Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Magántanuló szeretnék lenni,...

Magántanuló szeretnék lenni, hogy álljak ezzel a szüleim elé?

Figyelt kérdés

Gimnazista vagyok, még van 2,5 évem (10.-es vagyok, 16 éves). Az átlagom jó, van már két nyelvvizsgám, egyedül ami nehezebben megy, az a matek, de különórával szinten tartom azt is. Anyagilag beleférne, így is járok különórákra (matek, idegennyelv a C1 miatt, néha fizika is). Tudom, persze úgy több lenne, de ez nem jelentene problémát. Alapvetően jól tanulok önállóan. Beszéltem egy barátnőmmel, ő is magántanulóként végezte el a középiskolát. Azt mondta, hogy még most, felnőttként (23 éves) is azt mondja, hogy sokkal jobb volt így. Barátai is voltak, a mai napig népszerű és szinte azonnal a társaság középpontja lesz. Azt mondta, hogy annyi, hogy mindig folyamatosan tanuljak, ne a félévi vizsgák előtt álljak neki, mert akkor könnyen elúszhatok.

Úgy érzem, nekem most nagyon erre van szükségem és nem bírnék bemenni. Most az orvosom kiírt a jövőhétre is, de kéne egy olyan megoldás, ami tényleg segít... A szüleim nem tudják, hogy lenne bármi probléma, nem nagyon avatom be őket az ügyes-bajos dolgaimba, amíg nem muszáj. Ráadásul a szüleim elváltak, keveset beszélnek egymással és annak is általában vita a vége. De ezt jó lenne egyszerre megbeszéljem velük. Nem tudom még pontosan, hogy megy ez, mi a folyamata, de lehet kérni ezt évközben is, úgy tudom.


2020. jan. 25. 11:02
1 2 3
 1/29 anonim válasza:
90%
Mi az oka pontosan, hogy magántanuló akarsz lenni?? Nincsenek, barátaid vagy a tanárok olyanok? Azért elég nyomós ok kellene lennie hogy a szüleid bele menjenek szerintem
2020. jan. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
69%
Változott a dolog, már nem engedélyezik olyan könnyen a magántanulói státuszt, csak ha nagyon indokolt pl. súlyos betegség esetén. Úgyhogy hiába győznéd meg a szüleidet.
2020. jan. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

Vannak barátaim, iskolában és az iskolán kívül is. De történt valami, amit nem szeretnék ide leírni és emiatt jó lenne most ez. Így többet lehetnék apánál is (Ausztriában él), szóval jó lenne.


Indokot mindig lehet találni.

2020. jan. 25. 11:17
 4/29 anonim ***** válasza:
18%

A kérdésedet olvasva, az osztálytársakkal is van probléma ezek szerint.


Hát odamész anyukádhoz, mesélsz a barátnődről, hogy ő magántanulóként tanult, utána szépen elmondod, hogy milyen tapasztalataid vannak iskolán belül, és szeretnél magántanuló lenni. Nem tudom a jövőbeni terveidet, de pl. bizonyos főiskolára, egyetemre bizonyos gimnáziumok a number one-k ahonnan könnyebb bejutni, szóval új iskola ilyen helyzetbe nem túl előnyös ha ilyen az iskola.


Bár én megmondom őszintén én a gyerekemet lehet így nevelném magántanulóként,mivel tanító diplomám is van, nekem ez a fajta oktatas jobban tetszik, én is szívesen lettem volna gyerekkoromba magántanuló és mellette olyan gyerekek társaságába vinném, ahol jól érzi magát, hogy a lehető legjobban tudjon szocializálódni és ne a klikkesedés fogalmát érezze a saját tapasztalatai alapján,mert nekem ilyenbe gyerekkoromba bőven volt részem, de meg tanítanám neki ezt is, hogy ilyen közegbe hogyan védje meg magát, anélkül, hogy lelkileg sérülne.

Én szülőként minden szó nélkül teljesíteném a gyerekem vágyát, pláne ha anyagilag is megtehetem, de ha nem akkor addig kreativkodnék, míg nem sikerül. Nem kell kérnie se, azt mondanám, hogy nem kell kérnie, ha ezen dologról kezdene el velem beszélni, a többi nem kell, akkor a visszajáró vágya a lényeges, hogy ő magántanuló szeretne lenni, akkor támogatnám mindenképpen, de én biztos hogy így fogom nevelni a gyerekem, írtad, hogy anyagilag is megtehetitek, amúgy is már digitalizáció korában élünk, és több gyakorlati tapasztalatokat is tudok majd így neki tanítani, amit az iskolában nem tanítanak, mert az oktatasi rendszer le van maradva bizonyos dolgokban és ismerve a tanítók helyzetét, nekik sem könnyű, de a gyereknek sem könnyű túl sok munkával terhelt frusztrált tanítókat látni, amit teljesen megértek, de a gyerekem tanulmányai, és lelki egészsége nekem fontosabb lenne. A gyerekem többet tudna, ha én tanítanám, mint ha iskolába járna. Amit meg nem tudok, ahhoz kérnék segítséget olyan tanároktól akikkel online is lehet tanulni, de együtt tanulnék a gyerekkel is, mert én sem tudom, az nagyobb izgalom a gyereknek, jé anyu is a skype tanár óráján ül velem egy padban. :D Szóval nekem biztos magántanuló lesz a gyerekem.

2020. jan. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
77%

ez már tenyleg nem olyan egyszerű ahogy ezt elképzeled..

Te hiába találsz indokot, az kevés lesz..

2020. jan. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem lesz egyszerű. Én sem úgy gondoltam, hogy majd besétálunk, aláírnak 2-3 papírt anyáék és ennyi. Ezért kéne a segítségük, az ő kapcsolati hálójuk azért nagyobb, mint az enyém gimnazistaként. Gondolom kell majd szakvélemény, javaslat, stb.
2020. jan. 25. 11:35
 7/29 anonim ***** válasza:
99%
Magántanulói státusz már nincs, csak egyéni tanrend. Mást is jelent, nehéz is megkapni. Olvasd utána.
2020. jan. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
98%
Ma már, a kormány rosszvoltából, nem úgy működik, mint a te 23 éves barátnőd idejében. Az Oktatási Hivatalnak kell megadni az engedélyt, és nem fogja, mert ennek a kormánynak nem az a célja. Ha nagyon rosszul érzed magad a jelenlegi helyeden, akkor ezt közöld anyukáddal, és válts iskolát. Ha problémád van, keresd meg az iskolapszichológust. Privátban nekem is megírhatod, mert egy kívülálló érzelemmentesen tudja objektíven megítélni és a kiutat megtalálni.
2020. jan. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
78%

Ha nincs indokolt problémád, nem fogod megkapni. Szinte az összes magántanuló olyan betegséggel küzd, ami nem teszi lehetővé hogy folyamatosan megjelenjen az iskolában és az 1 évben lehetséges hiányzásokat ne haladja meg. A magántanulói státusz nem kedv kérdése, hanem egy kényszerű helyzet azoknak, akik másképp nem tudnák az iskolát elvégezni.


Ha neked bajod van az osztálytársakkal meg közösséggel, és nem tudod kezelni a helyzetet, akkor válts iskolát. Neked erre senki nem fogja jóváhagyni, hogy otthon tanulj, mert szemetek az emberek. Az élet ilyen, az iskola után is ugyanúgy meg lesznek a közösségek, ahol van mindenféle genyó, undok, kiállhatatlan ember, meg kell tanulni velük élni.

2020. jan. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
0%
megmondod hogy azért szeretnél magántanuló lenni mert dolgozni fogsz nem várod tőlük hogy eltartsanak te meg otthon vakargatod amid éppen van.
2020. jan. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!