Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Születésnapon étteremben ki...

Születésnapon étteremben ki fizet?

Figyelt kérdés

Nagymamámnak most lesz 75. születésnapja. Mi fogjuk párommal fizetni a környéken élő közeli rokonokkal egy éttermi közös vacsorát az ünneplésre. (8 fő csak)


Most meg messziről bejelentkezett még két rokon a nagyinál, hogy jönnének köszönteni ők is, és mikor jöjjenek. Nagyi meg mondta, hogy persze. Most meg annyival több embert akarja, hogy meghívjunk.


Alapból drágább helyre megyünk, ajándékot is vettünk már. + 20 000 forint már nagyon sok lenne nekünk. Ti mit tennétek?


Nagyika mondta, hogy kifizeti (nem tudja az árat, meg amúgy is csak jófejségből mondja, mert utána úgy is megsértődne ha ő fizetné ki, mert ilyen)


2020. jan. 3. 14:12
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
36%
Vagy Te, meg a párod, meg a környéken élő közeli rokonok fogják fizetni??
2020. jan. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
30%

"Most miért baj az, hogy az én családommal mi így akarunk köszönteni? Alapból tiltakozott minden ellen nagyi, és a héten leptük meg ezzel a szűkebb családi vacsival, ami csak nekünk lett volna."


Bocs, de akkor ezt elcsesztétek.

Úgy kellett volna, hogy lefoglaljátok, arra a kisebb létszámra, amire terveztétek. Meglepi lehetett volna a Nagyinak, tehát felmentetek volna érte a pároddal kellő időben, hogy legyen ideje elkészülni, felöltözni ünneplő ruhába. Aztán elvittétek volna az étterembe. És erről nem tudtak volna Mucsaröcsögén a rokonok, mert a Nagyi sem tudta volna előre, így nem állt volna neki meghívni még boldog-boldogtalant.

Ez most így hülye helyzet, tisztázd valahogy, ne fizessél kétszer annyit egy hülye félreértés miatt.

2020. jan. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
41%
Most látom, megoldódott, akkor jó:)
2020. jan. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
76%
Tudom, hogy már felesleges, mert megoldódott, de ilyen esetben én írtam volna egy semleges hangnemű körímélt azoknak, akik jöttek volna, hogy ebbe és ebbe az étterembe szerveztük nagyi köszöntését, kb. mennyi vacsoraköltséggel számoljanak fejenként.
2020. jan. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!