Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyit hagyjátok unokázni...

Mennyit hagyjátok unokázni anyóst és a saját szüleiteket?

Figyelt kérdés

Egyik kérdésnél arra, hogy mennyit hagyják unokázni anyóst, a legtöbb nő azt válaszolta, hogy évi 1-2x, meg max havonta 1x.


Kíváncsi lennék, hogy ezek a nők, a saját szüleiknek is csak ennyit engednek unokázni, vagy azért meg van a kettős mérce, hogy az én anyám többet szeretheti az unokát, mint a férjemé?


Hogy énis válaszoljak a kérdésre, az anyósom heti 1x jön, édesanyámék pedig 2 havonta 1x jönnek, mert messze laknak. De egyikük sincs bekorlátozva, mindenki annyit jön az unokájához amennyit akar.


2020. febr. 21. 11:10
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
78%
Ez egyszerű. A férjek anyjával sok esetben zűrösebb a viszony. Sokkal nehezebben emészti meg egy nő, ha "elveszik" a fiát, mint a lányát. Ha férfiak válaszolnának többségben ebben a kategóriában akkor az anyósok látogatása lenne több.
2020. febr. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
79%

Havonta megyünk a nagyszülőkhöz. Péntek este anyuméknál alszunk (több hely stb) másnap délelőtt megyünk anyósékhoz 20km anyuéktól este vissza anyumékhoz.vasárnap délelőtt ismét anyósék innen pedig 4 körül haza.

Nyáron anyós 2 hetet volt nálunk. Anyum szintén.

Próbálunk mindig úgy menni a mamákhoz, hogy egyikük se dolgozzon stb. Csak unokázzanak

2020. febr. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
79%

Nálunk pont fordítva van. Anyósom érdeklődik a gyerekekről, havonta 2x minimum jön, mi is megyünk hozzá, dolgozik, aktív életet él, így hétvégén amikor nekünk sincs programunk, meg neki sem találkozunk. Ha átszeretne jönni elötte felhív, hogy itthon vagyunk-e, ha igen szeretettel várjuk, sose zavar, a gyerekek imádják, nyugodt szívvel hagyom vele őket, nyáron péntek délután átvittem őket és vasárnap este hazahozta őket. Egy kedves, jószívű nő, imádja az összes unokáját, szereti ha "zsong a ház" a gyerekzsivajtól. Nem egyszer hívott fel, hogy mit szólok, ha elviszi őket szombaton állatkertbe, kirándulni vagy csak magához. Egyeztetünk napot és mennek.

Anyám az ellenkezője. Nem dolgozik (pedig nem idős, csak sose szeretett, a párja tartja el ((apámmal elváltak gyerekkoromba)), de sose akar unokázni, ha átmegyünk 20-30 perc és már látványosan nem akarja, hogy ottlegyünk, pedig 3-4 havonta találkoznak, neki nincs kedve, nem ér rá, most nem jó, nincs kedve átjönni de mi se menjünk. A beszélgetések 90% valami kritikája, mindenkit utál, mindenki gonosz, a gyerekek meg cukik, csak ne legyenek ott.

A távolság kb ugyan annyi anyósnak meg anyámnak is, mindketőnek van jogosítványa és autója is. (nekem is, szóval én is tudom vinni). Autóval 15-20 perc alatt simán megtehető távolságra laknak. Mégis anyósom az, aki jobban ragaszkodik a gyerekekhez.

2020. febr. 22. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
51%

"Az mennyire fair már, hogy az anyám többet unokázhat, mint az anyósom, mert az anyós nekem nem szimpi."


Ez nem fair-nem fair kérdése. Senkinek nem kötelessége a saját otthonában jópofizni valakivel, akit nem kedvel. Van anyósnak is gyereke, nevezetesen az apa, menjen akkor anyós, mikor a fia otthon van. Szerintem mindenki intézze a saját szüleit. Pont ezért egész más eset anyám, mint anyósom, mert más a kapcsolat. Anyámmal már tudjuk egymást megfelelően kezelni, mert ismerjük egymást. Anyám tudja meddig mehet el velem és én is tudom mit engedhetek meg magamnak vele.

2020. febr. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!