Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan költözzek el?

Hogyan költözzek el?

Figyelt kérdés

Jövőre érettségizek és szeretnék egy másik városban tanulni a családom miatt.Édesapám stresszes a munka miatt és rajtam vezeti le,édesanyám szintén és ezen felül a tulajdonaként kezel.Rendszeresen elmondja anya,hogy én az övé vagyok,nem kell nekem férfi stb.Azt is szeretné,ha egy jó ideig otthon laknék.Nem akarja,hogy önállósodjak.A döntéseimet sem hajlandóak elfogadni,ők akarnak mindent megmondani.Szerintük nincs beleszólásom a szak választásba,majd ők tudják.Ezt már eljátszották egyszer,amiatt most emelt biológián szenvedek és nem is írták alá a leadáshoz szükséges papírt.Ezek miatt szeretnék elköltözni.A kérdés,hogy hogyan? Nagy eséllyel programozást fogok tanulni(jobb ötletem nincs).Duális képzésre gondoltam,de még nem néztem utána,hogy van-e ott és nem is tudom,hogy mennyi pénzt kapnék.Éjszakai melóra gondoltam még,de hosszútávon nem lenne egészséges.

Budapestre szeretnék költözni és csak albérlet jöhet szóba(kollégiumba nem vennének fel,de azért megpróbálom majd).Jelenleg van félretéve pénzem(munkák,szülinapok,meg amit még a rokonok tettek félre) nem kevés,de lakást még nem tudnék venni belőle,viszont az egyetemet tudnám fizetni.


Hogyan lehetne ezt megoldani? Ti hogyan csinálnátok? Egyetem mellett milyen módon lehet még dolgozni? Hobbim a körmözés,esetleg abból is lehetne egy kisebb bevételem.


17L



2020. jan. 29. 17:43
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
92%
Körmözés jó, de csakis hivatalos végzettséggel, ne kontárként. Vagy pedig akkor diákmunkázz, amikorra a körmös vendégeket tudnád fogadni. Árufeltöltő, pénztáros, nagyon sok multi keresi a diákmunkásokat.
2020. jan. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
22%

Sereg. Rendőrség.


Támogatják a tanulást.

2020. jan. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Még arra gondoltam,hogy 1 évig dolgoznék,félretennék valamennyit és utána mennék egyetemre.Így igaz,hogy csúszok,de azt a félretett pénzt felélhetném és egyetem mellett dolgoznék is amennyit tudok.Melóból szerintem minimálbért kapnék vagy annyit se és még kiegészíteném kb.50ezer forinttal, így lenne kb.150ezer forintom havonta.Nem sok,de szerintem kijönnék belőle (albi 40 körül van).
2020. jan. 29. 17:58
 4/24 anonim ***** válasza:
97%

A kormozeshez le kell tenned az okjt és ki kell váltanod a vallalkozoit. Tömve van a piac, nem "maradnal életben" azok közt, akik hivatalosan csinálják. Ezzel számolj.


Mekkora összeg a félretett pénz? Vidéki egyetemvarosban sem lenne elég lakásra?

Vidéken sem kapnál kolit?

Én nem erőltetném Pestet, úgy, hogy kvázi egyedül maradsz. Egy szoba bérlés is van rezsivel 100-120 legalább.. Brutal árak vannak, ez 3,5-4-5 év egyetem során rengeteg .és akkor még egyél, fizesd a sulis cuccokat, vegyél bérletet stb.

2020. jan. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
99%
Albi hogy lenne 40 körül Pesten? Ha tegyük fel találsz annyiért szobát, rezsivel és kajával együtt nem fogsz 100 alatt megallni.
2020. jan. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

3 emberrel mennék egy albérletbe.8.kerület,havonta 140ezer körül vannak.Ha nem jön össze,akkor tudok szobát bérelni szintén a 8.kerületben 40ezer forintért havonta(hirdetéseket néztem)

6 millió forint félretett pénzem van.


Elnézést, annyira nem vagyok tisztában az árakkal.Kb.1 hete kezdtem el keresgélni.

2020. jan. 29. 18:04
 7/24 anonim ***** válasza:
72%

17 évesen 6M?


MIBŰ???

2020. jan. 29. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Csecsemő korom óta gyűjtik nekem.Egy számlára rakták,szülők,rokonság.


Nyíregyházára gondoltam még.Nem erős iskola,de van olyan szak,amire menni szeretnék és olcsóbb,mint Pest.

2020. jan. 29. 18:11
 9/24 anonim ***** válasza:
98%
Ha van 6 misid akkor szerintem ahhoz ne nyulj. Ha találsz melót amit tudsz suli mellett csinálni akkor én inkább azt mondom hogy vegyél fel lakás hitelt és így megvan az önrész is. Ezután nem egy idegennek fizetsz hanem igazából a banknak de ha kifizettem a hitelt legalább van egy lakasod. Ehez viszont be kell töltened a 18-at.
2020. jan. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
92%
Azért annyira nem lehetnek rosszak a szüleid, ha ennyi pénzt összegyűjtöttek neked. Te meg most szépen kidobálnád az ablakon albérletre. Nehogy azt hidd, hogy idegenekkel jobb lesz lakni, mint a családoddal. Inkább maradj otthon, gyűjts még hozzá, hogy lakást tudj venni. Ha most feléled azt a pénzt soha nem lesz saját lakásod.
2020. jan. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!