Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti képesek lennétek ilyen...

Ti képesek lennétek ilyen emberrel együtt élni?

Figyelt kérdés

Pár hónapja költöztem a mostani páromhoz, aki az anyjával és a testvérével, valamint annak a barátnőjével lakik. Nagyjából egy, másfél hónappal a költözés után találtam is itt munkát, de december közepén ott kellett hagynom. Azóta keresek tovább (sajnos sikertelenül), de ezt párom öccse nem hajlandó figyelembe venni.

Tegnap este még egy viccesnek szánt beszólással is jutalmazott. Nem voltam éhes és ezt a páromnak is mondtam, mire az öccse megszólalt, hogy "Biztos csak betartja a mondást, hogy 'Aki nem dolgozik, ne is egyék'." Szerintem egyáltalán nem vicces.

Később a párom mondta, hogy az öccse csak őt félti, hogy ne élősködjek rajta. Ha ez így lenne, nem küldenék el napi szinten 2 jelentkezést. Az a baj, hogy teljes mértékben kiszolgáltatottnak érzem magam, és nem tudok attól eltekinteni, hogy az ő barátnője egy ÉVIG úgy élt itt velük, hogy nem volt hajlandó munkát keresni. És még a párom öccse mondta a páromnak, hogy nekem szerencsém van, hogy nem az ő párja vagyok. (Nekem mindössze másfél hónapja, nincs munkám, de legalább keresek).

Annyira rosszul esik, hogy még most is a sírás kerülget. Tegnap este is többször elsírtam magam, mikor a párom megölelt. Már az is eszembejutott, hogy hazaköltözök, de nem hinném, hogy ez megoldás lenne. Viszont nem tudok egy ilyen emberrel együtt lakni.

Ti mit gondoltok?



2020. febr. 21. 05:30
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:
85%

"Regisztrálj be a munkaügyi központban, mint álláskereső. Fizetik a TB-d és valamennyi pénzt is kapsz 3 hónapig, vagy amíg nem lesz új munkád."

Azt nem tudom, hogy mit fizetnek, mit nem, de hogy regisztrálni kell, az biztos, hiszen akkor ők is segítenek a munkakeresésben! Én is így kaptam munkát, amikor munkanélküli voltam.

2020. febr. 22. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 A kérdező kommentje:
#39 Azt nevezem -.- Honnan veszed, hogy 1 hónapot dolgoztam egész életemben? Több munkahelyem volt eddig, és akadt olyan, ahol 2 évig dolgoztam. Azt hiszem, előbb meg kellene kérdezni, mielőtt állítasz valamit, holott nem is ismersz.
2020. febr. 22. 11:50
 43/43 anonim ***** válasza:
85%
Akkor viszont regisztrálj! Nem sok a pénz, de a semminél több.
2020. febr. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!