Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lenne a következménye, ha...

Mi lenne a következménye, ha én 16 évesen úgy döntenék, hogy a keresztszüleimmel akarok élni?

Figyelt kérdés

Kiskorom óta az édesanyámmal, és annak élettársával élek. Mindig is voltak nagyobb veszekedések és balhék, főleg az alkoholizálás miatt. Egyszer külön is mentek, de ennek néhány éve, ismét együtt vannak. Az elmúlt néhány hónapig minden rendben is volt, de ismét minden eldurvult. A nevelőapám tovább alkoholizál, pedig nyugtató és vérnyomás csökkentésére való gyógyszereket is szed, édesanyámmal meg nincsenek ilyen gondok, de ha ő is ne adj isten a pohár aljába néz, elpattan a húr, és az utóbbi időben még erre sincs szükség.

Nem részletezném tovább, de a lényeg az, hogy egyre jobban ezt az egészet megelégelni. Kisebb depresszióval is küzdök eleve, és úgy érzem, hogy ha ezt még ők is folytatják, hát még nehezebben fogom viselni.

Eleve egyetemi éveim alatt keresztszüleimnél élnék a fővárosban, és most úgy vagyok vele, hogy még egy nagyobb balhé után beváltanám a két éve megtett ígértem (amit számát sem tudom, hányszor megtehettem volna), hogy elköltözöm.

Azonban úgy tudom, 18 éves koromig nem én döntöm el, hogy hol élek, hanem a gyámügyesek, vagy hogyan van ez?. Szóval ha úgy döntök, a keresztszüleimet választom, de nem találnak a szüleimben nagy gondot (állandó állású felnőttek autóval), akkor is maradok édesanyáméknál? Vagy már van beleszólásom a dolgokba? Ha én ismertetem ezeket a dolgokat, amiket ők nem látnak, akkor jobban fgyelembe veszik a döntésem?

Egyszerűen nehezen bírok már velük élni. Fizikailag és lelkileg is megvisel a viselkedésük, ráadásul akárhányszor megemlítem, hogy ez nekem így rossz, rögtön engem szidnak le és a maguk védelmébe kelnek.

Nem hiszem, hogy végül mégis elköltöznék, mert tudom, hogy édesanyám nehezen viselné, és tudom, hogy jobb, ha mellette vagyok, hiszen nem is merném nevelőapám mellett egyedül hagyni, de egy kicsit biztonságban érezném magam, ha tudnám, hogy van még egy választásom, ha tényleg megint történik valami olyan, mitől ismét kikészülök.



2018. jún. 16. 17:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
És a keresztszüleid szeretnék, hogy velük élj? Anyagilag ők tudnak támogatbi és akarnak is?
2018. jún. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
65%

Az a helyzet, hogy szép dolog, hogy anyukád mellett akarsz lenni, de neki sem kötelező a nevelőapáddal lennie. Ha normális anya, akkor észreveszi, hogy te mennyire szenvedsz ebben a családi közegben. Ha nem tesz semmit azért, hogy neked jobb legyen, akkor te miért akarod feláldozni az életed, a lelki egészséged érte?


A kérdésedre válaszolva: valóban nem te döntöd el, kivel élsz, de 16 évesen ha elmeséled, milyen körülmények uralkodnak otthon, akkor azt figyelembe fogják venni. Én azt javaslom, hogy konzultálj pszichológussal is (pl. az iskolapszichológus, vagy ha nincs nálatok, akkor a pedagógiai szakszolgálat pszichológusa ingyenes), mert ő hiteles szakmai véleménnyel tudja alátámasztani, hogy a lelki egészséged megy rá az állapotokra. Egyébként valóban a gyámhivatal dönt, de a vizsgálódást a gyermekjóléti központ koordinálja, úgyhogy akár őket is megkeresheted első körben, hogy tájékozódj a lehetőségeidről. Az a baj, hogy valóban sok minden kell ahhoz, hogy úgy döntsenek, kiemelnek a családodból, és akkor a keresztszüleidnek kell vállalni a gyámságot ahhoz, hogy náluk helyezzenek el.


Egyébként az nem opció, hogy édesanyád engedélyével költözöl a keresztszüleidhez? Ebben az esetben nem lenne szükség semmiféle procedúrára. És talán anyukád is észbe kap, hogy a nevelőapád melletti élet nem élet.

2018. jún. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
52%
Nem tehetnéd meg, ha anyádék nem egyeznek ele meg a gyámhivatal és a keresztszüleid.
2018. jún. 16. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
58%
Ha csak átköltözöl, azt megakadályozhatják, mert hivatalosan azzal kell élned, aki a törvényes gondviselőd. Persze ha a szüleid nem tesznek semmit, akkor nincs akadálya. De ha törvényesen akarod tenni, akkor menj el a területileg illetékes gyámhivatalba, és kérelmezd a kiemelésed a családodból rendszeres bántalmazás miatt. Vigyél magaddal egy írásos nyilatkozatot a keresztszüleidtől, hogy ők azonnal befogadnának. Mondjuk akkor már eleve mehetnél velük is, személyesen.
2018. jún. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
52%
Szülői ház elhagyása neven keresetet nyújthatsz be a gyamhivatalba. A hivatal meghallgat téged, a szülőket, azt akihez költöznél illetve mindkét helyen környezettanulmány készül. Az általad felsoroltak nem fogják indokolni a költözést, úgyhogy el fognak utasítani
2018. jún. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

Ha anyadek jo szineszek es eloadjak magukat a gymugynek akkor le se fogjak sz***ni mit szeretnel. Eleve a szulotol plane anyatol nehezen veszik el a gyereket.

A gyamugy a pszichologus velemenyet is lesz**ja. Nalunk unoka lathatas miatt mentek anyamek a gyamugyre. Van nekem is papirom pszichologustol, nem akarom hogy a gyekeimet mergezzek, es SEMMIT nem vettek figyelembe amit mondtam vagy amit a paszicholus irt. De ok jo szinesznek es nagy martirok...a sajat raadasul kicsi gyerekeimrol nem donthetek en mint szulo en aki veluk eltem egyutt.. de az okos es elvileg a gyerek erdekeit nezo gyamugy az igen!...

2018. jún. 16. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nincs az iskoladnak kollegiuma, hogy ott tudnal aludni, lenni hetkoznap? Igy hetkoznap mashol lennel, es hetvegere egy egy napra mennel haza. Szerintem kervenyezheto sulin belul meltanyossagi kolesz. Nalunk igy volt.
2018. jún. 17. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
57%
Nem tudom miért kelett nullara pontozni, valóban ez a menete egy kiskorú költözésének és valóban 99,999% ah esély, hogy nem m3het. voltam
2018. jún. 17. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Azóta beszéltem a szüleimmel is és megmondtam dióhéjban nekik ismét, hogy mi a helyzet. És kezdik megérteni, kezdenek komolyam venni. Mondjuk amyilen gyorsan csak tudtam, eljöttem nagymamámhoz egy kis időre. Reménykedem benne, hogy kicsit változtatnak. A siker nem garantált, de nem akarok ilyen lépéshez folyamodni. Minimum 2, maximum 3 évet kell még kibírnom. Egyetemre már az ország másik felébe megyek, és akkor már oda is költözöm.
2018. jún. 27. 20:37
 10/11 anonim ***** válasza:
Sajnálom, hogy ez a helyezet otthon, sajna jogi ügyekben nem tudok segíteni, csak annyit írnék, hogy kitartás, és egy nagyon intelligens fiatalnak tűnsz, csak így tovább, légy határozott és erős!!
2018. júl. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!