Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Titeket ez hogy érint?

Titeket ez hogy érint?

Figyelt kérdés
Itt vagy fiatalon, minden anyagi segítség nélkül. Próbálsz feljebb jutni a ranglétrán, ami lassacskán sikerül is. Rengeteget dolgozol, rengeteg pénzt,időt energiát ölsz a jobb életed reményébe. Míg vannak korodbeliek, akik csak beleszülettek a jóba, tengnek lengnek. De a szülők rendesek és finanszírozzák neki a házat/lakást, autót. És tudod, hogy te sokkal sikeresebb vagy, meg törtetőbb. De ha neked is valaki fogja a kezed és elindít az életbe, ennyi idős korodra egy saját birodalmad lehetne ezzel a mentalítással. De mégis akik mindent megkaptak, azok vannak a legjobban oda magukkal..

2020. jan. 16. 18:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%
Sehogy. Nem érdekel, hogy más mit csinál
2020. jan. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
93%
Sehogy nem érint, mindenki azt csinál amit akar. Vannak azért kedvesek, a finanszirozattok közül is. Illetve más az aki megbecsüli és aki felvág vele.
2020. jan. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Engem sokszor felcsesz
2020. jan. 16. 18:32
 4/15 anonim ***** válasza:
94%

Engem ez csak büszkeséggel tölt el, ami a saját életutam illeti. Büszke vagyok rá, hogy soha senki nem tett a seggem alá semmit és hogy az életben mindent egyedül értem el. Már nagyon rég nem irigykedem azokra, akik beleszülettek a jóba, nekik is megvannak a saját problémáik. Míg én arra kényszerültem, hogy megerősödjek, aminek eredményeképpen minden kudarcot és csalódást képes vagyok feldolgozni, az ő edzetlenebb lelkivilágukkal sokkal nehezebb feldolgozniuk olyan dolgokat, amik nekem simán mennek.

Nem minden gazdag ember gyenge lelkületű és elkényeztetett, természetesen, de sokszor azt látom, hogy olyan dolgokat élnek meg traumaként, amit a hozzám hasonló hátterű emberek fél vállal leráznak magukról. Ezt én teljesen őszintén nem irigylem.

2020. jan. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem érdekelt mások hogyan, miből boldogulnak, az irigység nem visz előbbre. Amúgy meg ha neked is fogta volna valaki a kezed, megkaptál volna mindent különösebb erőfeszítés nélkül te sem jutottál volna előbbre, mert nem küzdöttél volna egy jobb életért. Szóval légy büszke arra, amit a magad erejéből elértél és ne foglalkozz mások életével.
2020. jan. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Az élet ilyen, bizonyos dolgok nem igazságosak, és mindenkinek más jut.


Most gondolj bele, mit érez ugyanerről a kérdésről pl. egy rákos fiatal, aki számolgatja az utolsó hátralévő hónapjait, és látja, hogy te szerencsére teljesen egészséges, élettel teli vagy, és előtted az egész jövőd, ami alatt már bármit elérhetsz.

2020. jan. 16. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek megvan a maga keresztje, akkor is, ha te azt nem látod. Én is csak a magam dolgával foglalkozom, meg ahol lehet segíteni. Élni és élni hagyni.
2020. jan. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
78%
Ne gondold, hogy jobb, akinek mindent alátesznek. Én sokat betegeskedtem és kaptam egy lakást (igazából nem is az enyém lett, de lakhatok benne). Tök szar érzés, mert nem én értem el, nem is szeretem, tök kupi van, se a felújításra, se semmire nincs kedvem költeni.
2020. jan. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Ahelyett, hogy másokra irigykedsz, fordítsd azt az időt mellékállásra, plusz pénz keresésére... Hogy a te gyereked is "beleszülessen" a jóba.
2020. jan. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Utolsó!

Nem minimálbérért gürizek a gyárba, saját vállalkozásom van!

2020. jan. 16. 19:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!