Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elfogadnátok a meghívást a...

Elfogadnátok a meghívást a helyemben?

Figyelt kérdés
Miután apukám meghalt teljesen szétesett a család, már kb 2-3 éve nem tartjuk a kapcsolatot apukám testvéreivel és az unokatestvéreivel. Azonban nemrég kaptunk egy meghívást az egyik testvértől, hogy ünnepeljük meg az unokatestvérem 29. születésnapját. Én 2 éve még nagyon is próbáltam fenntartani a kapcsolatot az unokatestvéreimmel, de egyszerűen folyton leráztak, kifogásokat kerestek hogy épp miért nem érnek rá, majd keresnek stb. Anyukám szerint el kellene mennem erre a szülinapra, nekem ez egyáltalán nem jönne szívből, mert azt hiszem haragszom rájuk valahol, nem igazán értem mit követtem el amiért nem voltak rám kíváncsiak. Igazából most is csak az apjuk szeretné ha találkoznánk... Először nagyon szélsőségesen elutasítottam a meghívást, most anyukám pedig teljesen elbizonytalanított. Mi a véleményetek erről?

2020. jan. 29. 11:53
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
0%
Elmennék a helyedben.
2020. jan. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
0%

Elmehetnél. Aztán, ha ott leszel, nyugodtan mondd meg a nagybátyádnak négyszemközt, hogy igazából miatta vagy itt, hiszen ő mégiscsak apád testvére. Mert azért a szüleink testvéreivel illik tartani a kapcsolatot, hacsak nem viselkedtek szemét módon a múltban. De ha nem tett ellenetek semmit, akkor vele tartsd inkább a kapcsolatot, ne az unokatestvéreiddel.

Az unokatesóiddal nem muszáj találkoznod, de a nagybátyáddal azért illene időnként, akárcsak évente egyszer.

Nyugodtan mondd el a nagybátyádnak, hogy próbáltad tartani a kapcsolatot az unokatesóiddal, ők voltak elutasítók.

De komolyan, idő sincs ilyesmire általában, hogy unokatesókkal tartsuk a kapcsoltot, de a szülő testvérével azért lehet.

2020. jan. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem most nyertél a lottón, helyezkedtél el jó állásban, akkor menj el, ha pénzhez jutottál, akkor nem feltétlen öszinte a meghívás
2020. jan. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
A nagybátyám roppant szemét módon viselkedett apukámmal, tulajdonképpen képtelenek arra hogy egészséges viszonyt tartsanak fent emberekkel, mert nem tudnak emberi módon viselkedni... A környéken senki sem szereti őket/mindenki fenntartásokkal áll hozzájuk, az egész családhoz. Hogy az unokatesóim miért nem akartak velem találkozni, nem tudom, de talán valami olyan lehet a dologban hogy belőlem nem lehetett hasznot húzni, kevésbé nagy a pofám, ilyesmi. Viszont így senkivel nem tartom a kapcsolatot apukám felől. Ennyi a veszteség, de lehet nem olyan nagy... Köszönöm az eddigi válaszokat!!
2020. jan. 29. 17:50
 15/17 anonim ***** válasza:
Így más a helyzet... Nem mennék el.. A saját módszerüket alkalmaznám és azt mondanám, hogy most nem jó, vagy majd jelentkezem. Hátha észbe kapnak!
2020. jan. 30. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 kovpet ***** válasza:

"de egyszerűen folyton leráztak, kifogásokat kerestek hogy épp miért nem érnek rá, majd keresnek stb"


Hát mondjuk ezt betartották. Most kerestek.

2020. jan. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Ja igen... végülis mi bajom van? :D Gratulálok az értelmes hozzászóláshoz...
2020. jan. 31. 20:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!