Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek kinek van igaza?...

Szerintetek kinek van igaza? Felháborító, hogy a gyerek inkább maradt a barátaival, és nem ment haza a nagyszülőkkel?

Figyelt kérdés

A lányom 13 éves, 7. osztályos. Eddig hordtuk autóval, hoztuk-vittük, idéntől jár "egyedül". Ez azt takarja, hogy a barátaival megy iskolába, és együtt is jönnek haza (többen laknak a környékünkön). Biciklivel kb 5-6 perc az út, 10, hogyha lassan jön, szóval nem kell nagy távra gondolni. Viszont most, hogy itt voltak a hidegek, eső, volt, hogy elvittem én reggel, és vagy a férjem, vagy a szüleim elmentek érte 2-kor, ha végzett. Ha anyukámék mentek érte, akkor ők utána itt is maradtak nálunk, amíg én hazajöttem, utána még beszélgettünk, ilyesmi. De ezt, hogy menni kell a lányomért, mindig megbeszéltük előre, a lányom is úgy készült, sietett ki, stb. Múlt pénteken is elvittem reggel, kérdeztem menjenek-e érte mamáék, vagy hazasétál? Mondta, hogy megy gyalog, mert beszélték a többiekkel, hogy elmennek mekizni óra után, és akkor lehet, hogy még utána eljönne hozzánk pár barátnője. Mondtam, hogy ok, anyukámékkal nem is beszéltem erről utána, nem volt megbeszélve, hogy ők mennek a gyerekért.

Erre felhív fél 2-kor anyukám őrjöngve, hogy ők odamentek 1-re az iskolához, hogy a gyereknek ne kelljen hazasétálni és ő csak annyit mondott, hogy nem kell hazavinni, mert a barátaival megy még ebédelni. És hogy ő direkt ezért hamarabb megfőzött, meg kiálltak a kocsival, elmentek érte, ő meg nem bírt ki annyit, hogy hazamenjen velük.

Utána mondta a lányom, hogy semmi kedve nem volt velük tölteni a délutánt, mert nem hagyják békén, mennek utána a szobájába, és kérdezgetik mindenről, meg akkor megint itt ültek volna este 6-ig, és ő a barátaival akart menni, már hétfőn megbeszélték ezt, és hogy ezért miért ő van lecseszve.

Anyukám még mindig vérig van sértve, félek hogy ez nem múlik el magától. Pedig én is mondtam, hogy most ezen felesleges patáliázni, elbeszéltünk egymás mellett, nem történt tragédia. A lányom nem hajlandó bocsánatot kérni, mert hogy ő semmi rosszat nem csinált, és hogy nem is kérte, hogy odamenjenek érte, ez meg sem volt beszélve.


2019. dec. 16. 14:40
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
88%
A gyereknek van igaza. A nagyszülők vegyenek vissza. Ezt neked kell velül elintézni.
2019. dec. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
37%

Hát én nem értem ezt a mai világot.13 éves gyereket hurcibálni kell autóval,mert esik az eső például.Hol élünk ? Ez a gyerek ment már boltba egyedül,vagy postára,vagy akárhova ? Tudja egyáltalán mi az az esernyő,meg tudja fogni ? Ez a korosztály miért is életképtelen ? Mert így vannak nevelve.De a szüleid is egy kaptafára készültek,mint amilyen te vagy.

Én inkább azon gondolkoznék el,hogy lehettem ekkora fac,hogy a gyereket így neveltem fel... pfff....

2019. dec. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
76%

A nagyszülők egyik hibája, hogy veled sem beszélték meg, akár délelőtt, hogy mikor és hova akarja vinni a gyerekedet. Alkalmi kéréseket normális ember nem vesz állandó engedélynek arra, hogy beugrik és csinálja, amikor eszébe jut. Te is leszúrhattad volna, ha épp ott állsz az iskola előtt és várod a lányod, hogy mit keresnek ott.

Most a lányod elment, a tervezett program szerint, ő nem hibázott semmiben. A nagymama miért gondolta, hogy az unokája a tudtod nélkül megy akárhova vagy hogy pont vele kéne mennie a tudtod nélkül? Számomra logikátlan a viselkedése.

2019. dec. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, akkor megpróbálok beszélni anyukámmal, jobb belátásra téríteni.



Azt továbbra sem értem, hogy sokak miért vannak megrökönyödve azon, hogyha kéri a lányom, elviszem az iskolába. Vagy bárhová. Ő a mindenem, kit vigyek el, ha nem őt?! Vagy ha a ti gyereketek kérné, hogyha már úgyis útba esik, és vigyétek el valahová, akkor közölnétek vele, hogy menjen gyalog, van esernyő?! Autóval járok mindig, az irodámhoz az iskolája előtt megyek el. Lehúzódok, ad egy puszit, kiugrik, és ennyi. Körülbelül +1 percet vesz el igénybe, ha nagy a forgalom, akkor 2-t.

2019. dec. 16. 18:02
 25/42 anonim ***** válasza:
92%
Azt nem értem még a történtekből, hogy a nagymama miből következtetett arra, hogy neki pénteken mennie kéne az unokájáért. Korábban egyértelműen megkérted, hogy szerdán menjen érte vagy úgy hangzott el, hogy másnap ti nem tudtok menni érte és menjen ő? Ha utóbbi és a pénteki eset előtt is hasonlóról beszéltetek, akkor akár érthető lenne a félreértés oka. Ebben az esetben a jövőben egyértelműbben kell beszélni.
2019. dec. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
23%
"Azt továbbra sem értem, hogy sokak miért vannak megrökönyödve azon, hogyha kéri a lányom, elviszem az iskolába. Vagy bárhová." Mert fölöslegesen kíméled ki, elkényelmesíted. És ez nem jó a gyereknek.
2019. dec. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
75%
Utolsó, ez baromság. A páromat is elviszem a melóba, ha útba esik és szakad az eső. Nem túlélésre kell azt a gyereket nevelni, nyugodtan lehet kedveskedni is neki...-_-
2019. dec. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
24%
Akkor most szép LASSAN olvasd el újra mit írt az anyuka.. Nem néha, hanem álladó jelleggel furikázták a gyereket, a HAT perces úton. És idéntől, tizenhárom évesen jutott oda hogy el merjék engedni erre a hosszú távra egyedül.
2019. dec. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
31%
#27 a parod egy felnott ember, aki mar tulesett a gyerekkoron es felnevelodott. a kerdezo gyereke meg epp most no fel, most kell megtanulnia idoben elkeszulni, idoben elindulni, kikalkulalni mikor kell elindulnia hogy idoben odaerjen, stb.
2019. dec. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
80%
Tökre sajnálom a tökéletesen megedződött kölykeiteket...-_- Mindezt úgy, hogy az enyémek is gyalog járnak, sőt, még esőben is, de nem hívom a gyámügyet, ha az apjuk éppen arra megy, és elviszi őket kocsival... -_-
2019. dec. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!