Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondolsz? Szemét dolog ez?

Mit gondolsz? Szemét dolog ez?

Figyelt kérdés

Anyukám 14éves koromban meghalt. Testvérem értelmi fogyatékos. Én 20éves vagyok. Apukámmal élek és Anyu felőli Mamámmal. Nem akarok tovább itthon lakni, mert elegem van testvérem állandó visításából (ezt szó szerint értsétek), lelkileg már egy roncs vagyok, Apukám nem érti meg, hogy ez engem miért zavar annyira. (Mondjuk azért, mert nem tudok tanulni normálisan, erre az a válasza, hogy a tanulásra figyeljek.) Akármennyire is én vagyok a legfiatalabb ebben a roh@dt családban, nekem is van szemem és látom, hogy amióta Anya nincs, azóta testvérem állapota egyre rosszabb, mert Mama és Apa teljesen elkényeztetik.

Apa max hétvégén van testvéremmel meg délután, ha hazajön a munkából, addig Mama vigyáz rá, de már ő is nehezen bírja, mert teljesen kikészíti idegileg.

Én is sokszor idegbeteg vagyok, nagyon furcsán tudok viselkedni és én nem ilyen akarok lenni!


A kérdésem, hogy szemét dolog lenne-e albérletbe költöznöm? Apával megbeszéltem, nagy nehezen rábólintott. Azzal magyaráztam, hogy megpróbálnám és ha nem megy, akkor úgyis hazajövök. (De tudom, hogy menni fog.) Mert megkérdeztem Apától, hogy mennyit költ rám, csak rám a háztartásban minden szinten és abból a pénzből simán elköltözhetnék albérletbe. Nyáron dolgozni fogok. Szeptembertől másik városba megyek továbbtanulni és ott szeretnék lakni.


Mi a véleményetek? Az, hogy itt hagyom őket az nagyon szemétség? Vagy Ti mit csinálnátok a helyemben? Amúgy sem figyelnek rám, Apával alig beszélek, ha a családdal van valami zűr és én tudok róla egyből elmondom nekik, de fordítva nem így van. Mindig én vagyok a hülye (még 20éves létemre is), hogy én csak ne szóljak bele. Az önbizalmam a béka seg ge alatt van és sokszor kiborulok idegileg. Nem akarok így élni! : (


2010. júl. 23. 12:42
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is költözz valahova a közelbe és ha sikerül jó melót találni segítsd Őket illetve a tesódat, pl avval, hogy gondozót kérsz hozzá. :-) Ha a családi anyagi helyzete olyan talán-talán támogatást is kaptok, hogy ne legyen annyira drága ez a családi gondozás. És nagyon jó, hogy szereted a testvéred, mert más nem szeretné és nem gondolkodna rajta ennyit. Szerintem nem vagy önző.
2010. júl. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
53%

Ha apukád az albérletedbe besegít, gondolom, nem vagytok nagyon rossz anyagi helyzetbe.

Mi az oka, hogy nem viszitek el egy benntlakásos gondozóházba?

Hétvégén el lehetne hozni, ha apukád szabadságon van, huzamosabb ideig is lehetne otthon.

Sztem nem bűn, ha egy súlyosan fogyatékos gyermeket nem tudnak otthon vállalni, főleg, mivel egyedül van apukátok.

2010. júl. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Utolsó! Azért, mert Apa szerint testvérem nem élne ott sokáig. Itthon minden körülötte forog. Ott meg ha rájönne ez az idegroham, akkor benyugtatóznák és lekötöznék. Apa mondta, mikor pár éve rákérdeztem. Meg sajnálná, hogy nem lenne vele. Érdekes, most is a tévét nézi, és Mamánál van tesóm. Persze, hogy nem idegesíti, amikor alig van vele. De én itt vagyok vele éjjel-nappal. De mamának a legrosszabb. : (


Amúgy valaki kérdezte, hogy dolgozom-e. Nem dolgozom. Rossz helyzetben voltam, erre az egy hónapra meg már nem megyek dolgozni. Volt munkám 3napig, aztán kirúgtak. Kaptam érte pénzt, de több helyre beadtam előtte és visszamondtam, merthogy már volt munkám és azt hittem végleges lesz a nyárra. Hát nem. Valamiért nem voltam szimpatikus. Sajnálom, de talán jobb ez így...


Amúgy, aki kérdezte, hogy mi a monogrammom, megkérdezhetem, honnan ismersz, ha ismersz?

2010. júl. 23. 19:27
 24/28 anonim ***** válasza:
Úgysem te fogod megmenteni a családot, és ha elköltözöl, talán megtanulnak értékelni.
2010. júl. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
Tesód hány éves, fiú/lány?
2010. júl. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:
Lány és 31éves lesz januárban.
2010. júl. 23. 21:10
 27/28 anonim ***** válasza:
uhhh, szegény, nagyon sajnálom, a szomszédban is lakik egy hasonló "problémával" küszködő leányzó... szóval, ha lehet így fogalmazni, egy ici-picit, de átérzem a helyzeted.
2010. júl. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:

Jól esik, köszi!


Köszönöm a sok választ! Segítettetek kicsit!

2010. júl. 23. 22:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!