Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan haragszom, vagy...

Jogosan haragszom, vagy túldramatizálom?

Figyelt kérdés

32 éves vagyok, egy kisfiam van, aki 9 hónapos. Nem vagyok internetellenes, de a fiamról 2 kép van összesen a facebook oldalamon, és apának is ennyi. Az is úgy van beállítva, hogy csak az ismerősök lássák.

A sógornőm egy felnőtt tini (22), és állandóan fotózza a kisfiamat, és mindent pakol fel a netre. Engem ez nagyon idegesít, nem tudom megmondani, hogy miért. A sógornőmnek szóvá tettem, és csak annyit értem el, hogy mostmár titokban fotózza, és csak a neten látom viszont. A férjem teljesen közömbös a témával, nem támogatja, de nem is zavarja.

Én mondtam nekik, ha a sógornőm ezt csinálja továbbra is, akkor nem engedem a fiam közelébe. De minél jobban tiltom, annál jobban csinálja. Ha nem fotózhatja, akkor a férjemtől kéri, hogy küldjön át képeket.

Sokszor úgy érzem, hogy nem is a lájkvadászat a lényeg, hanem az én határaim feszegetése.


2020. febr. 21. 08:58
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem teljesen jogos a felháborodásod!
2020. febr. 21. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonymousreview60 ***** válasza:
91%
Teljesen jogos. A férjednek a gyerek/te/tietek magánszféra védelmében kötelessége fellépni a saját húgával szemben is. Ha te nem akars a Facebook-on látni képet a gyerekedről, de a férjed megosztana, akkor is a képmegnemosztás igénye az erősebb.
2020. febr. 21. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
90%
Csak akkor mehet a gyerek közelébe, ha a telefont leteszi valahova. PONT.
2020. febr. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
90%
Te vagy az anyja. Nem akarod őt a fészbúkon viszontlátni, főleg másnál. Te döntöd el.
2020. febr. 21. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
92%

Ez sérti a gyerek képmáshoz fűződő jogát. És mivel a gyerek még nem jogképes, te, mint szülő 100%-ban képviseled.


Azaz: jogod van letiltani a közzétételt.

2020. febr. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
93%

Olvasnivaló:

[link]


"A közösségi portálokon elkövetett egyes személyiségi jogsértések "



Simán beperelhetnéd, hiszen te vagy a gyermek törvényes képviselője.


Sőt, ilyen is van, hogy a gyerek perel...


[link]

2020. febr. 21. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
86%

…. folytatom...

Még egy TDK dolgozat is született a témáról, érdekes kérdéseket feszeget, még saját szülő általi képmegjelenítés miatt..


[link]


24. oldaltól...

2020. febr. 21. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
85%
Teljesen igazad van. Senki sem tehet fel csak úgy képeket semmilyen oldalra a gyerekedről. Jogod van eldönteni, hogy akarsz-e képeket róla neten, közösségi oldalakon.
2020. febr. 21. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
94%
Írj a fészen oda, ahol letiltathatod személyiségi jogok megsértése miatt. És többé ne engedd be magatokhoz. Előbb ezt írd meg neki. Írd meg neki, hogy letiltatod a fészfiókját, ha nem töröl minden képet a gyerekedről, és a visszéelése miatt nem engeded többé a gyerek közelébe, és ha tovább erőlködik, feljelented.
2020. febr. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
92%
Megerősíteni szeretném a többieket, nem csak, hogy teljesen jogos, amit gondolsz, de egyenesen kötelességed megálljt parancsolni ennek a dolognak. Ja, és a férjednek is kötelessége lenne.
2020. febr. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!