Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Helyesen cselekedtem, vagy...

Helyesen cselekedtem, vagy ezzel elrontottam sokmindent? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

A helyzet a következő:

16 éves lány vagyok. Sok haverom (lány/fiú) van, elvagyok velük,de igaz barátom nagyon kevés. Mostanában történt egykét dolog,és úgy éreztem,mérlegelnem kell mindent... Úgy döntöttem,h 2 olyan embert,akik nekem fontosak voltak,kiszakítok az életemből. Két barátnőmről van szó. Az egyiknél azért éreztem,h ezt kell tennem,mert több évig segítettem neki mindenben,amiben csak tudtam,és a lelki bajait mindíg megoldottam... Nem nagyképű akarok lenni,csak tényleg olyan sokszor helyrehoztam a dolgait.. De soha nem kaptam tőle semmit,nem tárgyi dologra gondolok,hanem egy "köszönöm" vagy ehhez hasonlók. Emellett ő olyan természetű, hogy hajlamos a "p.csaságra" ezt is próbáltam én és egy másik bnője kezelni,de semmi... Szerinte mi csak b.sztattuk őt,mert mindenki más az ő "igazi" barátai megértik őt,és elfogadják olyannak,amilyen. Nem értette meg,h nekünk nem az a bajunk,h ilyen,hanem ha így folytatja,mi LESZ belőle... A másik lánynál azért választottam szintén ezt,mert az utóbbi időben megváltozott, úgy éreztem, nem tart barátnőjének... A másik,h talán féltékeny is kezdett lenni,mert alapban jó kapcsolatban vagyok a barátjával,ami nekem nagyon rosszul esik,mert előtte nagyon jó barátnők voltunk. Szerintetek jól döntöttem? ők mindketten a szűk igaz barátaim közé tatoztak,csak az egyiknél már nem bírtam idegekkel,és nem tartott barátnőjének, a másiknál meg hirtelen változtak meg a dolgok... Kérek mindenkit,csak olyan válaszoljon,aki tudna valami épkézláb,értelmes és normális tanácsot,véleményt adni. Előre is köszönöm mindenkitől,aki vette a fáradságot,h elolvassa,és még válaszol is... Üdv.


2010. júl. 24. 16:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
megbántad, vagy esetleg hiányoznak? ha az első, akkor vagy túlteszed magad rajta vagy nem, ha hiányoznak akkor lehetséges, hogy rosszul cselekedtél... de szerintem a féltékenykedős lányt nem kellett volna eltaszítani magadtól. én is ilyen természetű vagyok és remélem, hogy velem nem lesznek majd ilyenek a barátnőim. tudom, hogy nem vagyok tökéletes, de azért nagyon remélem, hogy mindig számíthatok a barátnőimre.
2010. júl. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Valamilyen szinten báom,de annyira nem,akármilyen rosszul is hangzik ez. Félre ne értsetek,nem linkségből hagytam ott őket!!! Csak a 2 éves lelki terror,hogy hiába segítek neki,én egy senki vagyok,aki csak basztatja,holott a problémáinak a megoldását nagyrészt nekem köszönheti,és az,h a másik egyszer csak elkezd hozzám sem szólni,mintha nem léteznék,és féltékenykedni... ezekkel nem tudtam mit kezdeni,és hiába hagytam ott őket,nem nézem,h érdekelné ez őket..
2010. júl. 24. 16:29
 3/15 anonim ***** válasza:
75%
Már nem azért de kért téged hogy segíts? Mert ha nem akkor igencsak idegesítő tud lenni hogy valaki kéretlenül segít! Ha valóban kedvelted volna akkor elfogadtad volna olyannak amilyen és tisztelted volna a döntését ahelyett hogy önkényesen segítőakcióba kezdesz!
2010. júl. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Természetesen!! Állkandóan hozzám futott sírva,h most jajjdenehéz neki,és segítsek neki,mert különben nem tud mit tenni... Én meg azonnan tettem a dolgom,elmondott mindent énmeg segítettem neki..És a hála annyi volt,h láttam a háttá még messziről,mikor végigmondtam,mit kellene szerintem tennie,h helyrejöjjenek a dolgok...
2010. júl. 24. 16:38
 5/15 A kérdező kommentje:
Először is köszönöm a válaszokat, és mindenkit arra szeretnék kérni,hogyha valamit nem ért,inkább kérdezzen,és ne vádaskodjon,mert ezis eléggé rosszul esik... köszönöm ezt is
2010. júl. 24. 16:41
 6/15 anonim ***** válasza:
Figyu,én azt mondom,jól tetted.Én néhány éve az egész "baráti" társaságot eldobtam,mert rájöttem hogy felszínes az egész,és mindegyik kétszínű.És nem bántam meg:)
2010. júl. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
46%

Ugye nem vagytok leszbik?


Ne csak azért segíts valakin, hogy cserébe kapj is vissza.


"Mert ha csak azokat szeretitek, a kik titeket szeretnek, mi jutalmatok van? Hiszen a bűnösök is szeretik azokat, a kik őket szeretik."


Hogyha valaki nem ért a szóból, ne erőszakoskodj. Hadd legyen olyan amilyen akart lenni!! Nem te irányítod az életét!


A másikat meg nem értem. Hogy lehettek egyszer barátnők, a másik pillanatban meg már nem?

Miféle barátság ez??

2010. júl. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Nem,nem vagyunk leszbik, magam részéről hetero vagyok,és úgy tudom,a másik két fél is az. Emellett tudod HA valaki úgy érzi,h igza barátra lelt,nem akarja,h ennek az embernek baja essen,ésha azt látja,h nagy hülyeséget készül csinálni,ami az életére kihatólag neki nagyon rossz lesz,akkor megpróbál beszélni vele erről. Úgylátom,neked ez nemigazán adatott meg,ha ezt nem érted...

És igen,tudod ezt énsem értem, egyzserűen nem akart hozzám szólni,és még mindíg ez tart...És ezek engem bántanak,ezért tettem fel ezt a kérdést,h szerintetek ez helyes volt e vagy jobb lett volna kínozni magam tovább,az ő érdekükben,főleg az első esetnél.. Köszönöm a NORMÁLIS válaszokat...

2010. júl. 24. 17:10
 9/15 A kérdező kommentje:
Mégcsak annyi,h NEM AKARTAM SEMMI mást "kapni" mint egy köszönömöt, és annyit,h jól esett a segítséed...Bocsi,hogy szerinted ez olyan sok... Nemtudom,de Én mindíg megköszöntem mindenkinek,ha egy kicsit is segtett nekem,ha bajban voltam...
2010. júl. 24. 17:19
 10/15 anonim ***** válasza:
Nekem is volt olyan barátnőm, aki f...mániás, de attól függetlenül imádtam, sőt, a mai napig tartjuk a kapcsolatot.Ha tényleg a barátnőd, el kell fogadnod olyannak, amilyen, ha meg nem tudod, nem igazi a barátság a részedről, és ne erőltesd!16 éves vagy éppen elég megbírkóznod a saját kis gondjaiddal, nem kellmásét megoldanod.Van, aki el tudja fogadni, hogy akit szeret "más", mint ő, van aki meg nem.Attól még lehettek haverok, nem kell kizárnod az életedből, de mivel lelki terrornak érezted ez nem kérdés.Rossz lesz nélkülük de majd találsz mást, akit így fogsz szeretni, elfogadod olyannak, amilyen, és már el is felejtetted azt, ami most veled történt.Remélem érted amit írtam, és ne keseredj el!
2010. júl. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!