Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet valami következménye ha...

Lehet valami következménye ha a gyerekkel elhagyom az élettársam? Mit tud tenni?

Figyelt kérdés
Nagyon megromlott a kapcsolatunk,és el akarom hagyni. Van hová mennem. De a párom folyamatosan fenyeget hogy én ta..rodjak,de a gyereket nem vihetem sehova. A kislányunk 9éves,nagyon anyás és soha nem hagynám el!!!

2020. febr. 4. 22:21
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
74%
Elhagyod az exedet. Majd rögtön elintézed a gyámsági felügyeleti jog igénylését, és a gyerektartás megállapítását. Természetesen a láthatási kérdést is megoldod bírósági úton.
2020. febr. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
73%

Ha a parod a gyerek apja és tett róla nyilatkozatot, akkor közös felügyeleti jogok van (tehát neki ugyanolyan jogai vannak mint neked), ezért a külön költözésnek is közös megegyezesnek kell lennie.

Ha nem egyezik bele az apa, megsérted a gyerekhez való jogait, amiért be is perelhet, így külön költözni gyerekkel törvényesen csak bírósági határozattal lehet.

2020. febr. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
17%

A # 2 nek sajnos igaza van...


Nem tudnátok kibékülni?

Megcsaljátok egymást vagy mi?

2020. febr. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Sajnos nagyon megromlott a kapcsolatunk. Állandóan veszekszünk,és olyankor szóban bánt volt hogy nekem is jött. Eléggé egy link alak,és emiatt rengeteg adóság összegyűlt. Mindig mindenért engem hibáztat. Ennek sajnos a gyerek is szemtanúja,e miatt is szeretnék ennek véget vetni!
2020. febr. 4. 22:41
 5/25 anonim ***** válasza:
94%
Természetesen elhagyhatod, főleg ha fenyeget téged vagy a gyereked. Legjobb ha van bizonyítékod, sms, üzenet, hangfelvétel vagy tanú által. Előre érdeklődhetsz a lehetőségeidről a családsegítőnél.
2020. febr. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Mindenképp elmegyek a gyámhivatalba,már csak azért is mert tudom hogy egy perc nyugtom sem lesz tőle.
2020. febr. 4. 22:45
 7/25 anonim ***** válasza:
84%

"Majd ne csodálkozz ha egy férfigyűlölő lázadó leszbi lesz belőle..."


Úristen, de ostoba vagy, rohadtul nem ettől lesz leszbi egy lányból, de mindegy.


Kérdező, addig ne költözz külön, amíg nincs normálisan megbeszélve a felügyeleti jog, mert ha csak úgy lelépsz, azt később simán felhasználhatja ellened az élettársad. Vagy ha mindenképp olyan a helyzet, hogy nem vagy biztonságban, muszáj menned, akkor legyen valami bizonyítékod! Ismerek olyat, aki gyerekkel együtt elköltözött, mert a házastársa lelkileg bántalmazta őt meg a gyereket is, a házastárs pedig ráfogta, hogy elrabolta a gyereket, és ebből később a gyerekelhelyezésnél probléma lett :(

2020. febr. 4. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim válasza:
71%

Jajj de bìrom az ilyet hogy te takarodj de a gyereket sehova nem viszed. Mintha erdekelnè a gyerek.

Menjetek el, ha birosagra is kerul a dolog, ha nincs veled semmi problema van munkad, van hol laknotok, neked itelik a gyereket mert csak akkor van az apanal ha nalad gondok vannak.

2020. febr. 4. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Szerintem csak azért "ragaszkodik" hozzánk mert nincs semmije. A rengeteg adóság miatt eladtuk a lakást,mert már mindenhonnan a végrehajtás jött. A tulajdonrész fele-fele. Március 15ig kell költöznünk. Ő kitalálta hogy majd albérletbe költözünk utána meg veszünk fel hitelt(nem tudom hogy,meg miből) egy új házhoz. Én közöltem vele hogy ez kizárt dolog,és én biztos hogy az életbe soha többet nem szeretnék vele lenni. A lényeg az hogy én tudok hová menni a gyerekkel,de neki nincs semmi más ingatlana.
2020. febr. 4. 23:47
 10/25 anonim ***** válasza:
91%

Nekem is ezt mondta a volt férjem. Én takarodjak, de a gyerek marad. Ismerve a bírósági ügyek lassúságát, én képtelen lettem volna akár 1 napot is tovább élni vele. Fogtam az akkor 7 éves fiamat, és elköltöztünk. Én költözés előtt elmentem ügyvédhez, aki közölte, hogy bármikor el lehet költözni, csak a láthatást nem akadályozhatom meg. Addig úgy és akkor láthatja a gyerekét amikor akarja, addig amíg a bíróság meg nem szabja a láthatási időt.

Volt vita, veszekedés de fél évvel később meg is lett a bírósági végzés is. Mellesleg az ügyvéd mondta, hogy sosem szabad gyerek nélkül lelépni, mert akkor úgy veszik, hogy az anya alkalmatlan a gyereknevelésre, mivel az apa gondoskodik róla, így akár a felügyeleti jogot is megkaphatja.

Szóval ha nem tudsz vele élni, akkor menj nyugodtan a gyerekkel. A lényeg, hogy biztonságos, nyugodt kkörnyezetben legyen. BÍrósági végzés idejéig ne háátráltasd a láthatást apa és a gyerek között. Bíróságon meg megkapod majd a végzést.

2020. febr. 5. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!