Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék? A családom...

Mit tehetnék? A családom semmibe vesz, kihasznàl.

Figyelt kérdés

Ketten vagyunk lànyok testvérek.Már felnőtt korunkat éljük. A szüleink 70év körüliek,mindketten dolgoznak még.

A hùgom elvàlt 15éve,van két gyereke.Én jòval később szültem,nekem egy kislànyom van.

A szüleim mindig különbséget tettek köztünk,mindig én voltam a hunyò,mindig én engedtem...

Nagyon család centrikus vagyok,szemet hunytam sok minden felett,a béke miatt.

De most ami történik körülöttünk teljesen elkeserìt,nem tudom mi lenne helyes..

Én voltam mindig a hamupipőke,segìtettem,bàrmibe szàmìthattak ràm. A testvérem a dàma hercegnő,aki a kis hosszù lakkozott körmei miatt,köröm cipő miatt nem tudott sosem elérhető lenni ha kellett.

Amikor elvàlt egyedül nevelte a gyerekeit,akiket imádott mindenki.Én is.

Vàlàs utàn egy évvel majdnem elveszìtette a lakàsàt,mert nem fizette a hitelét.Az apám fizette ki a végrehajtásàt.Rá egy évre ùjra végrehajtás került a lakásra és az apám rendezte ezt is..A szülői hàzra jelzálog került,mert màr csak ìgy maradt meg a tesòm lakàsa,ki kellett vàltani a hitelét.Az apám ezt a hitelt(nem kevés)fizeti 14éve..

Történt,hogy a tesòm a saját lakását elveszìtette,mindenféle hitelt vett fel és nem tudta fizetni..Ezt nem merte megmondani.

Ment a levesbe a lakása. Most albérletbe lakik.

Kiderült,hogy az anyàm is vett fel neki hitelt,amit természetesen nem fizet..

Ezeket a dolgokat most tudtam meg,titokba csináltàk a hàtam mögött..

Én nem tartozom a szüleimnek,mindig tisztességes voltam velük.

Most nagyon kiakadtam,mert a hùgom kb.20milliò ftot eltapsolt ìgy a semmibe.

Ennek fejébe megkértem a szüleimet,hogy legyenek szìvesek a csalàdi béke miatt ìrassák a nevemre az otthonukat,a tesòm kizárásával..

Sajnos ők nem ìgy làtják,hogy kellene..

El vagyok keseredve,mert most is azt várják,hogy én engedjek.

Mit tehetnék?



2020. febr. 21. 12:37
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
81%
Miért szeretnéd, hogy szüleid rádirassák a házat? Említetted, hogy jelzálog is van rajta.
2020. febr. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Igen,de ùgy néz ki,hogy az apàm végtörleszteni szeretné a tesòm helyett..
2020. febr. 21. 12:46
 3/23 anonim ***** válasza:
97%

Tudomásul veszed a helyzetet, és legközelebb, amikor bármi kérésük van, átirányítod őket a tesódhoz.

Szülőként mondom, hogy nagyon szomorú, hogy nem érzik, mi ezzel a probléma.

2020. febr. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
91%
Hát szívjanak, ha ennyire nem veszik észre, hogy a tündibündi hugica felnőtt édesanya létére nem tud gondoskodni magáról.
2020. febr. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
98%
Nincs ebben semmi bonyolult. Többé nem vagy elérhető, ha segítség kell, menjenek a testvéredhez, nekiadtak már egy vagyont. A szülői házat meg jobb, ha nem akarod még örökölni sem, mert újra és újra hitel fog rá kerülni (eddig is így volt), és amikor a szüleid meghalnak, akkor is dugig lesz hitellel. Ami átszállna rád. Nem valószínű h. úgy hunynak el, hogy PONT előtte nap végtörlesztenék az éppeni hitelt.
2020. febr. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
93%

Mondjuk az nem derült ki, te miért vagy kihasználva, itt csak az derült ki, hogy a szüleid vannak kihasználva. Viszont kihasználni csak azt lehet, aki hagyja magát. Nyilván hitelt felvenni és fizetni másnak az ő döntésük volt.

Én nem követelőznék a helyedbe, akkor sem, ha bosszantó ez a helyzet. Mondhatni, neked ehhez semmi közöd, ez a szüleid és a testvéred dolga, ők így egyeztek meg. Nyilván ennek tekintetében majd a testvéred serénykedhet később, ha a szüleid lesznek megszorulva, akár anyagilag, akár fizikailag. Ha ezt elfelejtenék, akkor esetleg emlékeztetheted őket majd.

2020. febr. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim válasza:
94%
Szerintem sem kellene arra az ingatlanra számítani, sőt.. Én a helyedben (ha nekem megvan a lakhatási lehetőségem és nem igénylem az ingatlant) inkább hagynám a testvéremre szállni, akkor legalább többet nem futhat majd hozzád a pénzügyi gondjaival, mert a lakhatása meg van oldva biztosan. De semmiképpen se engedd magad kihasználni, mert az ilyen embernek sose lesz elég.
2020. febr. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
90%
Èn is voltam ilyen helyzetben,a nővèrem mindig többet kapott, ha szóvà tettem az volt a vàlasz, hogy èn ne követelőzzek! Megbèkèltem a helyzettel, mert ràjöttem, hogy valóban nincs mit követeljek, ha anyàm ìgy gondolkodik,nincs miről beszèlnünk! Ami az övé, afelett èn nem rendelkezem! A Te esetben ha a hugod nem kerül ilyen helyzetbe nyìlvàn nem kap többet, de segìteni èn is segìtenèk a gyerekemen! Az nem szèp ès fair dolog, hogy Veled ezt nem beszèltèk meg! Az a normàlis ha a szülő igazsàgosan bánik minden gyerekèvel, de ezt kierőszakolni felesleges és nem is érdemes!
2020. febr. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Ez nekem egy kicsikát zavaros.

Mégis: mennyit ér a ház, mennyi a jelzálog rajta, mint írtad, szüleid többször vettek fel hitelt rá, akkor most hogy tudná apád végtörleszteni? Ha rádírják a házat, te fogod a hiteleket is törleszteni? Ttiokban a hátad mögött ment ez az egész ügymenet, pontosan tudod, mit veszel a nyakadba?

Helyedben élném a saját életem, s kimaradnék ebből a zavaros ügyletből.

2020. febr. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
93%
Hát igazából a szüleinek kéne elmondani, hogy ha már a testvéred így támogatták, akkor te is szeretnél valami hasonlóban részesülni. Teljesen megértem szándékod. Viszont a testvéred egy feneketlen kút pénzt illetőn, igazából neki kéne nagyon meghálálnia a szülői segítséget. Hamarosan ápolásra fognak szorulni. Bármilyen nehéz, de te maradj a háttérben, gondozza őket a testvéred. A szüleid ingatlanja is megy a levesbe, mert van rajta egy csomó hitel, amit a tesóddal közösen örököltök. Max akkor lehet a tiéd, ha kivásárolod belőle a tesód részét, akkor te öröklöd az egészet a tartozással együtt. Vagy lemondás az örökségről, a tesód rá marad a ház, meg a tartozás is, amit nem fog tudni kifizetni.
2020. febr. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!