Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők! Ti hány évesen engedné...

Szülők! Ti hány évesen engednétek, hogy a gyereketeknek lehessen párja?

Figyelt kérdés

Az én szüleim erről mindig is eléggé szigorúak voltak. Körülöttem amikor még 13-14 éves voltam majdnem mindenkinek volt valakije. Akkor tetszett is valaki, de tudtam, hogy nem lesz belőle semmi, mert nem viszonozta az érzéseimet és tudtam, hogy a szüleimnek egyáltalán nem tetszene, ha valakivel összejönnék. Ha valaki tetszett nekem sosem gondoltam igazán, hogy párkapcsolatban legyek velük. Inkább csak "messziről figyeltem". Amikor a nővéremnek először lett barátja, 19 éves volt. Már nincsenek együtt, de hallottam, hogy apa egy ismerősével arról beszélget, hogy még túl korai volt még neki, hogy barátja legyen. Én most 17 évesen kezdtem el azt érezni, hogy már lennék párkapcsolatban (de még nem vagyok rá teljesen felkészülve). Szeretném megtudni milyen valakit igazán szeretni, és együtt lenni vele, de nem tudom, hogy ez nekem még tényleg korai lenne-e. De természetesen még ezzel szeretnék azért várni. Ti mikor engednétek, hogy legyen párja a gyereketeknek?

A válaszokat előre is köszönöm!



2020. jan. 19. 14:55
1 2
 1/19 anonim válasza:
70%
Ez nem kortól függ, hanem hogy mennyire vagy érett, nekem 1 éve van barátom és 15 vagyok
2020. jan. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
93%
Amikor az nem megy a tanulmányai rovására. Lánykám 5.5 éves de van egy fiú az oviban állandóan róla beszél és .indig együtt játszanának. Semmi baj sincs vele, míg megcsinálja amit kérek tőle. Na ugyanez lesz 10 év múlva, csak "nagyban" :)
2020. jan. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
86%
Már az oviban volt csajom. 17 éves korunkig együtt voltunk 😊
2020. jan. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
91%

1: annak ne legyen barátja aki nem érett? Akkor mitől lesz érett? Az ember az őt ért impulzusok hatására változik. Akkor is ha azok jó tapasztalatok és akkor is ha rosszak. Aki nem hibázik nem tanul.


Nekem már általános iskola 4.osztályba volt barátom, fogtuk egymas kezét és adtunk egymásnak szájra puszit. Na bumm. Pedig nyilván egy 10 éves fiú minden csak nem érett. A kulcs az őszinteség. A gyerekem ne kamuzzon arról merre jár, kivel találkozik és kérjen segítséget ha valami baj van. Ha ez meg van nyugodtan lehet barátja. De ez meglehet 10 évesen is, meg lehet hogy nincs meg 18 évesen se.

2020. jan. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
94%

Két bátyám van, egyik 18, másik 22 évesen mutatta be első barátnőjét. A szüleimnek semmi bajuk nem volt ezzel. Én anyutól mondjuk néha megkaptam, hogy első a tanulás, ráérek ezzel a pasizásos dologgal, majd egyetem után. Apám ezzel szemben már középiskola megkezdése után érdeklődött, hogy lett-e már valakim. Ő nem úgy élte meg, hogy ez a sulis teljesítmény rovására lesz, hanem egy újabb szeretet forrás nekem.

1 éve van barátom, és a szüleim szeretik. Anyu folyton áradozik, hogy mennyire örül, hogy van valakim, és hogy boldog vagyok. Mindketten belátták, hogy nekem nagyon jót tett a párkapcsolat (jobbak az eredményeim a suliban, kevesebbet szorongok, energikusabb és boldogabb vagyok), annak ellenére, hogy anyu szerint korai volt.

18/l

2020. jan. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
92%
Szülő vagyok, egy lányom és egy fiam van. 17 évesen már legyen barátod nyugodtan, meg kell tanulni a párkapcsolatot kezelni is, sokat tanul az ember ilyenkor. Ez nem azt jelenti, hogy azonnal vagy nagyon rövid időn belül le kell a baráttal feküdni! Neked még az is újdonság lesz, hogy viselkedj moziban, utcán, kettesben vele, ezt is "gyakorolni" kell. Ennek mostmár nagyon itt az ideje. A 19 évesnek meg végképp nem korai a barát.
2020. jan. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
21%
Az én kis fijam má a annya méhibe csajózot. Örűltem hogy aptya fija. Nálúnk pórliékná ez a alap.
2020. jan. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
83%
Kérdező, amikor lesz neki, nem gondolom, hogy ehhez bárki engedélye kellene...
2020. jan. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
67%
Kb. 13 évesen.
2020. jan. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
11%
Van egy elméletem, bár még nem bizonyított, de majd ha szülő leszek meglátom. Szóval szerintem, amíg otthon törődve van egy gyerekkel, akár kicsi, akár tini, addig nem fogja igényelni azt hogy párja legyen. Legalább is nálam így volt: amikor gyerek voltam játszottak velem, meg foglalkoztam, persze voltak barátaim, meg gyerek szerelem is, stb; tini koromban sokat kirándultunk a családdal, társasoztunk, utaztunk együtt voltunk, olyan idilli volt az egész. Na már most, akit így nevelnek, szerető, támogató közegben, az szerintem érettebben tud viselkedni, hamarabb mint az átlag. Tehát 17-18 évesen lehet párja, amikor azt már éretten tudja kezelni. Tiniként, amikor még felelőtlenség következhetne be, szerintem szívesebben jön haza a gyerek, mint hogy az utcán lődörögjön, és szívesen tölt el időt a családjával.
2020. jan. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!