Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális a bátyám? Megeri...

Normális a bátyám? Megeri ennyit dolgozni a családert?

Figyelt kérdés

Minden nap 14 órát dolgozik. Szombat vasárnap is megy, akkor csak 8 órát.

Azt mondja mindent meg akar adni a feleségenek és a gyerekeinek.

De bele döglik. Hulla fáradt. Az asszony meg otthon a 2 éves gyerekkel.


2019. nov. 30. 13:00
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:

"a test jelezni fog neki, ha túl terheli magát!"

Már jelez, hiszen a kérdező látja rajta, hogy hullafáradt. Épp azért aggódik miatta, mert hiába a jelzés, nem változtat, csak hajtja magát tovább.

2019. dec. 4. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:

Ő lehet látja rajta, de az illető úgy tűnik még nem érzi magán! De akkor az az ő baja lesz! Nem dönthet meg cselekedhet más helyette! Nem kötözheti meg, hogy már pedig nem mégy! Akkor ha nem létszükség, csak a "sok" megkereshető pénz ami motiválja! Hiszen a családja otthon van, de még hétvégén is elmegy inkább a pénz után!

Nem ismerem a valóságot, csak tippelgetek, hogy mi lehet ennek hátterében...

2019. dec. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:

"Ő lehet látja rajta, de az illető úgy tűnik még nem érzi magán!"

Vagy csak nem fogja fel. Mint amikor nem vesszük észre, pl. hogy éhesek vagyunk, ha nagyon belemerülünk egy tevékenységbe.


"De akkor az az ő baja lesz!"

Nem csak az övé, a kérdezőé is, meg az egész családé. Jó lenne megelőzni a bajt.


"Nem dönthet meg cselekedhet más helyette! Nem kötözheti meg, hogy már pedig nem mégy!"

Máshogy is hatással lehetünk, hatással is vagyunk egymásra, nem csak a megkötözéses módszerrel. Épp az a kérdés, hogy mit lehet tenni egy ilyen testvérrel, hogyan próbáljunk meg hatni rájuk. Mert igen, az igaz, hogy nem cselekedhetünk helyettük, meg nem is kötözhetjük meg őket - de nem is akarjuk, hogy már fiatalon elveszítsük őket.


"Akkor ha nem létszükség, csak a "sok" megkereshető pénz ami motiválja! Hiszen a családja otthon van, de még hétvégén is elmegy inkább a pénz után!"

És szerinted ez normális? Megéri? Ha nem, hogyan lehetne vele is megértetni, hogy nem jól teszi? Ez a kérdés.

2019. dec. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:

Ész érveket felhozol neki, ennek ellenére mégis elmegy. Mégis mit tehetsz? Ha valaki magának csinálja a bajt, én az ellen nem tudok semmit tenni. Papolhatok neki, hogy hahó, ebből baj lesz! Ha ő nem akarja felfogni, nem tudsz mit tenni!

Az alkoholizmusról győzködheted az alkoholfüggőt, hogy árt neki, de semmit nem ér amíg saját maga be nem látja, hogy gondja van vele. Tapasztalatból mondom, hogy fejre állhatok én is, de nem tudom megmenteni a saját apámat a függőségétől! Nem ismeri be, hogy igenis gondja van az alkohollal! Mégis mit csináljak vele? Semmit nem tudok tenni! Csak veszekszik velem. Nincs ész érv! Tagad! Szerinted nekem ez jó? Már mindenhonnan megközelítettem a témát!

Van amikor nem tudod megmenteni a másikat a saját baromságától! Közben végig kell néznem nekem is, hogy teszi tönkre magát... S nem az én hibám, hogy ő ezt az utat választotta és az sem ha emiatt baj lesz. Tudom, nagyon borzasztó végig nézni tehetetlenül...

2019. dec. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
Bár nalunk nincs gyerek és a férjemmel meg nem is tervezunk de ő is nagyon sokat dolgozik. Sajnos az egészségére rá is ment mert a sok alvashianyt energiaitalokkal helyettesítette. Ez pedig ahhoz vezetett hogy nagyon komoly szív problémái lettek. Gyengébbek kedvéért : én nem hajtottam őt és 1 centet sem vettem el tőle. Én is dolgozom ő pedig a saját megkeresett pénzéből megvette álmai autóját. Tudom hogy az egeszsegnel fontosabb nincs, de sajnos én nemtudtam rá hatni.
2019. dec. 6. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim válasza:

Szia :)

Azóta változott valami?

2022. máj. 23. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!