Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mikor mentetek férjhez/nősülte...

Mikor mentetek férjhez/nősültetek meg?

Figyelt kérdés

25 vagyok (lány) és van párkapcsolatom.

De anyám szerint jó lenne, ha már kézfogónk avagy eljegyzésünk lenne, utána meg 1-2 évre esküvő.

(Pedig megjegyzem nem is vidéken élünk.Anyám hallotta valahol ezt a kézfogót, és nagyon bejön neki.)

Szóval mostmár kezdjen égni a talpam alatt a talaj, hogy "vénlány" maradok, vagy mi?

Ti mikor , hány évesen mondtátok ki a boldogítót?:)


2010. júl. 22. 10:35
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 19 voltam amikor megismertem a párom, 21 amikor összeköltöztünk,22 amikor eljegyzett, 23 amikor feleségül vett és 25 amikor kislányunk született.

Szerintem még nem késtél le semmit. Az általános iskolai osztálytársaim nagy része tavaly/idén ment/megy férjhez, nősül meg.

Én mindig azt mondtam, hogy 25 éves korom körül szeretném az első babát és 29-30 körül a másodikat.

Reméljük így is lesz.


27/L

2010. júl. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
22 évesen mentem férjhez,a férjem akkor volt 28.
2010. júl. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Én 22/N. Most 31 vagyok és elváltam. Van két gyermekem és egy tüneményes párom. Ha megkér hozzámegyek. :)
2010. júl. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
29%

Egyik nagymamám kb. 19-20 évesen. A másik először 25 évesen (de erre anyu szerint nincs bizonyíték, és lehet, hogy "lányként" szülte meg aput :)...), majd elvált (?) és újra férjhez ment kb. 30-31 évesen, majd újabb 2 gyereke született és 40 évesen megözvegyült, ezután már nem ment újra férjhez. Anyu és apu is 23 évesek voltak, amikor összeházasodtak, 25 éves évfordulójuk után egy hónappal váltak el, "papíron". Húgom 25 évesen, férje 27 volt. Férjem 31, én 30, amikor összeházasodtunk, de inkább családi nyomásra (nem hagytak volna minket békén) és egyéb okok, amúgy én tiszta hülyeségnek és feleslegesnek tartom a papírt róla. Ja, és 21 évesen kaptam egy eljegyzési gyűrűt, csak úgy minden ceremónia és "lánykérés" nélkül, ezt meglepetésnek szánta az akkori párom, de amúgy én még nem éreztem annyira komolynak a kapcsolatunkat, és vele szét is mentünk.


Utolsó kérdéseidre: szerintem ilyesminek annyira nagyon nincs jelentősége, de nagyon-nagyon nincs, hogy vénlány vagy asszony a titulusod, a lényeg a boldog élet és párkapcsolat, majd gyerekek... Boldogítót?? Szépen hangzik, de nem feltétlenül boldogít. Egyébként azt hiszem, Japánban v. Kínában a boldogító "nem" kimondására, a válásra is van lehetőség az esküvőhöz hasonló ceremóniát szervezni. :)


Bocs, de mi az a "kézfogó"? Az eljegyzés másik neve vagy valami más???

36/nő

2010. júl. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

A férjemmel egyébként nem volt eljegyzésünk.

A noszogatásról: anyu még azt is tiltotta, hogy barátom legyen 18 éves koromig (akinek a "kezét szorongathatom"), 21 évesen tiltotta, hogy ott aludjak a vőlegényemnél, pedig csak kivételes alkalom miatt, nem rendszeresen gondoltam, majd 25 évesen meg berezelt, hogy úristen, nem fogok majd férjehz menni, meg nem jut majd senki!! (Mert ahelyett, hogy ilyenekkel foglalkoznék, beiratkoztam estire egy főiskolára).

És bocs, hogy a felmenőim adataival is untattalak - a megjegyzésed előtt kezdtem a hsz-t, de kisgyerek mellett annyi ideig tartott megírni, csak emiatt.

11.06

2010. júl. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
én 24, a férjem 26 volt... 25/nő
2010. júl. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

7 éve ismerem, 4 éve vagyunk együtt, aug.-ban leszünk 2 éves hzasok, 14 hónapos a kislányunk.

tehát 21 voltam , mikor férjhez mentem, a férjem 25.

2010. júl. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
19 voltam, mikor megismerkedtünk, 26, amikor összeházasodtunk. Mi így éreztük jónak. Mindeki akkor házasodjon, amikor neki jó.
2014. dec. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!