Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti képesek lennétek ilyen...

Ti képesek lennétek ilyen emberrel együtt élni?

Figyelt kérdés

Pár hónapja költöztem a mostani páromhoz, aki az anyjával és a testvérével, valamint annak a barátnőjével lakik. Nagyjából egy, másfél hónappal a költözés után találtam is itt munkát, de december közepén ott kellett hagynom. Azóta keresek tovább (sajnos sikertelenül), de ezt párom öccse nem hajlandó figyelembe venni.

Tegnap este még egy viccesnek szánt beszólással is jutalmazott. Nem voltam éhes és ezt a páromnak is mondtam, mire az öccse megszólalt, hogy "Biztos csak betartja a mondást, hogy 'Aki nem dolgozik, ne is egyék'." Szerintem egyáltalán nem vicces.

Később a párom mondta, hogy az öccse csak őt félti, hogy ne élősködjek rajta. Ha ez így lenne, nem küldenék el napi szinten 2 jelentkezést. Az a baj, hogy teljes mértékben kiszolgáltatottnak érzem magam, és nem tudok attól eltekinteni, hogy az ő barátnője egy ÉVIG úgy élt itt velük, hogy nem volt hajlandó munkát keresni. És még a párom öccse mondta a páromnak, hogy nekem szerencsém van, hogy nem az ő párja vagyok. (Nekem mindössze másfél hónapja, nincs munkám, de legalább keresek).

Annyira rosszul esik, hogy még most is a sírás kerülget. Tegnap este is többször elsírtam magam, mikor a párom megölelt. Már az is eszembejutott, hogy hazaköltözök, de nem hinném, hogy ez megoldás lenne. Viszont nem tudok egy ilyen emberrel együtt lakni.

Ti mit gondoltok?



2020. febr. 21. 05:30
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
95%

Én akkor sem tudnék odaköltözni ha mindenkivel jó lenne a kapcsolatom.

Addig maradtok amíg nem tellik egy házra? És az hány év? Legalább már kilátásban van?


Amúgy ha már annyira ott kéne maradnom mindenképp elkerülném az öcsit. Se együtt ebédelés, se beszélgetés, semmi.

2020. febr. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 A kérdező kommentje:
#31 Én úgyanígy vagyok ezzel. És így is voltam, még jóval azelőtt is, hogy ezt a műsort előadta volna. Már, mikor megismertem, volt egy olyan érzésem, hogy valami nem oké vele, a bátyja pedig pont ugyanerre figyelmeztetett, az öcsi barátnőjével egyetemben. Nem szoktam vele egy időben kajálni, ha pedig tudom, hogy lent szerel valamit, akkor fent maradok, és az erkélyen dohányzok inkább. Szóval, ahogy te is tennéd, én is kerülöm.
2020. febr. 21. 11:45
 33/43 anonim ***** válasza:
100%
Valósgínűleg munka nélkül milliók lapulnak a zsebében az önerőhöz... Dehogy van kilátásban. Az még minimum 10 év.b
2020. febr. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
84%

Kedves Kérdező, az oké, hogy a te dolgaidat te fizeted. De a rezsi rád eső részét, illetve az étkezésedet ki állja? Mert ha te magad után fizetsz mindent, azaz a többieknek egy fillérrel sem kell hozzájárulni az eltartásodhoz, akkor senkinek semmi köze ahhoz, hogy épp nincs munkád.

Ha viszont csak úgy eszel ott, meg használod a vizet, mindent, akkor az nem elég érv a többiek felé, hogy de te keresel munkát.

Ha a párod fizeti helyetted a rád eső rezsirészt is a magáé mellett, valamint fizeti helyetted is a kaját, akkor ez a ti belső ügyetek, és a többiek akkor sem szólhatnak semmit.

2020. febr. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 A kérdező kommentje:
#34 Igen, igaz, ezt nem mondtam. Ezeket a párom fizeti, ugyanis ebben egyeztünk meg. Mondta is, hogy lényegében ő tart el, a tartozásaimat pedig neki fizetem, amikor hagyja.
2020. febr. 21. 13:40
 36/43 anonim ***** válasza:
71%

Ne csak elküldd az önéletrajzodat, hanem menj oda személyesen érdeklődni önéletrajzzal a kezedben (anélkül, hogy időpontot kérnél előre), és kérdezd meg személyesen, hogy nem keresnek-e munkaerőt, mert te szívesen dolgoznál ott.

aldi.hu - 3 helyre keresnek részmunkaidőst Kecskeméten

A burger king szintén keres éttermi dolgozót is, junior managert is.

Keress tovább, de legyél rámenősebb: ne csak egy legyél a sok közül, aki küld egy önéletrajzot, hanem menj oda, hogy lássák, te tényleg komolyan gondolod.

2020. febr. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
61%

"lényegében ő tart el, a tartozásaimat pedig neki fizetem, amikor hagyja"

És ez így neked baromi kényelmes, lássuk be. Az ára viszont az, hogy el kell viselned a testvére beszólásait. Valamit valamiért...

2020. febr. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
69%
Egy idő után nagyon idegőrlő ez a munkakeresés. Pont benne vagyok, teljesen átérzem. Regisztrálj be a munkaügyi központban, mint álláskereső. Fizetik a TB-d és valamennyi pénzt is kapsz 3 hónapig, vagy amíg nem lesz új munkád.
2020. febr. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
16%

“ Regisztrálj be a munkaügyi központban, mint álláskereső. Fizetik a TB-d és valamennyi pénzt is kapsz 3 hónapig, vagy amíg nem lesz új munkád.”

Ahhoz korábban legalább egy évig dolgozni kellett volna, a kérdező dolgozott 1 hónapot egész életében

2020. febr. 22. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
79%
Bekerültél a darázsfészekbe. Egészségtelen így együttélni anyósékkal, sógorékkal. Megy a szarkavarás, nincs magánéletetek. Iszkiri onnan, messzire.
2020. febr. 22. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!