknevelés életetek egyik legnehezebb, legembertpróbálóbb feladata lesz, ami sose múlik el. De megéri."
2019. nov. 19. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:
92%
Ha valaha lesz gyerekem (bár nekem is megmondták az orvosok, hogy nehézségeim lehetnek, és az is benne van a pakliban, hogy nem jön össze), nem fogom elvárni tőle, hogy öreg koromban tartson el. Dolgozom, van nyugdíj célú megtakarításom többféle is. A gyerekre terhelni ezt, és azért gyereket vállalni, önzőség.
2019. nov. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:
86%
Elég szomorú, de tanultuk még irodalom órán, hogy a régi székely/erdélyi idős emberek valami barlangba vonultak el, ahol mérges gázok voltak, hogy ne legyenek a család és fiatalok terhére. Nem azt mondom, hogy helyes volt, és senkinek nem szabadna ezt csinálnia, de milyen már, amikor valaki azért csinál gyereket, mert de jó lesz, mert lesz aki eltartsa öreg korára! Egy szülő mindig a gyerekei, az unokái jövőjét, jólétét kellene, hogy nézze, nem pedig csak elvárni, hogy legyen kinek kitörölni a fenekét...
2019. nov. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
100%

És hány olyan FELNŐTT gyerek van aki felnőtt létére a szüleit húzza le pénzel,lakhatással,étellel és még sorolhatnám.

Akkor ez az ember mikor tartja majd el az öreg szüleit?

Amügy meg tényleg nagy szégyen hogy az ember azt várja,hogy segitse és eltartsa az idős szüleit a gyereke ha már “megcsinálták”,hisz gondolom nem szerelem gyerek az ilyen

Sajnálom...

2019. nov. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 A kérdező kommentje:
Valószínűleg ez népcsoportonként változik. Kínában - ha jól tudom - teljesen normális, hogy több generáció lakik együtt és az idősekről a fiatalok gondoskodnak. Nálunk ez a többség számára nem működik, sőt, a szülők sem várják el, hogy a gyerek törölgesse a feneküket. Én magam is úgy gondolom, hogy egy rendes szülő önmagáról gondoskodik, amíg tud, és nem veszi el a gyereke magánéletét.
2019. nov. 21. 16:27
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!