Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek kinek van igaza?...

Szerintetek kinek van igaza? Felháborító, hogy a gyerek inkább maradt a barátaival, és nem ment haza a nagyszülőkkel?

Figyelt kérdés

A lányom 13 éves, 7. osztályos. Eddig hordtuk autóval, hoztuk-vittük, idéntől jár "egyedül". Ez azt takarja, hogy a barátaival megy iskolába, és együtt is jönnek haza (többen laknak a környékünkön). Biciklivel kb 5-6 perc az út, 10, hogyha lassan jön, szóval nem kell nagy távra gondolni. Viszont most, hogy itt voltak a hidegek, eső, volt, hogy elvittem én reggel, és vagy a férjem, vagy a szüleim elmentek érte 2-kor, ha végzett. Ha anyukámék mentek érte, akkor ők utána itt is maradtak nálunk, amíg én hazajöttem, utána még beszélgettünk, ilyesmi. De ezt, hogy menni kell a lányomért, mindig megbeszéltük előre, a lányom is úgy készült, sietett ki, stb. Múlt pénteken is elvittem reggel, kérdeztem menjenek-e érte mamáék, vagy hazasétál? Mondta, hogy megy gyalog, mert beszélték a többiekkel, hogy elmennek mekizni óra után, és akkor lehet, hogy még utána eljönne hozzánk pár barátnője. Mondtam, hogy ok, anyukámékkal nem is beszéltem erről utána, nem volt megbeszélve, hogy ők mennek a gyerekért.

Erre felhív fél 2-kor anyukám őrjöngve, hogy ők odamentek 1-re az iskolához, hogy a gyereknek ne kelljen hazasétálni és ő csak annyit mondott, hogy nem kell hazavinni, mert a barátaival megy még ebédelni. És hogy ő direkt ezért hamarabb megfőzött, meg kiálltak a kocsival, elmentek érte, ő meg nem bírt ki annyit, hogy hazamenjen velük.

Utána mondta a lányom, hogy semmi kedve nem volt velük tölteni a délutánt, mert nem hagyják békén, mennek utána a szobájába, és kérdezgetik mindenről, meg akkor megint itt ültek volna este 6-ig, és ő a barátaival akart menni, már hétfőn megbeszélték ezt, és hogy ezért miért ő van lecseszve.

Anyukám még mindig vérig van sértve, félek hogy ez nem múlik el magától. Pedig én is mondtam, hogy most ezen felesleges patáliázni, elbeszéltünk egymás mellett, nem történt tragédia. A lányom nem hajlandó bocsánatot kérni, mert hogy ő semmi rosszat nem csinált, és hogy nem is kérte, hogy odamenjenek érte, ez meg sem volt beszélve.


2019. dec. 16. 14:40
1 2 3 4 5
 41/42 anonim ***** válasza:
46%

"Nem néha, állandóan. Minimálisan se hagyják önállósodni."


És akkor ki van ha állandóan viszik?? Neked ettőll rosszabb lesz vagy mi a gond? Hadd vigye már el a suliba saját gyerekét, ha ez egyszer neki nem jelent gondot És ráadásul útba is esik melóba menet. Nem is ez volt a kérdés, ész megáll komolyan, hogy mégis le van hordva emiatt a kérdező.

És egyébként fejezzük már be ezt a nevetséges ferdítést, hogy "életképtelen" lesz meg nem lesz önálló. Pfff... Véletlenül sem ezen múlik az önállóság, csak gondoltam szólok, mert látom sokan tévhitben élnek. Komolyan azt hiszitek hogy azok, akik télen-nyáron, hóban, szakadó esőben sétálnak a suliba azok majd huuu de önállóak lesznek, ellenben akit munkába menet az anyja kiteszi a sulinal meg érte mennek, az már egyből kizárja az önállóságot??? Fenekét. Mi is minden nap visszük kocsival suliba a 12 éves kisfiunkat és jelzem, ezerszer önállóbb mint néhány szuper osztálytársa, akit a szülők már 7 évesen kivágtak, hogy setalj szepen, nem vagy cukorkából. Sok ilyen kis barátja a fiamnak, az anyjuk meg nekünk panaszkodik, hogy a gyerek arra nem képes hogy betegye a mosogatóba a tányért. Nagylanyunkat is mindig vittük-hoztuk, mára már 22 éves felnőtt, teljesen önálló nő, külön él, eltartja magát, tanul és egyáltalán nem egy elveszett ember. Szóval baromira nem ezen múlik hogy ki mennyire lesz önálló. Nem azért lesz életképes a gyerek, mert a szüleiknek a szakadó esőben is csak annyi volt a reakciójuk, hogy "jóvan sétálj szépen, én sem haltam bele, ha szarrá azol, majd megszáradsz".....

Nem is értem miféle szívtelen, rideg ember az, akinek pl útbaesik reggel a gyereke iskolaja és képes inkább a szakadó esőben/hóban is lazán elküldeni szerencsétlent gyalog, ő meg beül a meleg kocsiba és elhajt a melóba. Taps.

2019. dec. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/42 anonim ***** válasza:
66%
Az a baj azzal, hogy minden gyereket autóval hoznak-visznek, hogy nagyon környezetterhelő. Ennek végül a gyerek issza meg a levét pár évtized múlva.
2019. dec. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!