Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan fogadtassuk el a...

Hogyan fogadtassuk el a szüleinkkel, hogy nem szeretnénk gyereket, hogy soha nem lesz unokájuk?

Figyelt kérdés
Én 30 éves leszek idén, a férjem 35 éves és 7 éve élünk boldog kapcsolatban, 2 éve vagyunk házasok. Mindig is tudtuk, hogy mi soha nem szeretnénk gyereket. Nem szeretném részletezni, hogy miért. Mi egyszerűen ilyen emberek vagyunk, így is teljes és boldog az életünk. A szüleinkkel nagyon jó a kapcsolatunk, viszont évek óta egyre nagyobb a nyomás, hogy mikor lesz már unoka/unokák. Sajnos ez most ért a tetőfokára, mindkettőnk szülei nagyon szeretnének már unokát és sajnos nincs testvér sem aki ezt megvalósíthatná. Nagyon szeretjük őket és mindent meg tudtunk eddig beszélni életünk során és mindig mindenben támogattak szerettek miket. Mi tényleg minden elvárásukat szeretettel teljesítettük, hogy büszkék legyenek ránk, de ez egy olyan dolog amit nem adhatunk meg nekik és tudjuk, hogy ezt ők sohasem fogadnák el. Félünk, hogy kitagadás, vagy örök harag lenne a vége, amit nem szeretnénk, mert nagyon szeretjük őket. Azt ne írjátok, hogy legyünk őszinték, mert ismerjük a szülőket és tényleg nem fogadnák el. Most lettek nyugdíjasok mindkét részről és minden vágyuk egy unoka, meg régi módiak is, nekik még ez a normális, hogy ez az élet rendje. Ők tényleg olyan szeretettel vágynak egy unokára és teljesen megértjük az ő oldalukat is, tiszteletben tartjuk, hogy ez a vágyuk. Ők tényleg nem bunkón és erőszakosan erőltetik, egyszerűen megszakadna a szívük, ha kiderülne az igazság. Eddig mindig azt mondtuk nekik, hogy majd ha eljön az ideje, akkor lesz unoka, mert ez tűnt a legkíméletesebbnek, de sajnos itt a halogatás vége, teljesen kiborultak rajta, hogy 30 éves leszek idén. Arra is gondoltunk, hogy bár szörnyű és megbocsáthatatlan hazugság lenne, de valami olyasmit mondani nekik, hogy nemrég kiderült, (vagy esetleg pár éve már tudjuk) hogy egyikünk meddő/nemzőképtelen, de annyira, hogy ez gyógyíthatatlan, végleges és tényleg nem segít semmilyen orvosi beavatkozás vagy meddőségi kezelés.. Kutakodtunk de még nem találtunk elég hihető ilyen betegséget, mert tudják milyen betegségeink voltak életünk során. Szóval ha kiderülne, hogy biológiai okokból nem lehet gyerek, biztos szomorúak lennének, de így talán jobban beletörődnének, mint a számukra szörnyű igazságba, hogy makkegészségesek vagyunk mindketten, de ez a döntésünk. Tudom, hogy ez egy nagyon nehéz kérdés, amire talán nincs megfelelő válasz, de van ötletetek mi tévők lehetnénk?
2020. febr. 10. 11:30
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
90%
Az én véleményem az, hogy a legszebb és legbecsülendőbb emberi tulajdonság az őszinteség.
2020. febr. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
63%
Azt mondani, hogy nem lehet gyereketek, irtó nagy bunkóság, és tiszteletlen azokkal szemben, akik tényleg ezzel küszködnek. Amúgy meg nem is válna be, mert attól még lehet gyereketek máshogy is (mesterséges megtermékenyítés vagy örökbefogadás), szóval nem bizto,s hogy "használna".
2020. febr. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
41%

Semmit, annyit kell mndani, hogy próbálkoztok, de a jóisten még nem segített. Mehetnének imádkozni egy kicsit.

Amíg a templomban vannak addig se csesztetnek!

2020. febr. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
95%

Másoknak való megfelelésből ne vállaljon senki gyereket. Abban nem lenne köszönet semelyik irányból.


Ha örökharag meg kiborulás van, akkor a kedves szülők érzelmi zsarolók.


De ha nem zavar benneteket ez a játszma, akkor egyszerűen mondjátok azt, hogy még vártok vele, majd később, hogy nem sikerül teherbe esni, majd végül valamelyikőtök testi adottsáaga miatt nem lehet.


Na ha erre is öriharival fenyegetnének, akkor én váltanék öriharira,

2020. febr. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
87%

Ha ennyire szeretitek őket, mint ahogyan itt leírtad, akkor őszintének kell lenned. Hidd el, ettől járhatóbb út nem létezik.

Ha ők is szeretnek titeket igazán, idővel megbékélnek a helyzettel.

De a legrosszabb, amit tehettek, az a hazugság. Nem is értem, hogy gondoltátok, millió és egy helyzetben lebukhattok.

2020. febr. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
45%

Mellesleg ha meglenne az első gyereketek, akkor az lenne a következő kérdés, hogy mikor jön a kistestvér?


Tipikusan az irígy boldogtalanok kérdezgetik ezeket.


Sajnálatos, hogy a szüleitek is ilyenek...

2020. febr. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
60%

6!


Sosem értettem, mi bunkó van abban, ha egy közeli csaladtag megkérdezi, mikor jön a baba. Épeszű ember képes erre válaszolni. Pl nem tudom, dolgozunk rajta, vagy eddig még sajnos nem sikerült, illetve nem jön, nem akarunk gyereket a válasz és ezzel le is lehet zárni a -beszélgetést. Ittg pl épp nem a szülők a bunkók, ha már valakkk az kell higy legyen, ha nem a kerzedoek, akik valószínűleg eddig hitegették a szülőket. Simán el kellett volna mondani az elsoniylen jellegű kérdésénél, hogy nem, nem akarunk gyereket és már nem lenne probléma se

2020. febr. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
76%

# 7


Abban semmi bunkó nincs, ha megkérdi egyszer vagy kétszer, ha gyengébb a felfogása és válaszolnak neki, de ha állandóan ezzel zaklat az szerinted akkor mi?

2020. febr. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
36%

Ha hazugságra is hajlandóak vagytok, mert szerintetek más nem vezet eredményre, ne a másik genetikai eltérésére (meddőség) hivatkozzatok!

.

Kompromisszum: mondjátok, hogy a gyakorlatokat eddig is csináltátok, de még nem jött össze. (A védekezés eredményét el kell hallgatnotok.)

Aztán megmondjátok, ha pár éven belül nem jön össze, a gyerekről végleg lemondotok,

- egyrész egészségügyi szempontból, mert az anyának nem szerencsés s késői szülés,

- másrészt azért, hogy megelőzzétek, hogy a gyerek aránylag fiatalon legyen kényszerítve eltemetésetekre.

2020. febr. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
91%

" A szüleinkkel nagyon jó a kapcsolatunk.. "

"Félünk, hogy kitagadás, vagy örök harag lenne a vége, ..."


Bocsi, tudom nem ez a kérdés, de ezen fennakadtam. Ez a kettő igencsak ellentétes.


Az meg a másik, hogy ha hazudni kell, akkor sem mondható jónak a kapcsolat.


Mond el, hogy egyelőre nem terveztek gyereket, jól megvagytok ketten. Ha itt az idő szólni fogtok.


Tudom, írtad, hogy nem akartok, de sok 30 éves ismerősöm nem akart, majd 38 évesen szült, hogy még 40 évesen tudjon egy tesót is.

2020. febr. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!