Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek kinek van igaza?...

Szerintetek kinek van igaza? Felháborító, hogy a gyerek inkább maradt a barátaival, és nem ment haza a nagyszülőkkel?

Figyelt kérdés

A lányom 13 éves, 7. osztályos. Eddig hordtuk autóval, hoztuk-vittük, idéntől jár "egyedül". Ez azt takarja, hogy a barátaival megy iskolába, és együtt is jönnek haza (többen laknak a környékünkön). Biciklivel kb 5-6 perc az út, 10, hogyha lassan jön, szóval nem kell nagy távra gondolni. Viszont most, hogy itt voltak a hidegek, eső, volt, hogy elvittem én reggel, és vagy a férjem, vagy a szüleim elmentek érte 2-kor, ha végzett. Ha anyukámék mentek érte, akkor ők utána itt is maradtak nálunk, amíg én hazajöttem, utána még beszélgettünk, ilyesmi. De ezt, hogy menni kell a lányomért, mindig megbeszéltük előre, a lányom is úgy készült, sietett ki, stb. Múlt pénteken is elvittem reggel, kérdeztem menjenek-e érte mamáék, vagy hazasétál? Mondta, hogy megy gyalog, mert beszélték a többiekkel, hogy elmennek mekizni óra után, és akkor lehet, hogy még utána eljönne hozzánk pár barátnője. Mondtam, hogy ok, anyukámékkal nem is beszéltem erről utána, nem volt megbeszélve, hogy ők mennek a gyerekért.

Erre felhív fél 2-kor anyukám őrjöngve, hogy ők odamentek 1-re az iskolához, hogy a gyereknek ne kelljen hazasétálni és ő csak annyit mondott, hogy nem kell hazavinni, mert a barátaival megy még ebédelni. És hogy ő direkt ezért hamarabb megfőzött, meg kiálltak a kocsival, elmentek érte, ő meg nem bírt ki annyit, hogy hazamenjen velük.

Utána mondta a lányom, hogy semmi kedve nem volt velük tölteni a délutánt, mert nem hagyják békén, mennek utána a szobájába, és kérdezgetik mindenről, meg akkor megint itt ültek volna este 6-ig, és ő a barátaival akart menni, már hétfőn megbeszélték ezt, és hogy ezért miért ő van lecseszve.

Anyukám még mindig vérig van sértve, félek hogy ez nem múlik el magától. Pedig én is mondtam, hogy most ezen felesleges patáliázni, elbeszéltünk egymás mellett, nem történt tragédia. A lányom nem hajlandó bocsánatot kérni, mert hogy ő semmi rosszat nem csinált, és hogy nem is kérte, hogy odamenjenek érte, ez meg sem volt beszélve.


2019. dec. 16. 14:40
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
9%
Kis olvasnivaló, jó írás: [link]
2019. dec. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 A kérdező kommentje:

Szerintem felesleges ezen vitáznunk. Ha 16-17 évesen is megkér, én akkoris szívesen elviszem majd. Az anyja vagyok, ennyit nyugodtan megtehetek érte! Lehet itt izmozni, hogy van lába, menjen gyalog. De mi értelme van?!

Úgyis arra megyek, bőven belefér az időmbe, az autóba is befér a gyerek. Egyáltalán nem lesz emiatt kényelmes, sem életképtelen. Kicsit ez túl van reagálva, úgy érzem. :)

Miért lenne az jó a gyereknek, ha esőben, hóban, fagyban sétálna reggel 7-kor? Mert így megtanulja a büdös kölke', hogy a szülőkre aztán sosem számíthat, álljon helyt egyedül az életben?


De egy kis FYI még:

Anno a szüleim (vagyis apukám, neki van jogosítványa) engem is hoztak-vittek mindenhová, igazából még volt olyan is, hogy buliba is értünk jött az éjszaka közepén, mert tél volt és majd' megfagytunk a barátnőimmel. Ettől függetlenül nem lettem lusta életképtelen valaki. Amint lehetett, megszereztem a jogosítványomat, azóta is napi szinten vezetek. Diplomát szereztem, saját vállalkozásom lett, amiben a mai napig rengeteg a munka.

2019. dec. 16. 18:50
 33/42 anonim ***** válasza:
74%
A lányod semmi rosszat nem tett, nehogy már neki kelljen bocsánatot kérnie. Te semmi rosszat nem csináltál, hisz nem mondtad hogy menjenek a gyerekért és főzzebek ki a nagyszülők, szóval neked sincs semmi amiért bocsánatot kellene kérned. A szüleid egyszerűen öregek, akik hiába nem mondtátok hogy menni kell a gyerekért ők önfejűen gondolkodtak és cselekedtek. Az idősek sajnos sokszor önfejűek. Senkinek nem kell bocsánatot kérnie, a szüleid megbeszélés nélkül cselekedtek, és pórul jártak. Legközelebb majd nem fognak megbeszélés nélkül cselekedni, ennyi. Majd megbékél, majd lenyugszik. Mást nem tudsz és ne is tegyél. Egy ilyenért, ahol, (ha már muszáj hibást keríteni akkor az egyértelműen a szüleid) , nehogy már te vagy a lányod kérjenek bocsánatot......
2019. dec. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
66%

Tökéletesen igaza van a lányodnak, nehogy már neki kelljen bocsánatot kérnie! Egy árva szóval nem volt megbeszélve, hogy menniük kell a lányodért, mondd hogy fejezzék be a hisztit.

Az a hiszti, amit meg itt néhányan lenyomnak, hogy minek "hurcolni" a gyereket, az meg nevetségesen szánalmas. Mit fáj nektek, ha a kérdezőnek ÚTBAESIK és reggelente kidobja a sulinal a lányát?! Milyen szívtelen szülő az, akinek munkába menet útbaesik a gyereke iskolája, de képes odabökni, mikor az megkéri hogy nem vinné-e el, hogy "Nem vagy cukorkából, menjél szépen gyalog, jóvanaz".

Vicc komolyan. De ha nem is esne direktbe útba, mi a fene van akkor, ha mégis elviszi?? Mert mondjuk nem fáradság számára a saját gyerekét furikázni 10 percet?! Azért, mert sokan közületek már alsósként ki lettek b*aszva a szakadó esőre, hogy sétálj szépen 20 percet oszt'jóvan, még nem jelenti hogy másnak is ugyanilyen rideg módon kell hozzaállnia a gyerekéhez.

Annál meg még életemben nem hallottam idiótább "érvet", hogy az ilyen gyerek életképtelen lesz.🤦🏽‍♀️🤦🏽‍♀️🤦🏽‍♀️ Ugyan már, minek kell hülyeségeket beszélni? Engem is, a húgomat is és rengeteg barátunkat egész általános alatt vitték és hoztak szüleink a suliba és jééé, lám-lám, egyikünk sem lett életképtelen, semmirekellő, lusta felnőtt! Sőt, épp ellenkezőleg!

Nem attól lesz "életképes", edzett a gyerek, hogy hóban, esőben, fagyban, 40 fokban kivágjátok reggel, hogy nosza menj iskolába, ti meg beültök a fűtött/hűtött kocsiba és elhajtotok mellette!!

2019. dec. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
13%

Azert van nehany erdekes momentuma a leirasodnak. Eloszor is a lanyodtol CSAK pentek reggel kerdezted meg menjenek-e erte a mamaek. Azaz hogy teljesult volna az, hogy elozo este szolsz anyudnak menjen a lanyodert es ha nem.szolsz, akkor nem kell menniuk. Tehat ha megis igent mond a lanyod reggel, akkor dobjon el anyukad mindent?


Masik az, hogy azt irod a lanyod hetfon mar lebeszelte ezt az osztalytarsaival, marmint a mekizest, akkor neked miert csak pentek reggel mondja,,? Teged ez szulokent nem zavar? Ha nem kerdezel ra a menjen-e erte valaki, akkor lehet tudomast se szereztel volna rola...talan utolag se.


Ez pedig egyenesen gaz a gyereked reszerol"Utána mondta a lányom, hogy semmi kedve nem volt velük tölteni a délutánt, mert nem hagyják békén, mennek utána a szobájába, és kérdezgetik mindenről, meg akkor megint itt ültek volna este 6-ig, és ő a barátaival akart menni, már hétfőn megbeszélték ezt, és hogy ezért miért ő van lecseszve."

Azaz a lanyod amugy is ki nem allhatja a nagyszuleit...ha ez visszajutna anyukadek fulebe jogosan sertodnenek meg. En ilyen utan kozolnem a lanyommal es az u okammal is, hogy ok legkozelebb szoljon egy hettel.elore, ha igenyt tartana az ingyen taxira es gyerekmegorzesre:-). Es hat ez alapjan az jon le lehet mmdnak nem tul szepen mondta nem.megy veluk es ezt csak toluk es a lanyodtol tudhatod meg. Mert ha nem udvariasan, de kitartoan mondta, hogy mar sajnalja, de eligerkezett es itt felreertes van hivjon fel teged a nagyi es szornyen sajnalja, de nem tarthat most geluk. Hanem ehelyett nyegleskedett, netan sarkon fordult es elment a tobbiekkel stb. akkor viszont a stilusert van oka bocsanatot kernie.

2019. dec. 17. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
50%

Hagyjátok már élni, hadd legyen kicsit önálló az a lány. 13 évesen rendszeresen hozni-vinni, érte menni, ha re nem érsz rá, akkor a nagyi, erősen túlzás. Ennyire nem kell félteni!

Lányodnak van igaza!

2019. dec. 17. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
73%
Lányodnak nem kell bocsánatot kérni,mert ő szólt hogy barátaival lesz te tudtál róla,nagyszülök meg gondoltak egyet és elmentek érte és pórul jártak.tul teszik magukat rajta .
2019. dec. 17. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
61%
Kérdező, azt írtad, a gyerek délutáni hazahozatala is meg van mindig szervezve, szóval ott nem az "elviszem, mert útbaesik és megkért" szituáció van, hanem valaki mindig hozza a suliból is. Ezért tűnik úgy, hogy túlféltitek, meg neki is elege van egy kicsit. Nagyszüleit meg nem is kedveli ezek szerint.
2019. dec. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
32%
Èn azt mondom, hogy nem baj ha a kérdező a kislànyát viszi reggelente a suliba. Még az sem ha néha érte mennek a szülők vagy a nagyszülők. Még csak 13 èves kislány. Annyi gonosz, ferdehajlamú rossz emberről hallani manapság, hogy nem árt ha az ember óvatos. Nekem a keresztlányom 9 éves, a bátyám kislànya, de őt még fuvarozza bàtyàm a suliba. Nyilvàn ha nagyobb lesz és az lesz a kérése, hogy inkább most már nagy lány akar lenni és nem akarja a fuvarozást, akkor nem lesz fuvarozva, de csak úgy ha biztonságban tudjuk a gyereket. Szerintem nincs abban semmi rossz ha apa vagy anya fuvaroz. Minket is sokáig fuvaroztak a szüleink gyerek korunkban. És örültünk neki. Nyilván, hogy ha esetleg a barátaival szeretne hazajönni azt lehet, de akkor előbb beszéljük meg a dolgot. Vagy ha úgy beszéktük meg, hogy érte megyünk és mégis a barátaival akar hazajönni, akkor felhív vagy küld egy sms-t. A barátaival biztonsàgban van, egyedül nem szívesen engednènk el. Kisfiút sem, kislányt főleg nem.
2019. dec. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
59%
Nem néha, állandóan. Minimálisan se hagyják önállósodni. gonosz szándékú emberek meg sokszor családtagok, nagymami, nagypapi is lehet az....
2019. dec. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!