Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Illik karácsonyra elmenni a...

Illik karácsonyra elmenni a párom rokonaihoz, ha csak 3 hónapja vagyunk együtt? (Nagy szülők, Nagyszülők testvérei akik külön helyen laknak).

Figyelt kérdés
Nem akarok kellemetlenkedni, akárhogy is nézzük plusz egy "éhes száj" akit nem is ismernek.

2019. dec. 17. 07:55
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
90%
Ha meghívtak magukhoz, akkor igen, illik.
2019. dec. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
86%

Jól írták itt többen, ha meghívnak, akkor illik elmenni. Mi december elején jöttünk össze, és dec.25-én náluk ebédeltem (családja meghívott engem is, akkor ismertem meg őket). Anyukámék pedig 26-ára meghívták őt is, szóval így gyorsan megismertük egymás szüleit/testvéreit/nagyszüleit.

(Azóta már a férjem:)

2019. dec. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
55%

Mi október végén jöttünk össze, egy hete vitt haza, mert náluk együtt lakik 3 generáció és hogy ne legyen kellemetlen karácsonykor, hogy akkor találkozunk először. A szüleim viszont 26-án találkoznak vele először.


Már november közepén megbeszéltük, hogy szeretnénk együtt karácsonyozni, igazából nem is volt nagyon kérdés, csak megkérdeztük a családjainkat, hogy kinek melyik nap jó.

2019. dec. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
64%

Én hívtam a páromat, és szívesen jött :) Nagyszüleim pedig szívesen látták.


"Hivatalosan" szeptemberben jöttünk össze, de előtte kb 2 évig barátok voltunk.

2019. dec. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
értem, köszönöm a visszajelzéseket.
2019. dec. 17. 20:15
 16/16 anonim ***** válasza:
28%

Erre nincs általános recept. Minden a helyzettől és az adott családtól függ. Ha konkrétan meghívtak, vagy a párod visz téged úgy, hogy a szülők is várják, akkor oké. Ha csak mennél te is a pároddal meghívás nélkül, akkor nem.


Egyébként nem számít, hogy 3 hónap. Én a feleségemmel anno október végén találkoztam, de karácsonykor már hívtak engem is a szülei, januárban meg hozzánk is költözött a párom.

2019. dec. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!