Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoljak erről az egészrő...

Mit gondoljak erről az egészről? Nem mondtam semmit a férjemnek mert így is tiszta ideg.

Figyelt kérdés
Párom anyukája tegnap megérkezett hozzánk. A férjem ment ki elé az állomásra,én a gyerekkel a buszmegállóban vártam őket. Amint leszálltak láttam hogy a párom nagyon ideges és veszekszik,de nem tudtam mi a baja. Aztán ahogy közelebb jöttek láttam hogy a drága anyuka,"enyhén" ittas. Már régebben is mondta a sógornőm hogy az anyós iszik,de én nem hittem neki mert még sohasem láttam így. A páromtól is rákérdeztem már de ő mindég tagadta.
2010. júl. 21. 13:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne mondj semmit a férjednek,igy is szégyelli előtted,szerintem.Ne törődj vele,kivéve persze ha a gyerek előtt iszik,vagy részegeskedik,egyszer ugyis haza megy.
2010. júl. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én anyósom is alkoholista..örülj neki, hogy nem lakik közel. Úgysem tudsz segíteni, ha a férjednek mondod, akkor sem lesz másképpen..
2010. júl. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Én nem dugnám a homokba a fejem. Pláne nem a férjem előtt. Ő is tudja, hogy tudod, akkor mi értelme?? Hol a bizalom, ha erről nem tudsz vele beszélni? Még, ha szégyenli is, az az ő anyukája, Te meg a felesége vagy. Ha előtted nem meri vállalni az anyja betegségét, ki előtt teheti meg??

Mi aput "takargattuk" a külvilág elől épp az alkoholizmusa miatt és nemcsak, hogy nem segítettünk ezzel Neki, de még rosszabb lett. Azóta már sajnos lehetőségem sincs segíteni, mert meghalt, pont a pia miatt.

Én biztosan beszélnék erről a férjemmel, persze majd, ha lenyugodtak a kedélyek.

2010. júl. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Most már így értem miért nem akarta sosem a párom hogy náluk legyek a kapcsolatunk elején. Félév után voltam először hozzájuk. Sosem tudtam hová tenni a dolgot. Már majdnem szét is mentünk e miatt. Azt hittem engem szégyell,mert sosem akarta hogy menjek. Nem értem miért kellett ezt annyira titkolni?!
2010. júl. 21. 13:41
 5/12 anonim ***** válasza:

Hát én se értem, hogy mi lényege, hogy most szólsz vagy ne,..Téged nem érdekel ez a téma?? Vagyis nem tudom, én biztos, hogy elbeszélgetnék erről a férjemmel, avgyis nem is értem, hogy itt miről van szó..A férjed, de mégse tudtad biztosra..akkor nem is mesél a családjáról? Vagyis nem értem, hogy hogy nem beszéletetek erről még..

Én midnent tudok az ő családjáról és őő is az enyémről, és soha nem is szégyeltük egymás előtt hiszen, nem a családdal élünk, hanem KETTEN..

Szóval szerintem ez a te dolgod...nem értem a ti családi életeteket.

2010. júl. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Hát elég baj, hogy már a felesége vagy és még mindig szégyeli az anyját..
2010. júl. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Az én apámnál is nagyban közrejátszott a pia hogy meghalt. Nálunk is van sok alkoholista,ezért nem értem mit akart ezzel.
2010. júl. 21. 13:43
 8/12 anonim ***** válasza:

Szia, az én férjem anyukája a mai napig keményen iszik. Nagyon sok időnek kellett eltelnie ahhoz, amíg megnyílt nekem, hosszú ideig titkolta és szégyellte. Mindezek mellett imádja az anyukáját, ha valaki rosszat mondana rá, szerintem egy életre leírná magát előtte. Évekkel később tudtam meg, hogy számtalanszor ült a lépcsőházban kisgyerekként, mert az anyja berúgott és benne hagyta a kulcsot a zárban, ha jött a hétvége, nem mert lemenni focizni a barátaival, mert félt, hogy esetleg megint nem tud bejutni, egyedül nevelte amúgy... Ez olyan törés egy emberben, főleg ha hosszú ideig tart, mert szereti mint az anyját és amikor józan, akkor minden szép és jó, viszont ha iszik, akkor teljesen más ember. És ezért takargatja, mert nem akarja, hogy mások is ezt lássák, mikor valójában nem ilyen. Nem akar támadási felületet adni azzal, ha elárulja milyen is valójában.

Szerintem nagyon tapintatosan próbálj meg erről beszélni vele, biztos, hogy neki is sokkal könnyebb lesz megosztania a feleségével ezt a titkot és nem egyedül kell cipelnie tovább ezt a terhet.

2010. júl. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én vagyok, az alkoholista apa gyereke. (Nem tudom, hogy az előző kommentet mikor írtam.)

Akkor talán azért nem akart ezzel zaklatni a férjed, mert tudja, hogy Te min mentél át és nem akarta, hogy a begyógyult sebek ismét felrepedjenek. Nem gondolod?

2010. júl. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Második vagyok..az én párom sem akart hazavinni, mi is sokat veszekedtünk, mire nem mondott semmit csak hazavitt..hát érdekes volt szembesülni vele. Ha egy férfi iszik, akkor sem olyan kiábrándító, mintha egy nő. MOndjuk ő sosem józan, szóval még életemben nem láttam úgy..hálistennek nem vagyunk napi kapcsolatban, de nem csoda, hogy a párom sem jár sűrűn oda..
2010. júl. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!