Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetnénk a szüleinkkel?

Mit tehetnénk a szüleinkkel?

Figyelt kérdés

Abba a helyzetbe kerültünk a párommal, hogy egyszerre van konfliktusunk mindkettőnk szüleivel. Nem tudjuk, hogyan éljük túl a karácsonyt.


Anyám régóta beteg és apám volt otthon mindenki támasza. Most úgy adódott, hogy lesz egy műtétje, ami után neki is sok pihenés van előírva, így nem tudja majd anyámat gondozni. A testvéreim és én mind külföldön élünk jelenleg. Felmerült, hogy közösen fogadjunk fel egy ápolót, de nekem a gyomrom forog ettől. Napok óta azon kattogok hogy egy idegen kezében lesznek a szüleink, akit nem tudunk majd innen messziről ellenőrizni, és ez megviselt. A párom pedig ebben a búskomorságban élt mellettem. Róla tudni kell, hogy annak az országnak az állampolgára, ahová én kimentem. Nemzetiségileg is maximálisan ide tartozik. Semmi köze nincs a magyarokhoz, és ő jelentette ki, hogy cuccoljunk es költözzünk a szülővárosomba, mert nem bírja nézni a szenvedésem. (Ettől amúgy óriásit nőtt a szememben.) Az a megegyezésünk, hogy másfél évet leszünk otthon, amíg apu helyrejön és aztán visszajövünk. Először az ő családja verte ki a balhét, hogy én mit képzelek, hogy ilyen messzire elviszem tőlük a fiúkat. Meg hogy én jöttem ki ide, ezért nekem kell alkalmazkodnom és ezt az ajánlatot elfogadnom sem lett volna szabad. Mi a párommal arra gondoltunk, hogy cserébe az egész karácsonyt az ő családjával töltjük. Erre az én szüleim verték ki a balhét, mert eddig minden évben otthon voltam, a testvéreim is otthon lesznek, hogy képzelem, hogy hiányozni akarok a családi ebédről? Tudják, hogy hazaköltözünk és mindennap látni fognak, másfél éven át. Le van foglalva az albérletünk, hazaküldtük az első csomagokat, amiket anyáék vettek át, minden biztos már. A párom talált egy olyan munkát, ahol áldás az anyanyelve, es epekedve várják őt Magyarországon januártól. Nehezen viseljük, hogy mindkét oldalról savaznak minket, pedig mindketten nagyon szeretjük a szüleinket. Hogyan békítsük meg őket?


2018. nov. 22. 23:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%
Mi így döntöttünk. Ezt mondogassátok, ahányszor elkezdik.
2018. nov. 22. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
85%
Megmondom őszíntén, talán az ő szüleit még értem is. Na de a te szüleid miért csinálnak fölösleges műbalhét? Az ô érdekükben történik minden, igazán megérthetnék, jogy ha borítjátok az egész életeteket, mert segíteni szeretnétek nekik, kibírják nélkületek az karácsonyt.. nem látják a fától az erdőt.
2018. nov. 23. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
97%
Majd megbékélnek maguktól. Kiteszitek a lelketek, de az se elég.
2018. nov. 23. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
92%
Akkor a szüleid azért mégsem olyan elesettek, hogy így kiverik a balhét a karácsonyi együtt evés miatt. Bőven elég lett volna segítőt fogadni, amúgy egy szülő sem várja el, hogy a gyereke feladja az életét miattuk. És a testvérek is mind külföldön élnek és hazaköltöznek és új munkát keresnek? Ilyen az amikor az ember nem tudja a saját életét élni a kedves família miatt.
2018. nov. 23. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
83%

Ezek után én nem szívesen mennék segíteni. De komolyan. Ha ennyire közeli a kapcsolatotok akkor biztosan tudnak a kinti balhéról is, és hogy nektek milyen nehzé most. Erre rátesznek még egy lapáttal? Nem sokan tehetik meg hogy akár évekre elköltözzenek valakinek segíteni, még magyarországon belül sem. Komolyan a kisujjad nyújtod és...


Ennyi gondot és bajt a nyakatokba vesztek, utána gondoztok majd két embert, akár éveken át feladod az életed nagy részét értük és ez a hála? Komolyan mondom nem érdemelnek meg téged, a párod is kivételes ember, nem sokan ajánlották volna ezt fel.


Nekem úgy tűnik te és a párod hideg fejjel tudtatok gondolkodni, és jól döntöttetek. Álljatok ki a döntésetek mellett.

2018. nov. 23. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
9%
Aham, tök reális, hogy miközben fenntartják a külföldi lakásukat, hazajönnek, és gondozzák a szülőket, miközben maximum a kérdezőnek lesz majd munkája, a külföldi párnak nyilván nem. Egy magyar fizetésből két lakást, két életet finanszírozni, plusz a szülőket segíteni. Kamuszagot érzek.
2018. nov. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
95%
Felnőtt emberek vagytok és ezt a párod szüleinek is meg kell érteniük hogy a gyerekük hozott egy önálló döntést. Amit leírtál abból számomra az jön le hogy a párod önszántából hozta meg ezt a döntést, nem e kényszerítetted erre, fel sem vetítetted neki (gondolom én). Szóval a párod szüleivel ezt kell megértetni hogy ez van, fogadják el.
2018. nov. 23. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
81%

A párod mondja el a szüleinek, hogy nem viszed el tőlük. Egyrészt felnőtt ember, oda költözik, ahova akar. Másrészt akkor a te szüleid is mondhatták volna, hogy ő elvett tőlük. Egyébként meg normális, hogy segíteni akartok, ha a szüleid segítségre szorulnak.

Te pedig a saját szüleidnek mondd el, hogy most valóban nem leszel ott karácsonykor, de ez nem olyan tragédia, mivel utána láthatnak minden nap.

Idővel majd biztosan mindenki lenyugszik.

2018. nov. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
90%

6! Ha hazajönnek miért kéne fenntartani a külföldi lakást?

A külföldieknek itt nem lehet munkája? Te hol élsz?

2018. nov. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
80%

Azt sokszor mondjátok azt amit az első javasol.

Nem lehet mindenkinek a kedvére járni, nektek is van életetek, ti döntésetek, felnőttek vagytok, hagy haragudjanak, majd meg békélnek, ha vissza költözöl akkor majd lesz időtök a te családodra is, sokan túl bonyolítják az ünnepeket.

2018. nov. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!