Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan fogadtassuk el a...

Hogyan fogadtassuk el a szüleinkkel, hogy nem szeretnénk gyereket, hogy soha nem lesz unokájuk?

Figyelt kérdés
Én 30 éves leszek idén, a férjem 35 éves és 7 éve élünk boldog kapcsolatban, 2 éve vagyunk házasok. Mindig is tudtuk, hogy mi soha nem szeretnénk gyereket. Nem szeretném részletezni, hogy miért. Mi egyszerűen ilyen emberek vagyunk, így is teljes és boldog az életünk. A szüleinkkel nagyon jó a kapcsolatunk, viszont évek óta egyre nagyobb a nyomás, hogy mikor lesz már unoka/unokák. Sajnos ez most ért a tetőfokára, mindkettőnk szülei nagyon szeretnének már unokát és sajnos nincs testvér sem aki ezt megvalósíthatná. Nagyon szeretjük őket és mindent meg tudtunk eddig beszélni életünk során és mindig mindenben támogattak szerettek miket. Mi tényleg minden elvárásukat szeretettel teljesítettük, hogy büszkék legyenek ránk, de ez egy olyan dolog amit nem adhatunk meg nekik és tudjuk, hogy ezt ők sohasem fogadnák el. Félünk, hogy kitagadás, vagy örök harag lenne a vége, amit nem szeretnénk, mert nagyon szeretjük őket. Azt ne írjátok, hogy legyünk őszinték, mert ismerjük a szülőket és tényleg nem fogadnák el. Most lettek nyugdíjasok mindkét részről és minden vágyuk egy unoka, meg régi módiak is, nekik még ez a normális, hogy ez az élet rendje. Ők tényleg olyan szeretettel vágynak egy unokára és teljesen megértjük az ő oldalukat is, tiszteletben tartjuk, hogy ez a vágyuk. Ők tényleg nem bunkón és erőszakosan erőltetik, egyszerűen megszakadna a szívük, ha kiderülne az igazság. Eddig mindig azt mondtuk nekik, hogy majd ha eljön az ideje, akkor lesz unoka, mert ez tűnt a legkíméletesebbnek, de sajnos itt a halogatás vége, teljesen kiborultak rajta, hogy 30 éves leszek idén. Arra is gondoltunk, hogy bár szörnyű és megbocsáthatatlan hazugság lenne, de valami olyasmit mondani nekik, hogy nemrég kiderült, (vagy esetleg pár éve már tudjuk) hogy egyikünk meddő/nemzőképtelen, de annyira, hogy ez gyógyíthatatlan, végleges és tényleg nem segít semmilyen orvosi beavatkozás vagy meddőségi kezelés.. Kutakodtunk de még nem találtunk elég hihető ilyen betegséget, mert tudják milyen betegségeink voltak életünk során. Szóval ha kiderülne, hogy biológiai okokból nem lehet gyerek, biztos szomorúak lennének, de így talán jobban beletörődnének, mint a számukra szörnyű igazságba, hogy makkegészségesek vagyunk mindketten, de ez a döntésünk. Tudom, hogy ez egy nagyon nehéz kérdés, amire talán nincs megfelelő válasz, de van ötletetek mi tévők lehetnénk?
2020. febr. 10. 11:30
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
96%

Azzal nem teszel jót senkivel, ha hazudsz valamilyen betegséget. Érződik a soraidból, hogy szereted őket és nem tolakodóan kérdezik. Simán lehet, hogy rögtön más módszert keresnének, javasolnának és a ti érdeketekben kezdenének kutakodni megoldás után. Nem jó ötlet elhitetni, hogy ti akartok, de hát... Így mindig reménykednek és nem kapnak lehetőséget lezárni ezt magukban, szerintem ez kínzóbb, mint az igazság.

Egyszerűen és tisztán jobb elmondani, hogy becsülitek őket, köszöntök mindent és megértitek az álláspontjukat, de a ti életeteknek nem lesz része a gyereknevelés, így az övéknek sem az unokázás. Ez nem ellenük irányul, csupán más céljaitok vannak. Szomorúak lesznek biztosan, de nem kényszeríthetnek rátok egy életre szóló feladatot, amit nem akartok. ha szeretnek, egy idő után elfogadják.

Rossz döntésnek tartom, hogy eddig mást mondtatok, mert így megrázóbb lesz szembesülni az igazsággal.

2020. febr. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
66%
A legnagyobb szemétség amit tehettek, hogy nem mondjátok meg az igazat, és esélytelenül várnak, remélnek még évekig.
2020. febr. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
74%

legyetek oszintek. ha emiatt orok harag meg kitagadas lesz, akkor ok veszitenek el titeket, nektek csak jo hogy 4 mergezo emberrel kevesebb lesz az eletetekben.

ha mindenkeppen hazudni akartok, akkor azt is lehet mondani, hogy nem sikerul, jon amikor akar, stb. a mesterseges megtermekenyites penzbe kerul, az orokbefogadas nem megy mindenkinek.

de nehogy belemenj a gyerekvallalasba mas oromeert. nem a nagyszuloknek kell a mindennapokban foglalkozni az unokaval es nem ok fogjak felnevelni. akkor vallald a felelosseget, ha TE akarod. senki masert ne csinald.

2020. febr. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
70%
Ha eldöntötte, hogy nem akarsz őszinte lenni, akkor hiába írjátok neki, hogy legyen az. Mondjátok akkor, hogy kivizsgáláson kiderült, hogy 0 spermaszáma van a férjednek és valószínűleg sosem lesz gyereke. Aztán ha pár év múlva meggondoljátok magatokat, és mègis kell gyerek, akkor majd elmondjátok, hogy megműtötték és mostmár nemzőképes.
2020. febr. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
97%
Mi se akarunk. Megmondtuk,bólogattak, hogy jaj majd meggondoljátok magatokat. Nem fogjuk. Miért kéne hazudni? Ha ezért kitagad, nem is szeret és jobb is
2020. febr. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
96%

Ne hazudjatok, teljesen fölösleges. Ez a ti döntésetek és semmiképp ne szülj mások nyomására (akár szülők, akár férj, akár bárki). A nő viseli a terhesség minden mellékhatását és megszüli sem mások fogják helyetted.

Átérzem egyébként a helyzetet, én sem szeretnék gyereket és most múltam 30. Régóta párkapcsolatban vagyok és anyukám gyakran nyaggat az unoka témával. Megértem persze, hogy ő ezt szeretné, de nagyszülőnek könnyebb lenni, mint anyának, mert az anya (és az apa) felelőssége minden. Én megmondtam, hogy nem szeretnék és soroltam indokokat (rettegek a terhességtől és a szüléstől, nincs türelmem a gyerekekhez, nem vágyom rá, stb). Aztán csak annyit kértem, hogy nem kell megérteni, csak hagyjuk ezt a témát.

2020. febr. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim válasza:
85%

#12 Látszik, hogy az életben nem volt még kotnyeles rokonod... Perszee, megmondod hogy nem lesz és téma lezárva. Ez mind szép és jó, egészen addig míg újra és újra elő nem szedik a témát. Mert hogy vannak olyan emberek, akik képtelenek felfogni, hogy a nem az nem és csak azért is mindenáron a méhedben turkálnának. Az emberek különbözőek, ez sem agysebeszet ám..


Kérdező, legyetek őszinték. Megmondjátok, hogy nem akartok és kész. Nehogy már félnetek kelljen, amiért úgy elitek a saját életeteket, ahogy az nektek jó! Ha ezért képesek kitagadni, akkor nem is kar, legalább tudod hogy soha nem szerettek!

2020. febr. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg sejtik már. Évek óta bújtok ki a válasz alól. Biztosan megfordult már a fejükben, hogy esetleg nem is akarjátok. Lehet, hogy hiszti lesz, de azt ne gondold, hogy váratlanul éri őket a hír.
2020. febr. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
5%
nem kell hazudni semmit,varjatok ezzel a mostani gondolkodassal par evet ,lehet utanna,megondoljatok,ha szulok lennetek megertenetek ,a mostani szuleiteket,meg anyit a mostani fiatalsag tisztelet a kivetelnek csak magukra gondolnak,onzok
2020. febr. 11. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%

#19 Miért kéne várniuk akár csak 1 hónapot is?? Felnőtt emberek, szerintem képesek eldönteni, mit akarnak, már pedig egyértelműen leírta a kérdező, hogy NEM akarnak gyereket, soha nem is akartak. Ezen mit kell gondolkodni? Valaki vagy akar, vagy nem. Ráadásul nem 16-17 éves gyerekekről beszélünk, hanem 30 és 35 éves érett, felnőtt emberekről!

Az pedig, hogy be vágod-e a durcát, megsértődsz-e, hisztériázol-e e döntésen, semmit nem változtat, hogy te magad szülő vagy-e! A világon semmilyen elfogadható, normális ok NINCSEN arra, hogy valaki megharagudjon a tulajdon gyerekére, amiért az nem akar gyereket! Szóval nem, én az ilyen szülőket soha nem fogom tudni megérteni, akiktől rettegni kell, ha el akarod mondani, hogy nem fogsz szülni. Szanalmas.

Az meg, hogy milyenek a mai fiatalok, hogy jön ide..?! Önzőek?? Miért is? Mert nem vállalnak gyereket akaratuk ellenére a szüleik parancsára?🤦🏽‍♀️🤦🏽‍♀️

Azért amúgy egy felnőtt, 35 éves férfira azt mondani, hogy a "mai fiatalok"....


Kérdező nem vagytok önzőek, de ne hazudjatok! Nem kell jönni azzal, hogy vmelyikotok meddő v bármi. Meg kell mondani, hogy nem akartok és kész. Ha ezen megsértődnek, nem kár értük.. Normális, értelmes szülőnek eszébe nem jutna ezen megsértődni, reméljük a tieid normálisak.

2020. febr. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!