Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Névváltoztatás esetén elhagyha...

Névváltoztatás esetén elhagyhatom az egyik nevem?

Figyelt kérdés
Szeretném megváltoztatni a vezetéknevemet édesanyáméra viszont kivenném a középső nevemet is mivel azt sosem használom,ez lehetséges?

2020. jan. 16. 09:30
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Igen, lehetséges.
2020. jan. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
18%
Én úgy tudom, hogy azért sokat kell fizetni majd. 5 éve unokahúgom férjhez ment és azt hittük, hogy akkor a 2. keresztnevét egyben le is vetetheti. Kiderült, hogy akkor 70.000.- forintba került volna. Lehet azóta csökkent az ára vagy csak illetéket kell fizetni. Ezt az kormányablaknál biztos meg tudják mondani.
2020. jan. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%
Illetékmentes a változtatás, ha például házasságkötéssel egyidejűleg történik a névfelvétel, illetve abban az esetben, ha például egy elhunyt házastársnál kiderül, hogy az anyakönyvében két keresztnév szerepel, míg a feleség csak az első keresztnév után vette fel a „-né” toldatot. Ezenfelül bármilyen más eljárás illetékkötelesnek számít, így a válás után kérvényezett (eredeti név visszaállítása vagy más név felvétele) vagy a születési név módosítása is. Ennek díja első alkalommal 10 ezer, második alkalommal 50 ezer forint.
2020. jan. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

" Kiderült, hogy akkor 70.000.- forintba került volna"


Csak akkor, ha nem ez az első névváltoztatása.

2020. jan. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%
Igen, akár egy kalap alá is (egy eljárás) veheted az egészet. Indokolni kell, nem csak fizetni, azt azért tudd.
2020. jan. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Akkor lehetséges,köszönöm a válaszokat. :)
2020. jan. 16. 13:57
 7/10 anonim ***** válasza:
Nagyon meg kell indokolnod.
2020. jan. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Tudom,hogy meg kell indokolni,ha nem tudnám,azt kérdeztem volna :)
2020. jan. 16. 20:41
 9/10 Metionin ***** válasza:
Igen, csak arra figyelj hogy ez 2 eljárás, kétszer kell kifizetni.
2020. jan. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nem két eljárás. Nem a régi nevet módosítják, hanem azt eltörlik, és kap egy újat. Ilyen értelemen, bármire változtathatja (persze a jogszabályoknak megfelelően). Szóval egy eljárás. A kérelmen is annyit kell megadni, hogy születési név és a viselni kívánt név.
2020. febr. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!