Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti képesek lennétek ilyen...

Ti képesek lennétek ilyen emberrel együtt élni?

Figyelt kérdés

Pár hónapja költöztem a mostani páromhoz, aki az anyjával és a testvérével, valamint annak a barátnőjével lakik. Nagyjából egy, másfél hónappal a költözés után találtam is itt munkát, de december közepén ott kellett hagynom. Azóta keresek tovább (sajnos sikertelenül), de ezt párom öccse nem hajlandó figyelembe venni.

Tegnap este még egy viccesnek szánt beszólással is jutalmazott. Nem voltam éhes és ezt a páromnak is mondtam, mire az öccse megszólalt, hogy "Biztos csak betartja a mondást, hogy 'Aki nem dolgozik, ne is egyék'." Szerintem egyáltalán nem vicces.

Később a párom mondta, hogy az öccse csak őt félti, hogy ne élősködjek rajta. Ha ez így lenne, nem küldenék el napi szinten 2 jelentkezést. Az a baj, hogy teljes mértékben kiszolgáltatottnak érzem magam, és nem tudok attól eltekinteni, hogy az ő barátnője egy ÉVIG úgy élt itt velük, hogy nem volt hajlandó munkát keresni. És még a párom öccse mondta a páromnak, hogy nekem szerencsém van, hogy nem az ő párja vagyok. (Nekem mindössze másfél hónapja, nincs munkám, de legalább keresek).

Annyira rosszul esik, hogy még most is a sírás kerülget. Tegnap este is többször elsírtam magam, mikor a párom megölelt. Már az is eszembejutott, hogy hazaköltözök, de nem hinném, hogy ez megoldás lenne. Viszont nem tudok egy ilyen emberrel együtt lakni.

Ti mit gondoltok?



2020. febr. 21. 05:30
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
88%
Pár hónapja költöztél oda és már 2 hónapja nincs munkád.... és 120 !!! jelentkezést adtál be, de vissza se hívnak... nem, nem tudnék egy ilyen emberrel együtt lakni.
2020. febr. 21. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
69%

"A költözést azért nem tartom jó megoldásnak, mert a párom nagyon szeret"

:DDDDD Ne legyél hülye. Ha igazán szeretne, nem hagyná, hogy olyan közegben kelljen élned, ahol kicsinálnak lelkileg. Ha nem megy veled, akkor nem szeret. Ez a nagy helyzet.

2020. febr. 21. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 A kérdező kommentje:

A párom addig nem akar különköltüzni, amíg nem lesz pénzünk saját lakásra. De az öccsével beszélt pár szót tegnap, ennek az eredménye volt, hogy azt mondta a srác, hogy "Sajnálja, hogy nincs munkám...".

Az, pedig, hogy a párom és köztem mennyire szoros kötelék van, nem ide tartozik. Mindössze az a része, hogy miatta jöttem ide. Ez nem naivitás kérdése. De, ha már itt tartunk, igen, beszéltünk a költözésről is.

2020. febr. 21. 07:35
 14/43 anonim ***** válasza:
89%
Nem tudnék ott élni, és elköltöznék. Azért azt nem tűrném, hogy a munkámat elvesztve ilyeneket szóljon be a kedves testvére.
2020. febr. 21. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
84%
De hol nem találsz munkát? Remélem hogy az "Én ennyiért nem megyek..., Túl kevés a lóvé.., nem vág a szakmába.." és a hasonló kifogások nem játszanak nálad. Tudod mikor "csak" 150.000 a havi bevételed, az pont 150ezerrel több mint a 0.
2020. febr. 21. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
89%
Ha nem akar külön költözni, amíg nem lesz pénz saját lakásra, akkor kitartás! El kell viselned még a familiát pár évtizedig.
2020. febr. 21. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
95%

Én alapból nem költöztem volna oda. Öt felnőtt ember együtt lakása nem egészséges.

Én a helyedben hazaköltöznék és ha lesz munkád, akkor költözz össze a pároddal ketten. Külön. Úgy a normális, hidd el.

Az öccse vicce komoly volt, ebben biztos vagyok.

2020. febr. 21. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
96%

17# vagyok, most olvasom, hogy a párod saját lakásba költözne, addig nem. Hát arra várhattok, egy mai fiatal pár kb 40 éves korára ha össze tud spórolni egy lakás árat. Vagy akkor sem.

Addig ott laktok a családjával?

2020. febr. 21. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
91%

Ha ennyi helyre jelentkeztél, de még egy köszit se böfögnek fel, akkor vagy az önéletrajzod nincs jól megírva, vagy a kísérőlevél, vagy baromi magas a bérigényed.

Nézd át, melyik opció lehet rád igaz.

2020. febr. 21. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
67%

A párodnak ki kellett volna ott helyben hangosan állnia melletted! Ilyen helyzetben ez lett volna a helyes! Nem négyszemközt mondani, hogy jaj hát azért ez durva volt.... Különben meg ilyen helyzetben én állnám a párom költségeit! Mivel alap dolog szerintem ha már egy pár, másodlagosan pedig hogy ne legyen ebből probléma az anyósnak, mert az az anyós háza és ő szabja a feltételeket.


Én is laktam anyóséknál. Életem legroszabb időszaka volt. Idegennek tartanak mai napig, egy olyan embernek aki csak púp a hátukra mert létezem és elvettem a kicsi fiát. Ezen az sem segített, hogy dolgoztam és fizettem oda én is és kisegítettem anyósomat többször is pénzzel...


Ha elkönyveltek, hogy nem kedvelnek téged, szerintem a munka sem segít ezen. Azelőtt kedves volt? Vagy csak most talált egy fogást a munkanélküliséggel rajtad?


Szerintem ha jót akarsz magadnak, ahogy tudsz elköltözöl onnan lehetőleg a pároddal, különben nem kapcsolat az egész.


Hidd el! Ki fognak kezdeni téged és nem fognak megvédeni úgy! A párod sem védett meg igazán! Csak tapasztalatból mondom, mert én türelmes voltam a férjemhez, de ha mégegyszer csinálnám, nem így tennék! Engem nem védett meg náluk a családjával szemben. Benyeltem sokáig. De csak az lett belőle, hogy nagy tüske és a családjával is olyan szar a viszonyom, hogy minősíthetetlen. Persze eljátsszák hogy ők deee szeretnek - a fia előtt. A fiától pl megkérdezi mi van velem. De ha szemtől szemben vagyunk, nem kérdezi meg hogy hogy vagyok.

Nem állítom, hogy nálatok is ez van vagy ez lesz, de már most kikezdtek. Nehogy úgy járj te is! Én azért is vagyok kevesebb az ő szemükben és bármit mondok csak én hazudhatok, mert nem úgy hívnak ahogy őket. Mert csak az a családtag, aki vérrokon! Mert lenéztek mindig, sosem becsülték semmit amit tettem. Ott laktam náluk, agyonra kitakarítottam mindig mindent pl. Meg se köszönték. Talán egyszer a 2 év alatt. Azóta minősíthetetlen ahogy kinéz ott a wc, a fürdő stb. Tényleg, fertőzés veszély komolyan. S ők szóltak engem meg mindené, meg hogy semmit sem csinálok miben fáradtam el? Éjszakás műszak után alvás nélkül már reggel neki állva teljes körűen kitakarítottam nem egyszer a fürdőt wc-t, ezek után ilyeneket vágtak a fejemhez akik sosem takarítják azóta, hogy eljöttünk onnan! Nem számított a pénz, hogy odaadtam. Semmit!


Menekülj hidd el nekem! Alapból jobb külön! Akkor tuti nem lesz vita sem! Látod mennyire idegennek kezelnek, hogy már ne is egyél... Ha ő nem dolgozna, ne félj ő ehetne és senki nem róná fel neki! Tanulj az én hibámból. Én nagyon bánom, hogy nem léptem le előbb meg hogy odamentem egyátalán. A férjem nem akarja elhinni amit mondok az anyjaékról, hogy miket csináltak meg mondtak a háta mögött nekem! Mert előtte színészkedtek általában és mai napig. Borzasztó érzés...

2020. febr. 21. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!