Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hát nem is tudom hol kezdjem....

Hát nem is tudom hol kezdjem. Nagy tragédia, hogy 13 évesen cigizek (folyamatosan)? Anyu megölne ha megtudná..

Figyelt kérdés
mert hogy én gyerek vagyok.. áhh.. szoval.. de nem csak én vok az egyetlen...
2008. nov. 19. 19:42
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
86%

Szia!

Az én tapasztalatom.

A barátnőmet anno rávették 12 évesen, hogy cigizzen. Nagyon menő akart lenni, így hát szívta is. Két-három hónapig, aztán leszokott. Jó döntés volt, de az a pár hónap cigi károkat hagyott a szervezetében.

Egy éve egy centit sem nőtt magasságban. Eddig én voltam a legalacsonyabb, már csak pár cm hiányzik, és ő lesz. A körmei máig sárgák, a fogai is enyhén. Ennyit tett két-három hónap... minden nap szívott rendesen, most pedig tessék. Kellett neki cigizni..


Nem tudom, hogy mióta cigizel, de a világ legjobb döntése lenne róla leszoknod! Szerintem az lenne a legnagyobb büszkeség, ha elmondhatnád magadról, hogy még időben (?) letudtál szokni a cigiről. Ez legyen előtted!

2008. nov. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim válasza:
92%
hm...de nem kell követni a többieket azért mert ők cigiznek akkor te is?szüleidet nem fogja érdekelni,h a pl. a Pisti is cigizik és neki engedik.Ha kiderül (remélem ien nem lesz mert leszoksz:S)akkor probáld ugy felfogni h csak védeni akarnak.Súlyos következményei vannak.Nem vok nálad sokkal idősebb...Járok le társaságba,én is kiprobáltam de rájöttem, h felesleges.Haza mész izgulsz, h le ne bukj...Összzeveszek szülökkel stb:S
2008. nov. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
91%

Kedves 13 éves nagymenő Barátom!


Te pontosan tudod, hogy anyukád hogyan gondolkodik, mit tenne ha megtudná... S ennek ellenére te csinálod...


Gondold végig mi a nagyobb gáz: az, hogy anyukád megölne, ha megtudná, vagy az, hogy pusztítod magad?


Nem te vagy az egyetlen...- írod -, de azért mert esetleg valaki beleugrik a kútba neked még nem kell utána ugrani, még akkor sem, ha erre bíztatnak. Szabad rá nemet mondani.


Ezzel szeretnélek bátorítani téged


egy apuka, akinek a fia határozott nemet mondott a cigire és a piára, s nagyon büszke vagyok rá.

2008. nov. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim válasza:
100%
Én is ilyen idős voltam mikor elkezdtem, és az sem érdekelt hogy mit szólnak hozzá a szüleim és hogy pusztítom magam (hozzátenném apukám még anyumnak sem engedte h cigizzen, erősen antidohányos volt) Mikor megtudtam h terhes vagyok le akartam tenni, mégiscsak a gyermekemet károsítja. Szerintem nem kell részleteznem mik azok az elvonási tünetek és mennyire "rossz" volt, de kibírtam. Ha téged az nem motivál hogy leszokj valakiért (a te esetedben az anyukádért) akkor cigizz nyugodtan. Majd rájössz hogy később sokkal nehezebb lesz, és még ott vannak az anyagiak is. Nem lenne jobb abból a pénzből venni valami mást magadnak. Persze most gondolom a zsebpénzedből veszed a cigit, anyukádnak köszönheted hogy van rá pénzed.Még fiatal vagy, de pár év múlva ha majd dolgozol azért a pénzért,2x meggondolod hogy cigire akarod-e költeni. Teljesen jóindulatból mondom, tedd le amíg még megy...
2008. nov. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim válasza:
100%
Ha most abbahagyod akkor talán még van esélyed egészséges életre. Ha nem... akkor számíts arra, amire egy volt ált.iskolás osztálytársam. A srác 12 évesen kezdett el cigizni, most 29 éves, megállt a növekedésebn, kb. 160 cm-es maradt, szétrohadtak a fogai, undorítóan néz ki, állandóan köhög, mint egy tüdőbeteg (mert valószínűleg tüdőbeteg) és képtelen gyermeket nemzeni. Valószínűleg nem éli meg a nyugdíjas éveit, de lehet, hogy még a 40-et sem.
2008. nov. 21. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
76%

Szia!


Én is ismerek egy srácot, aki 11-12 évesen kezdett cigizni, ő is megállt a növekedésben. Most 24 éves, de egy fejjel alacsonyabb nálam, pedig vele egy idős, átlagos magasságú nő vagyok. Amúgy én is dohányzom, persze kipróbáltam 12 évesen én is, de egyből erős cigivel, letüdőztem és nagyon rosszul voltam tőle. Aztán 16-17 évesen komolyan rászoktam és a mai napig dohányzom. Nem sárgák a körmeim, nincsenek kirohadva a fogaim, nem köhögök folyton és természetesen nem azért szoktam rá, mert nem tudtam, mivel jár, nem is mondhatnám, hogy a kortársaim húztak bele, hanem csak úgy jött az egész. Kezdetben csak bulikban aztán suliwcben is meg kiszöktünk cigizni szünetekben, nagyon szórakoztató, kalandos volt az egész. Persze erre lehetne azt írni, h a "tüdőrák megéri-e?", de erről az a véleményem, h nem lesz mindenki törvényszerűen rákos és sajnos olyat is láttunk már, hogy valaki egész életében nem dohányzott és mégis tüdőrákos lett. Ha gyereket tervezünk majd a párommal, leteszem a cigit, úgy szeretnék teherbe esni, hogy füstmentes vagyok. Képes leszek rá, mert nem olyan nagy cucc, ha arról van szó, hogy egy ártatlan kis életet tehetek tönkre a szenvedélyemmel.

Neked azt javaslom, hogy próbálj leállni a cigivel, mert kicsi maradsz és később ki fognak nevetni, hogy milyen törpe vagy. Ha mégis nagyon ellenálhatatlan vágyat érzel, gondolj arra, hogy pár év múlva már nem lesz olyan káros, akkor már elszívhatsz 1-2 szálat, de akkor se szokj rá, mert onnantól már tuti, hogy nem fogsz tudni leszokni, amíg el nem szánod magad nagyon: érettségi, felvételi, első vizsgaidőszak, diploma, munkahely - mindegyik stresszes és csak arra fog ösztönözni, hogy rágyújts!

Anyukád pedig azért lenne szomorú, ha megtudná, hogy cigizel, mert neki mindig a kicsi lánya/fia maradsz és már csak a gondolattól is szomorú lenne, hogy te rombolod magad, ő pedig mindent megpróbál neked megadni...

2008. nov. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
64%

Anyám 27 éve dohányzik, 14 éves kora óta, minden reggel köhög, mint egy tbc-s, a tüdeje meg már fekete a kátránytól. Csoda,hogy még nem kapott tüdőrákot... Ő persze azzal védekezik, hogy a leggyengébb, 1/1-es cigit szívja, de a méreg akkor is méreg, ha kisebb adagokban adod be...

Hidd el, 15 évesen én is dohányoztam, mert azt hittem, attól leszek menő, aztán kiderült, korántsem. Valószínűleg 10 éven belül te is szabadulnál már a cigitől, de addigra olyan szinten függő leszel, hogy nem fog menni. Most ezt még nem fogod fel, mert gyerek vagy, és úgy vagy vele: papoljanak csak a hülye felnőttek, úgyis nekem lesz igazam... Rossz taktika, nagyon rossz. Remélem, nem az én adómból fogják kezelni a tüdőrákodat...

2008. nov. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
hát.. okos tónik.. pff.. mind1 az viszont igaz h az én döntésem de azért kösz ha csak jot akartok de olyan lány nem lesz aki majd tetszik nekem és nem fog velem járni... mert én is lány vagyok nekem a fiuk teccenek :XD forditva-
2008. nov. 26. 17:46
 19/25 anonim ***** válasza:
85%
Ez kééééész... Megkérdezed, hogy ciki-e cigizni 13 évesen, mindenki kijelenti, hogy igen, ciki, és inkább szokj le. Erre mindenkit leoltasz az okostónizással, meg hogy úgysem fogsz leszokni... Ez igazán gyerekes viselkedés, kérlek szépen. Mert ugye te vagy az, aki mindent tud a világról, akinek ezek az idióta felnőttek már nem tudnak újat mondani, aki bölcsebb vagy a legbölcsebbeknél.... Mi a fenének kérdezted meg ezt akkor, ha egyszer vagy olyan elvetemült, hogy tüdőrákban akarj meghalni 50 évesen?
2008. nov. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
Ezert nem erdemes kiskoruaknak valaszolni mert sokszor vagy kamuznak vagy ugysem erdekli oket a valasz csak jot rohognek az okos tanacsokon,en mar megtanultam.Volt olyan kerdezo aki a 37-ik jotanacs utan kikopte hogy nem rola van szo csak kivancsi volt a velemenyekre.Erre valakik jobban oda kene figyeljenek,mert sokszor nagyon atlatszo a dolog.
2008. nov. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!