Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyit hagyjátok unokázni...

Mennyit hagyjátok unokázni anyóst és a saját szüleiteket?

Figyelt kérdés

Egyik kérdésnél arra, hogy mennyit hagyják unokázni anyóst, a legtöbb nő azt válaszolta, hogy évi 1-2x, meg max havonta 1x.


Kíváncsi lennék, hogy ezek a nők, a saját szüleiknek is csak ennyit engednek unokázni, vagy azért meg van a kettős mérce, hogy az én anyám többet szeretheti az unokát, mint a férjemé?


Hogy énis válaszoljak a kérdésre, az anyósom heti 1x jön, édesanyámék pedig 2 havonta 1x jönnek, mert messze laknak. De egyikük sincs bekorlátozva, mindenki annyit jön az unokájához amennyit akar.


2020. febr. 21. 11:10
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
55%

Kérdező te is anyós vagy? :D

Viccet félretéve az én anyósom is baromi rossz indulatú, nehéz természetű nő volt. 20 év alatt nem tudtunk közös hullámhosszra kerülni. De az én vagyok. A gyereket imádta. És viszont. Sose mondtam neki hogy ne jöjjön, vagy mennyit jöjjön, és sokkal többet unokázott mint az én anyám. Attól hogy köztünk megmaradt a 3 lépés távolság, attól az unokától sose tiltottam volna.

A fiús anyák között amúgy mintha sokkal több ilyen nehéz eset lenne. Anyós fronton. Férjek jóval kevesebbet panaszkodnak anyósokra.

2020. febr. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

Nekem is egy rosszindulatú, mindenbe belekötős anyósom van. Hosszútávon nagyon nehéz őt elviselni. Ezért mikor jön, ki megyek a kertbe, felmegyek az emeletre, konyhába, stb.


De eszembe nem jutna közölni vele, hogy te csak havi 1x jöhetsz, mert utállak, anyám meg heti 1x, mert őt szeretem.


Ez nem rólam szól, hanem a gyerekről. Majd ha elég érett lesz ahhoz, hogy azt mondja anyósomnak, hogy nem akarlak csak évente 2x látni, akkor ez van, el kell fogadni, de ez had legyen már a saját döntése a gyereknek és ne apukáé, vagy anyukáé.


(Persze itt most nem a testi, lelki bántalmazó anyósról van szó, aki veszélyes a gyerekre)

2020. febr. 21. 12:44
 13/24 anonim ***** válasza:
80%
Nálunk sokat megy a fiam (3) az apai nagyszülőkhöz, apósom nyugdíjas, anyósom kora délután végez a munkával. Velük sokkal többet van, mint az én szüleimmel, mert ők a szomszédos városban laknak, aktívan dolgoznak, míg férjem szülei egy utcára laknak. Van, h átmegyünk, aztán a gyerkőc marad estére, mert a mama megkérdi, h maradhat-e. Volt már, h a fiam mondta, mehetsz anya, én itt alszom. Én nagyon szeretem anyósom, apósom, ők is engem. Az elején megvoltak az apró harcaink apósommal, mert én nagyon más személyiség vagyok, nem engedem, h irányítsanak ő meg nagy karmester, de jóindulatúan. De mi egyenlő felekként kezeljük egymást, tiszteletben tartjuk egymás határaut. Hiába laknak kb mellettünk, mégsem telepednek ránk. Nagyon hálás vagyok, ha segítenek, de nem várjuk el. Én ezt ajándékként élem meg, h ilyenek és ilyen jó a viszonyunk. Nem szól bele, mit h csinálunk a gyerek körül, cserébe nála az ő szabályaik vannak és a gyerek tudja, h hol mi a helyzet, sosem volt belőle konfliktus.
2020. febr. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
59%

Az volna a normális hozzáállás, amit fő kérdésed apróbetűs részénél az utolsó bekezdésedben írtál. Próbáltam így tenni, mert nálunk detto ugyanez volt. Egy idő után sikerült is, soha nem szabályoztam, hogy melyik nagyszülő mennyit "unokázhat". Már ez is eleve hülyeség, hogy vannak szülők, akik ezt szabályozzák, ki mikor, mennyit és hogyan.

Viszont tudod mi a durva? Hiába lakott anyósom jóval közelebb, többször is jött, mert jóval közelebb lakott, DE képes volt irigykedni anyámékra, ha ott voltak nálunk. Képes volt rivalizálni vele. Amikor anyuék itt voltak, akkor eljött, és direkt mesélgette, hogy ő az unokájával mennyit, mit hogyan játszott, direkt pütyülgette. Szerencsére anyu átlátott rajta, persze, hogy bántotta, de még nekem se panaszkodott anyós viselkedésén. Soha nem szóltam ebbe bele, nem tettem szóvá, de egyértelműen látszott, hogy anyós rivalizált a saját anyámmal. Ráhagytam, ha őt ez boldogabbá tette, pedig nem volt igaza. A két férfi nagyszülőnél soha nem volt ilyen rivalizálás. Ez is érdekes. Én nem szeretnék ilyen lenni soha, remélem, nem is leszek.

2020. febr. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
40%
Anyósom és apósom 8 év alatt nem igazán akart unokázni (anyósom egyszer látta a gyereket, após egyszer sem). Ennyit erről. A második baba most van úton, nem is szólunk nekik róla, nem érdemlik meg.
2020. febr. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
75%

Mi szándékosan közel költőztünk egymáshoz anyós pajtival, hogy kölcsönösen tudjunk egymásnak segíteni (egyelőre főleg ő nekünk). Tőlünk 10 percre lakik (Budapesten), a lakótelep másik felén.


Sokat is segít, például viszi az unokáit edzésre meg ide-oda, illetve a gyerekek átmennek hozzá bandázni hét végén. Ha a feleségemmel kettesben akarunk lenni, ő vigyáz rájuk – amikor 2 hétig távol voltunk, beköltözött hozzánk és vigyázott a gyerekekre.


Tegyük hozzá, hogy nagyon jóban vagyok vele én is, hetente felhívom csevegni, hogy hogy van, mintha a saját anyám lenne. Kifejezetten barátságos a viszonyunk. És: soha nem jön át hozzánk hívatlanul, mindig előre egyeztetünk, ha valamit szeretne.

2020. febr. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
33%
A férjem szülei 1000 km-re laknak tőlünk, így évente 1x sajnos. Az én szüleim nagyon közel laknak hozzánk, így minden nap unokáznak egy kicsit. Nekünk így jó.
2020. febr. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
69%

6 hónapos a fiúnk. Anyósék havi 1-2x látják, messze laknak. Anyukám 1 héten 2szer biztos, 1 városban élünk. A gyakoribb látogatás miatt anyukámra bármikor rá merem bízni a gyereket, mert -és nekem ez a legfontosabb-ismeri a gyerek, és jól kijönnek.


Anyósomnak egyszer mondtam, ha szeretnéd nyugodtan megetetheted (értsd nem elvártam, hanem lehetőséget adtam neki rá). Abszolút nem volt rá nyitott, ellenben apósommal, aki örömmel csinálta. (Apósom tudtommal sosem etette sem a saját gyerekeit, sem a már meglévő unokákat; hogy ez most a kedv, vagy a lehetőség hiánya miatt alakult így, nem tudom). A gyerek szemmel láthatóan odavan apósomért. Szülőként úgy gondolom meg kell adni a lehetőséget mindenkinek. Ha valaki nem él vele az az ő hibája.

2020. febr. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
39%

Mi az, hogy mennyit hagyom, mennyit engedem?

Ahányszor jön, unokázhat. Nem fogom kikötni, hogy heti egyszer fél óra... Döbbenet, milyen családok vannak.

2020. febr. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
67%
Én biztos nem fogok annyiszor találkozni anyósommal, mint a saját szüleimmel, de ő annyit unokázhat(na), amennyit szeretne, oldja meg a fiával. Vagy elviszi a férjem a gyereket, vagy vendégül látja a saját anyját. Engem nem érdekel az a nő.
2020. febr. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!