Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kifejtenétek az aggodalmatokat...

Kifejtenétek az aggodalmatokat/véleményeteket? Vagy jobb a békesség?

Figyelt kérdés

A féltestvérem 24 éves, 11 éve együtt van egy sráccal. Viszont ezidő alatt 57 (!) fiúval/férfivel csalta meg... Volt, akivel részeg kavarás volt egyszer-kétszer gimisként, mással hetekig/hónapokig viszonya volt. 15 éves kora óta csinálja ezt. Mióta együtt élnek (2 éve), azóta szinte lenyugodott, de így is van, hogyha elmegyünk bulizni, eltűnik kicsit, de állítja hogy olyankor csak szemelől tévesztjük, és már 1 éve nem is csalta meg senkivel, nem beszél mással neten sem.


Régen is mindig azzal jött, hogy ő amúgy szereti nagyon, de kell neki egy kis izgalom, és hogy érezze, mást is érdekel. Nagyon fiatalon jöttek össze, még általános iskolásként és szerintem közöttük ez már valamiféle ragaszkodássá alakult inkább, sem mint életre szóló szerelem. Elvégre ha én szeretek valakit, akkor nem csalom meg sem részegen, sem nyaraláskor, sem semmikor. Ő meg ezeket úgy vette régen, hogy bármit megcsinálhat, nem számít. Most karácsonykor a srác eljegyezte és az ő dolguk, nem is mondtam erre semmi negatívat. Gratuláltam, mert tényleg örülök nekik, de mindenki szerint a féltestvéremnek ez megint egy átmeneti időszak és úgyis újra fogja kezdeni a pasizást. Apukám is mondta, félig viccesen, hogy nagyon sok kedve van kifizetni egy rakat pénzt egy olyan esküvőre, ahol lehet hogy a menyasszony már éjfél előtt a következő áldozatot fogja keresni a tömegben... Mert ez igazából ilyen nyílt titok a családban, baráti körben és ezért nem érti senki, hogy a srác hogy nem tudja, mik voltak régen, miket csinált a tesóm. Ők már nyáron esküvőt akarnak és a tesóm lelkes, meg minden, de valahol meg nevetséges kicsit, hogy meghív több olyan embert, akivel megcsalta a barátját, vagy hogy a koszorúslányok közül 3-nak lefeküdt akár a jelenlegi, akár a volt barátjával. És próbáltam ezt nem mutatni, de gondolom ő is érzi... És kérdezte, hogy van-e valami bajom, vagy zavar-e valami. Nem tudom, hogy elmondjam-e, hogy szerintem ez borzasztóan kínos és éveken át csalta fűvel-fával a párját, lehet nem kéne már most gyerekeken és egyebeken gondolkozni, meg nagy büszkén mondani, hogy "már egy éve nem csalta meg". Nem akarom megbántani, mert szeretem nagyon, de szerintem egy komoly kapcsolat / házasság alapja az őszinteség. Én nem fogom ezeket elmondani a párjának, de szerintem ha tudná ezeket, már rég nem lennének együtt.


2020. jan. 8. 13:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
97%
Nem tudom elképzelni, hogy a párja ne tudjon róla. Inkább csak félerenéz. Ha nekik így jó, akkor csak mosolyogva gratulálj. Nem vagyunk egyformák, lehet, hogy nekik ez így megfelel.
2020. jan. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
98%

Nézd, nekik ez megfelel, még az is lehet, hogy a pasija szereti nézni közben.

Az ő dolguk

2020. jan. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Az biztos, hogy nem tud róla a vőlegénye. Egyszer kiderült egy üzenetváltás, vagyis csak annyi volt, hogy egy srác írogatott a tesómnak, meg hogy találkozni szeretne vele, tetszik neki. Már ezen kiakadt a barátja, és ezért is 2 hetes szünetük volt, a srác szakítani is akart. Ő sokáig nem Budapesten élt, igazából akkor találkoztak, meg akkor volt itt a sulin kívül, ha a tesómmal volt.


Meg minden közös családi ebéd, vacsora, vagy baráti összejövetel előtt ír nekem is, meg barátnőknek, hogy ne hozzunk fel olyat, amiből baj lenne.

2020. jan. 8. 14:11
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Te ezekről a megcsalásokról honban tudsz? Volt olyan ostoba, hogy ezeket elmondta neked vagy akár másnak?
2020. jan. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Volt, amit ő mesélt el. Nagyon jóban vagyunk, régen mindig együtt mentünk bulizni, akkor ugye én voltam az alibi, hogy "nálam alszik". Nyaralásokkor is nyilvánvaló volt, hogyha nem jött a hotelba velünk, akkor hol van. Meg egyszer össze is számoltuk, hogy hányszor lépett félre.
2020. jan. 8. 14:41
 6/13 anonim ***** válasza:
87%

Kicsit furcsa, hogy 10 évig simán végig nézted ahogy fűvel fával bokorral csalja a pasiját, falaztál is neki és most hirtelen eszedbejutott, hogy ezt egy komoly kapcsolatban nem kéne.

Én már rég elhatárolódtam volna ettől a csajtól, mert az én értékrendembe nem fér bele, nem hogy hazudjak a kedvéért meg alibi legyek.

2020. jan. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

Én a sráccal beszélnék férfiúi szolidaritásból.

Ez tkp. szembemegy a csaj érdekével, de ha ennyiszer csalta, akkor egyszer csak koppannia illene. A srác lehet, hogy szociálisan nem egy éles kés, plusz vakon bízik és emiatt nem tud csak egy megcsalásról.

Ha így is elfogadja a csajt, akkor minden jót kívánva készülnék az esküvőre. Ha nem oké így neki, akkor a mostani ismerettségi körén kívül csak elkel majd a csaj.


Az még nem merült fel, hogy mitől viszket a féltesód p.i.csája ennyire? (Terápia?) Ha 10+ év alatt ennyiszer csalta, akkor majd pont az unalmas házassági hétköznapok alatt hagyná abba? Ugyan már!!

2020. jan. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Az ő dolguk. Ennyi idő alatt a párja is tuti kiismerte. Ki tudja, mi van a háttérben, ami miatt ilyen.

Már az is fura, hogy ennyi partnere volt, egyedülállóként is sok lenne.

2020. jan. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
62%
Valamit nagyon tud ez a csaj, de számomra undoritó,amit csinált.Szegény pasi vakon hisz neki.
2020. jan. 8. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
63%
Semmi közöd hozzá. Ha mindaz igaz, amit leírsz, akkor inkább egy szexuálpszichológushoz kellene fordulni, mert itt már lelki éretlenségről ill. személyiségzavarról van szó a féltestvéred részéről.
2020. jan. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!