Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet nevet változtatni...

Hogyan lehet nevet változtatni? Te megtennéd?

Figyelt kérdés

15 éves vagyok és utálom a nevem:(

a nevem Priscilla


2010. júl. 19. 10:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
41%
Pedig szerintem szép neved van:)
2010. júl. 19. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%

Apám is megváltoztatta a vezeték nevét , igaz ő nem azért mert nem tetszett neki , mert nem gázos , hanem más oka volt .... amit nem részletezek .

De annyit tudok hogy kérvényezni kell , és meg kellett neki indokolni (pl. félre értik mindig, telefonba 3x visszakérdeznek hogy milyen László ?? , a levelek más névre jönnek ... :S bla bla ... És írni fognak hogy megkapod e vagy nem !

2010. júl. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Elvis-rajongók voltak a kedves szülők? :)

2010. júl. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
én nem változtatnám meg.használtasd úgy h Cila vagy Illa
2010. júl. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
53%
szeirntem is jó, különleges.:)
2010. júl. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
35%
Egy távoli ismerősöm Nagyné Kiss akárki volt vagy fordítva, egy éve ment rá az eljárásra, a Belügyminisztériummal kell beszélned.
2010. júl. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
18 év alatt kell szülői beleegyezés. Utána nem. Ki kell tölteni egy nyomtatványt az okmányirodában, be kell fizetni a csekket (bazi drága) és kicserélik az irataidat. Utána új útlevél, jogsi, taj- és adókártya kell, szintén pénzért.
2010. júl. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Igen kervenyezni kell. Eloszor a polgarmesteri hivatalba kell bemenni es ott megmondjak h mi a pontos menete.

Irni kell levelet es meg kell indokolni, hogy miert akarod megvaltoztatni. Ezt elkuldik a koztärsasagi elnok irodajaba. ott elbiraljak. Ez 3 evvel ezelott volt, azota lehet valtozott valami. En a vezeteknevemet valtoztattam meg, eleg draga volt de nagyon megerte! Aztan erre jon ra az osszes igazolvany kicserelese, hiszen uj nevet kapsz. NEm bantam meg.

2010. júl. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Így van, ahogy írták. 18 év alatt szülői beleegyezés kell és 10ezer Ft az illeték. Ennyibe fog fájni.
2010. júl. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Malaboy válasza:
85%
Ennél töbe fog fájni, mer 10 az illeték+7 a személyi+utlevél+diákig.+jogsi+lakcímkártya még sorolhatnám..
2010. júl. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!