Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Karácsonyra ajándék egyik félnek?

Karácsonyra ajándék egyik félnek?

Figyelt kérdés
Párommal 3. éve elek együtt. Van egy felnőtt jól kereső fia. Tavaly is meghívtuk barátnőjével hozzánk karácsonyra el is jöttek nem hozták semmit mi vettünk nekik. Semmi gondom ezzel nem is volt. Idén azonban szinten meghívtuk fiat barátnőjével készültünk ajándékkal sütöttünk főzzünk és ami rosszul esett most páromnak vették ajándékot a fia is és külön a barátnője is nekem egyik sem semmit. Nem közös az ajándék ha valaki azt gondolna ez kimondottan feefiaknak való amit hoztak. Ti szóvá tettetek volna a helyembe vagy nem. Masnak nem esne az ilyen rosszul?
2019. dec. 26. 06:45
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
17%
Pedig egy nyelvtan könyvet vehettek volna neked, rád férne...
2019. dec. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
84%

"Van még valaki,aki a szeretetre gondol ilyenkor? Nem arra, hogy ő mit kapott, én mit kaptam?"


Ez azért nem "ő mit kapott, én mit kaptam" kérdés. Nyilván a kérdező készült, főzött sütött (nyilván a férje is segített, de ne legyünk álszentek, többnyire a nő rendezi ezeket a dolgokat). Nálunk a főzést sütést én csinálom, a legnagyobb örömmel, mert szeretem csinálni nagyon. De azért ha már vendég jön (mert a párunk külön élő felnőtt gyereke az vendég), akkor azért illene a háziasszonynak is adni valami jelképes dolgot, pl. egy doboz bonbon vagy egy táblacsoki vagy egy krémlikőr erejéig. Ez, amit a Kérdező leírt, merő bunkóság a férj fia részéről. Én nem is készülnék nekik jövőre. És ez nem arról szól, hogy kap-e 1-2 ezer forintért egy doboz csokit, hanem elvi kérdés. Ha valahova zabálni megyünk, a ház asszonyát nem nézzük levegőnek, ennyi.

2019. dec. 26. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
78%
9-es, ennek a szeretethez semmi köze nincs. Nem kell, hogy szeressék az apjuk új párját. A tisztelethez annál több köze van/lenne. Amúgy meg, egy külön élő felnőtt gyerek ne ítélkezzen az apja párkapcsolata felett. A másik meg, ha asszonyka annyira nem tetszik, nem kell odamenni kajálni karácsonykor sem.
2019. dec. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
82%
Nálunk is volt ilyen karácsonykor, férjem felnőtt fiával. Következő évben már nem kellett jönniük karácsonyi ebédre/vacsorára. Egyszerűen nem lettek meghívva,(és azóta sem egyik karácsonykor sem, ennyi. (Engem mondjuk a férjem tiszteletben tart.) A másik meg az, hogy nem 13 éves taknyos kölyökről beszélünk, felnőtt ember viselkedjen már, ha meghívják, és ne vegye szarba az apja második feleségét. Vagy akkor nem kell jönni, oszt ennyi.
2019. dec. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
74%
Férjed megléphetné, hogy a fia barátnőjének nem vesz ajándékot, csak a fiának. A fiatal pár vajon hogyan reagálna rá?
2019. dec. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!