Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek kinek van igaza?...

Szerintetek kinek van igaza? Felháborító, hogy a gyerek inkább maradt a barátaival, és nem ment haza a nagyszülőkkel?

Figyelt kérdés

A lányom 13 éves, 7. osztályos. Eddig hordtuk autóval, hoztuk-vittük, idéntől jár "egyedül". Ez azt takarja, hogy a barátaival megy iskolába, és együtt is jönnek haza (többen laknak a környékünkön). Biciklivel kb 5-6 perc az út, 10, hogyha lassan jön, szóval nem kell nagy távra gondolni. Viszont most, hogy itt voltak a hidegek, eső, volt, hogy elvittem én reggel, és vagy a férjem, vagy a szüleim elmentek érte 2-kor, ha végzett. Ha anyukámék mentek érte, akkor ők utána itt is maradtak nálunk, amíg én hazajöttem, utána még beszélgettünk, ilyesmi. De ezt, hogy menni kell a lányomért, mindig megbeszéltük előre, a lányom is úgy készült, sietett ki, stb. Múlt pénteken is elvittem reggel, kérdeztem menjenek-e érte mamáék, vagy hazasétál? Mondta, hogy megy gyalog, mert beszélték a többiekkel, hogy elmennek mekizni óra után, és akkor lehet, hogy még utána eljönne hozzánk pár barátnője. Mondtam, hogy ok, anyukámékkal nem is beszéltem erről utána, nem volt megbeszélve, hogy ők mennek a gyerekért.

Erre felhív fél 2-kor anyukám őrjöngve, hogy ők odamentek 1-re az iskolához, hogy a gyereknek ne kelljen hazasétálni és ő csak annyit mondott, hogy nem kell hazavinni, mert a barátaival megy még ebédelni. És hogy ő direkt ezért hamarabb megfőzött, meg kiálltak a kocsival, elmentek érte, ő meg nem bírt ki annyit, hogy hazamenjen velük.

Utána mondta a lányom, hogy semmi kedve nem volt velük tölteni a délutánt, mert nem hagyják békén, mennek utána a szobájába, és kérdezgetik mindenről, meg akkor megint itt ültek volna este 6-ig, és ő a barátaival akart menni, már hétfőn megbeszélték ezt, és hogy ezért miért ő van lecseszve.

Anyukám még mindig vérig van sértve, félek hogy ez nem múlik el magától. Pedig én is mondtam, hogy most ezen felesleges patáliázni, elbeszéltünk egymás mellett, nem történt tragédia. A lányom nem hajlandó bocsánatot kérni, mert hogy ő semmi rosszat nem csinált, és hogy nem is kérte, hogy odamenjenek érte, ez meg sem volt beszélve.


2019. dec. 16. 14:40
1 2 3 4 5
 11/42 A kérdező kommentje:

"De anyukád honnan tudja hogy mit beszélsz a lányoddal, meg hogy pénzt adsz neki, ha nem mondod,"


Épp onnan, hogy nem szóltam. Mert ha kellett menni érte, előtte este mindig telefonáltam, hogy akkor 1-kor, vagy 2-kor végez, én mikor jövök haza, stb.


Akik azt nehezményezik, hogy néha fuvorozzuk még a gyereket... Ő szokta kérni, mert nyilván még korán, hidegben, esőben nem akkora buli a suliba menet, főleg biciklivel, ahol ígyis-úgyis elázik, mindegy hogy tartja az ernyőt. Nekem pont útba esik a munkahelyemre menet, így nem értem, miért kéne kiszúrnom vele direktbe.

2019. dec. 16. 15:11
 12/42 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem a gyereknek van igaza. Ő szólt is erről neked.

Egy betervezett programot mondjon le az utolsó pillanatban?

Semmiképp nem neki kell bocsánatot kérnie.

Max neked kellene a nagyszülőktől mert nem jelezted nekik.

2019. dec. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
82%
Jesszus, kamasz gyerek. hagyjátok már élni, a haverjaival lógni. Már rég ezt kéne csinálnia a lánynak. A nagyi meg ne hisztizzen.
2019. dec. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
86%
Amúgy csak viszonyításként mondom: ennyi önállóság a nyolc éves keresztfiamban is volt.
2019. dec. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
9%
Így van, a nagyi ne hisztizzen, álljon rendelkezésre, amikor szükség van rá, egyébként meg kussoljon. 😂
2019. dec. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
94%
Bunkó vagy utolsó. Én általában az idősek pártján állok, de amit az öreglány levágott, az puszta hiszti. NEM volt megbeszélve hogy menni kell a gyerekért. Ellenben a gyerek programja a barátaival igen. Nem kéne vinnyogni mert egy kamasz nem ugrik csak mert nagyika füttyentett.. Így is rohadtul nem engedik önállósodni azt a lányt. Pár perces úton kocsival húzgálják? Mi a tosznak?
2019. dec. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
92%
Nehogy bocsánatot kérjen a lányod.. Igaza van.
2019. dec. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
48%
azt en se ertem hogy minek kell hozni-vinni kocsival, de ettol fuggetlenul anyukad a semmi huzza fel magat
2019. dec. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
29%

Ostoba vén szipirtyó! Nárcisztikus vén liba!

Örülne neki, hogy a gyereknek vannak barátai, és nincs kiközösítve!

2019. dec. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
62%
Tudod ezek az öregek már nagyon bogarasak, nehéz velük zöld àgra vergődni. Örülj neki,hogy a gyerekednek vannak barátai, nincs kiközösítve, a szüleidnek meg mond meg, hogy örüljön neki papa/mama, hogy a gyereknek vannak barátai, ha szüksèg lesz segítségre majd szóltok.
2019. dec. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!