Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Elveszítettem...

Mit tegyek? Elveszítettem mindent, ami fontos volt számomra.

Figyelt kérdés

Egy éve már, hogy evészavarokkal küzdök - alig tudok enni, egyáltalán nincs étvágyam. 10 kilót fogytam egy év alatt. Szeptemberben rámtalált a szerelem, egészen szerdáig boldog voltam. Akkor szakítottam vele, bizonyos okokból, és még fennállt a terhesség lehetősége is, de a tesztem szerencsére negatív lett. A barátomat, vagyis ex-barátomat az édesanyja intézetbe akarja adni - ma a barátomnak találkoznia kellett volna a nagyanyjával, mert ő ad nekik pénzt. De a fiú nem arra a helyre ment, ahová kellett volna, és az anyja azzal fenyegeti, hogy intézetbe adja. Majdnem kibékültünk, talán egy találkozó sokat segített volna, hogy megbeszélhessük a dolgokat, de nem így lett, nem tehetek semmit. Ez a fiú nagyon sok mindenre motivált - versírásra, rajzolásra, az énekhangom képzésére, és legkedvesebb elfoglaltságomra, a zongorázásra is biztatott, pedig 3 éve abbahagytam. Ősztől új iskolába szerettem volna menni, de nem tudom, hogyan éljem túl, hogy elveszítettem az Igaz szerelmet. Összeomlottam. Nem eszem, alig alszom, csak arra várok, hogy szóljon - mehetek, és köztünk rendbejöhet minden. Mit tegyek? Barátaim sincsenek, soha nem is voltak, a családomtól csak megvetést és gyűlöletet kapok. Fél éve tervezem, hogy elutazom valahová, de munkát kellene szereznem, és 16 évesen nem könnyű. Tanácsokat várok! Köszönöm!


16L


2010. júl. 24. 15:48
 1/7 Levendula05 ***** válasza:

Szia,

Először is szerintem nagyon fiatal vagy még ahhoz, hogy ennyire negatív és elkeseredett legyél.

Az lenne a legfontosabb, hogy saját magadat találd meg. Ne más motiváljon a művészetre, és a normális életre, hanem te saját magadat. Ha új suliba akartál menni, tedd meg. Ha munkát keresel, folytasd.

Szerintem az evészavarok hátterében is lelki gondok állnak, ezzel nagyon fontos lenne, hogy felkeress egy pszichológust.

A pasik meg jönnek, mennek... a szakítás meg mindig rossz dolog.

Most lehet, hogy gonosz lesz amit írok, de neked is problémáid vannak, ne foglalkozz még a volt barátod gondjaival is.

Szülők, testvér, vagy bárki más van, akivel tudsz beszélgetni?

2010. júl. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A bátyám szerint egy értelmi fogyatékos senki vagyok, anyám pedig elmondása szerint megbánta, hogy megszült és legszívesebben intézetbe adna. Azért érdekelnek a barátom problémái, mert szeretem, és ő az egyetlen, aki meglátta bennem a tehetséget - a családom állandóan leszólta azt is, hogy rajzolok, meg 'művészkedek'. Nagyon sajnálom a barátomat, mert jó lett volna találkozni vele, akkor voltunk mindketten igazán boldogok. Neki is hasonló állapotok uralkodnak otthon, nem becsülik meg a tehetségét, és a majdnem jeles tanulmányi eredményét. Ő az egyetlen, aki megért, lelki társ. Lehet, hogy 16 éves vagyok, de mivel félárván, mondhatni önállóan nőttem fel, nagyon megbecsülöm a felém irányuló szeretetet, hiszen nélkülöztem legalább 8 évig. Ezért félek attól, hogy elveszítem ezt a fiút végleg.
2010. júl. 24. 16:11
 3/7 anonim ***** válasza:
Túl fiatal és tapasztalatlan vagy még. Ezen túl kell esni, ki kell heverni, és csak erősebb leszel. Még nem vagy kiforrott jellem, ha egy fiú hozza ki belőled a legjobbat. Ennek magadtól kell jönnie! Egy lépcsőfokkal feljebb vagy a felnőtté válás felé, hajrá :)
2010. júl. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kemény leszek, de őszinte: ne sajnáltasd magad, ne tekint úgy magadra, mint egy áldozatra, hanem tégy valamit a saját boldogságod érdekében.


Tudom, hogy úgy érzed, ellened van a világ, de ég csak 16 éves vagy. Előtted az élet, a pasik, nem szabad egynél letapadni. Igen, azt is értem, hogy nagyon szeretted, de legalább akarj túllépni rajta, vagy legalább próbálkozz!

Ha ő nincs, akkor már nem írhatsz verseket? A tájról vagy akármiről? Már nem tudsz rajzolni?

Ezeket ne hagyd abba csak azért, mert ő már nincs.


Na és miért nem keresel barátokat? Nem fognak a szádba repülni, azokért tenni is kell ám... neked kell változtatni és küzdeni, nem arra várni, hogy minden magától megoldódik.

2010. júl. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát hallod, szerintem az előttem szólok totál nem voltak még olyan helyzetben, legalábbis még a közelében sem, mint amiben te vagy. Én átérzem a helyzetedet, mert anno velem is hasonlók történtek és ugyanazt fontolgattam, mint te. Most 19 vagyok és még mindig így érzek, hogy 1xűen el kell mennem innen és csak most tudom meglépni, mert elmegyek egyetemre és koleszba. Magam kerestem meg rá a pénzt, de még azt is el kellett titkolnom, hogy jelentkeztem, meg dolgozom, hogy ne vegyél el tőlem a lehetőséget. Én csak azt tudom mondani, hogy kitartást és IGEN, keresd meg a fiút, mert mindig van esély.
2010. júl. 25. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

01:49


Valóban nem voltam hasonló helyzetben, hanem sokkal nehezebben. Összetenném a két kezem, ha annyival megúszhattam volna az életet 16 évesen, mint ez a lány.


Épp ezért írtam a 16:12-ben azt, amit. Mert megértem hogy min megy keresztül, de azt is látom, hogy ugyanazt teszi, mint a legtöbb ember: siránkozik ahelyett, hogy változtatni próbálna.

Én is ezt tettem, amíg rá nem döbbentem, hogy ezzel csupán annyit érek el, hogy egy pofon helyet kettőt kapok. A különbség annyi, hogy nekem erre magamtól kellett rájönnöm, mert senki nem volt, aki elmondja nekem.

Én most elárultam neki, hogy mit kellene tennie. Innentől kezdve csak rajta múlik, hogy mit akar valójában hogy képes-e tenni önmagáért.

2010. júl. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Levendula05 ***** válasza:

Legelső hozzászóló voltam.

01:49-es, sosem tudhatom ki milyen környezetből jött, vagy mit látott.


Kérdező! Sosem szabad egy pasira sem ráakaszkodni, mert amíg vki nem teljes, egész ember (ezt lelkileg értem) addig nem tudsz egy kapcsolatban működni. Először te magadat tedd rendbe,nekem még mindig ez a tanácsom.

Azt nagyon jól írta neked az egyik válaszoló, hogy keress barátokat. Ha érdekel a rajzolás miért nem iratkozol be egy tanfolyamra, vagy a suliban miért nem lépsz be egy ilyen rajzkörbe? Akár a neten is találhatsz ilyen társaságot.Lesznek ismerőseid, akik hasonló érdeklődésűek, így a barátság is hamarabb kialakulhat.

A szüleid meg persze, nem viselkednek szépen, de lehet, hogy anyukádnak is ezer meg egy baja van, és már ez neki nagyon sok.

Ezért tedd meg te az első lépéseket, mert a te életed!!

2010. júl. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!