Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Önző vagyok, amiért a családom...

Önző vagyok, amiért a családom segítése helyett magamra költök?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem az öcsémet, de anyagilag nagyon felelőtlen. Alig 24éves, de már több mint 2millió forint adóssága van, és több mint 10 munkahelyen dolgozott. Mindenféle behajtócégek, és rosszarcú uzsorások keresik. Mikor megszerezte a jogsit, egy g astrát kapott a szüleinktől ajándékba, amit fél év után eladott, és szerencsejátékon elveszítette az árát. Én idén nyáron vettem egy motort 1millióért, és további 300ezret költöttem rá. Anyám emiatt nagyon megharagudott, mert szerinte azt a pénzt a testvéremnek kellett volna kölcsönadjam, hogy rendezze az adósságát, még mielőtt börtönbe zárják, vagy még érik.

2019. dec. 13. 11:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ha mindig van aki kihúzza a sz...rból akkor sose fogja megtanulni, hogy a tetteinek következménye van. Épp itt van az ideje, hogy 24 évesen felelősséget vállaljon, és viselje a következményeket. Felnőtt ember, magának csinálta, oldja meg.
2019. dec. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy önző, a testvéred felelőtlensége miatt nem vehet anyád elő téged. Ha majd úgy látod, hogy valóban komolyan akarja venni az életét és te tudsz és akarsz neki segíteni, akkor adhatsz neki pénzt. Hangsúlyozottan szabad elhatározásodból, amit anyád csinál az érzelmi zsarolás és nagyon aljas dolog veled szemben.
2019. dec. 13. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy vagy önző. Nem a te dolgod kihúzni a kakiból. Ha a szüleid annyira szívén viselik a sorsát, segítsenek ők neki, de egy testvértől elvárni pofàtlanság. Ha felvetne a pénz, és meg sem éreznéd a hiányát pár milliónak, akkor azt mondanám, oké, persze segíts neki. De saját magad elé nem kell helyezni. Felnőtt ember.
2019. dec. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
30%
Napi kamu
2019. dec. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem, anyád az önző ember, és nem is kicsit. Ha te nem tanulsz meg nemet mondani, az agyonkényezetett testvérke anyuka segítségével le fog húzni a mélybe. Anyuka szépen leveri rajtatok a tudattalan isten tudja ki elleni gyűlöletet: az egyik életképtelennek van nevelve, a másik pedig önzőnek bélyegetve, ha nem cipeli a hátán a másikat.


Egy fillért sem, senkinek! Ha az öcsike elúszik, akkor elúszik, majd anyuka kisegíti, ha ilyennek nevelte. Nem a te dolgod. Ha sittre keröl, akkor sem a te dolgod "megmenteni".

2019. dec. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
21%
Nem vagy önző, mert amit magadnak megveszel, azzal is a családról veszed le a terhet, mert nem nekik kell azt is megvenni. Te voltaképpen egy önzetlen jólelkű és segítőkész ember vagy, aki a bajban is megtalálja a kiutat. És ha még el is hordanád az öcséd ruháját, azzal is csak neki tennél jót, mert nem neki kellene összekoszolnia sem.
2019. dec. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
És hány millió után lenne majd elég a segítségből? Hol húzná meg anyukád a határt? Ha már elszórta a szülei lakásának árát is?
2019. dec. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Rokonnak nem adnék " kölcsön", mert utána jön a következő kör, hogy de szemét vagy, amiért elvárod hogy vissza is fizesse.
2019. dec. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
95%
dehogy vagy! senkinek nem kene penzt adnia tesodnak, nyilvanvaloan nem tud banni vele
2019. dec. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon sokáig segítettem a testvéremet. Jól kerestem, ezért adtam neki költőpénzt (25 éves koráig), fizettem a bérletét, mert valahogy mindig szarba került. Talán azért, mert dolgozni nem szeretett, de igényei voltak (buli, internet, jogsi, egyetem stb).


Én meguntam (viszonylag későn, sok év után) és egy fillért sem adtam többet. Kénytelen volt dolgozni és megmaradni 1 munkahelyen. Igaz, évekig nem állt velem szóba utána, de tudtam azt a pénzt hasznosabb dolgokra is költeni.


Én a helyedben nem foglalkoznék másokkal, ha anyádék szerint szemét vagy, akkor pénzeljék ők!

2019. dec. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!