Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a rosszabb egy kisbabának,...

Mi a rosszabb egy kisbabának, ha nem látja az apját, vagy az, ha amikor látogatja az apukája, akkor állandóan veszekszenek a szülők?

Figyelt kérdés
Most lesz a tárgyalás nemsokára. A fiam 6 hónapos, az apja eddig kétszer látta, nagyon ragaszkodott hozzá, hogy gyakran látogathassa, csak hát külföldön dolgozik. De az a gond, hogy minősíthetetlen ahogy viselkedik. Szerinte a világon minden az én hibám, az is, hogy nem maradtunk együtt, meg szerinte direkt nem szoptattam négy hónapos kora után a babát, hogy tudjak dohányozni, pedig betegség miatt apadt el a tejem, én szerettem volna még szoptatni. Amikor itt volt, állandó volt a veszekedés, szép csöndesen odamondogatta nekem a piszok dumáját, hogy én miért vagyok rossz anya (pedig ezt honnan tudhatná? Semmit nem tud a babákról, itt sincs, szóval nem értem), aztán nem csoda ha mérges leszek rá, legutóbb azt mondta, hogy nálam rosszabb anya nincs a világon és ha nálam marad a gyerek, akkor hamarosan tetü lesz a hajában vagy buzit nevelek belőle. Erre nagyon kiakadtam és elküldtem melegebb éghajlatra. Aki ismer, az tudja, hogy mindent megteszek a fiamért, egy igazán nyugodt, kiegyensúlyozott, mosolygós baba, mindig tiszta és ápolt, szóval soha semmi gond nem volt még vele, a védőnő sem kifogásolt még soha semmit. Szóval ez után a balhé után én tényleg nagyon csúnyán elküldtem a fiam apját, hogy tűnjön el a jó büdös ...-ba, és ezen olyannyira megsértődött, hogy azóta sem hívott, nem érdeklődött telefonon se, e-mailben sem, én sem tudom elérni. A tárgyaláson nem tudom, mit fognak megítélni, nem is fizet gyerektartást, be sem lehet majd idézni, de ettől függetlenül, nem tudom mit kérjek az ügyvédemtől. Kérjem, hogy állapítsanak meg x nap láthatást, vagy azt kérjem, hogy egyáltaln ne legyen joga az apának a láthatásra? Az ügyvédnő szerint el lehet ezt is érni, mert az apa köztudottan agresszív ember (engem terhesen megrúgott, volt, hogy az utcán összevert két srácot, mert szerinte azok "buzik" voltak, meg hasonló dolgok), csak sajnos még nem volt dolga a rendőrséggel ilyen dolgok miatt. De tudom tanusítani hogy ilyen. A gyereket nem bántaná, meg nem is hagynám felügyelet nélkül őket, ha mégis felbukkan az apa, de vajon jót tesz-e egyáltalán, ha az apja jelenlétében állandó a veszekedés, a feszültség és az ordítozás.
2008. ápr. 28. 21:34
 1/3 anonim ***** válasza:
szia..én most váltam, márciusban..ugye ha nem közös megegyezéssel történik a válás akkor a magismerkedésetektöl visszamenöleg tanukkal igazolni kell,nem családtag asszem,hogy miért ,hogyan ,kimiatt romlott meg a kapcsolat.de azt nem irtad hogy a gyerekkel hogy bánik az apa...én 1 gyerek után 15000-et kapok.,ha jol bánik vele az apa és csak veled ilyen akkor ne tedd meg hogy eltiltod mert a kicsi nagykorában joggal mondja majd neked hogy miattad azt sem tudja......stb..ezt jol gondold át..bennem is voltak ilyen tervek de végül megegyeztünk a minden második hétvégébe.de ha akarodazt is ,megteheted hogy csak a lakásodon láthatja és ezt indokold meg ..persze mindig legyen ott veled valaki a viták miatt..sok sikert
2008. ápr. 29. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem semmiképp sem jó, ha állandó agressziót lát az apja közelében. Én azt tartanám jó megoldásnak, ha azt kérnéd, hogy rendszeres időközönként nyilvános helyen (pl.: játszótér), de a Te jelenlétedben láthassa a fiát. Ez mondjuk a saját logikám, nem tudom, lehet-e ilyet.

Azért tartom ezt jónak, mert így esetleg meg lehet vele értetni, hogy ha Veled, vagy bárki mással agresszíven visekedik a gyerek jelenlétében, akkor letiltatod a bírósággal a láthatást. Ehhez kell a nyilvános hely, hogy tartson tőle, hogy ha bármi van, látják mások, így lesz tanú.

Sok sikert, szorítok Neked!

2008. ápr. 29. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Hogyan alakult a sorsotok?
2010. júl. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!