Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleim miért várják el...

A szüleim miért várják el hogy dolgozzak?

Figyelt kérdés

Nincsenek kapcsolataim se szerencsém. Hogyha egy állásinterjún vagyok akkor sem engem vesznek hiába voltam interjún. Egyszóval nem én döntök a sorsomról hanem a cég munkáltató. Hiaba akarok dolgozni hogy ha nem rám esik a választás.

22/f


2020. márc. 3. 20:33
1 2 3 4 5 6
 31/53 anonim ***** válasza:
58%

ez az eladom magam az interjúkon szöveg is annyira ellenszenves.

ha már lehúztam 20-on x évet az iskolapadban legalább egy normális munkát kapjak már.. Majd ott eldöntik akarnak e . 1-2 hónap után elküldenek ha úgy van. Hányan otthagyják pár nap után a munkahelyet még próbaidő alatt? aki meg akarna dolgozni azt nem veszik fel? Tudjátok mikkel koptatják le az embereket? Engem azért nem vettek fel sok helyre mert csendes vagyok , meg nem iszom ezt jeleztem előre. Erre belémkötöttek hogy az nem lesz jó mert csapatépitéskor majd kötelező inni!????? Mi van?

Na és lehet a gyári melóval jönni , de a válaszolók többsége még életében nem végzett gyári munkát . Hiába hívják betanított munkának nem olyan egyszerű az sem , főleg hogy hajtanak mint a gőzekét hogy elérd a darabszámot. Igen lassan tudná csinálni bárki , de azt várják el, hogy gyorsan csináld. HA nincs kézügyességed meg vagy lőve.

2020. márc. 3. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 anonim ***** válasza:
61%

ezek a mai fiatalok-.-"

Én amikor nem kaptam hivatalosan melót bármit elfogadtam, aztán közfogos lettem. Mivel az egy laza munka ezért közben okj-t elvégeztem, közben megtudtam állásinterjú van és közfogos meló közben mentem állásinterjúkra. Most pedig van egy kafa állásom, de amióta kijöttem a Gimiből SOHA nem ücsörögtem és vártam, hogy jaj majd valaki felvesz a szakmámra, hanem minden létező mást szakmát is megpróbáltam . Menj tescóba, auchanba, kfc, mcdonalds stb. van bőven hely ahol betanítanak aztán jónapot. kifogás mindig lesz...

2020. márc. 3. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 anonim ***** válasza:
88%
jah mellékesen ismerősöm állásinterjút tartott a cégénél és mesélte volt olyan friss diplomás aki egyből a 0 tapasztalatra már követelte, hogy legyen céges autója és mobilja. És nem egy ilyen eset volt nála. A mai fiatalok egy része nagyon álomvilágban él amint kilép az egyetemről :P
2020. márc. 3. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 anonim ***** válasza:
21%

"Szerintem meg menjen el gyárba operátornak, ha már másra alkalmatlan. Inkább dolgozzon 160-180 ezerért, szerintem sokkal jobb mint a semmi."


Pontosan az ilyen mentalitás miatt tart itt az ország.

Utána meg panaszkodunk,hogy elmennek a fiatalok.

Ez a kishitűség.

Bakker a gyerek,nem sikerült neki pár interjú,de már küldenétek a szalagsorra.


Hogy a pi-csába akartok ti a nyugathoz flzárkózni ilyen mentalitással?


Szüljed a gyereket a pézért,szocpolér',CSOKér',oszt' majd max elmegy szalagra a kölök.


Ez a balkáni felfogás szörnyű,ami itt megy.

2020. márc. 4. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 anonim ***** válasza:
88%

Elmentünk a kérdés lényegétől. A kérdés az volt, hogy "A szüleim miért várják el hogy dolgozzak?" Tehát a kérdező fejében a szüleivel van a baj, hogy elvárásaik vannak, nem nem pedig azzal, hogy ő nem akar dolgozni. A gond sokkal nagyobb annál, mintsem hogy milyen munkát talál, vagy hogy miért nem talál munkát. Azt látjuk, hogy miért nem, tanácsot is adhatunk, de falra hányt borsó, mert látjuk a mentalítást is, miszerint mindenki más hibás, csak a kérdező nem.

Amúgy a kérdésre a válasz az lenne, hogy mert a szüleid normális értékrendet követnek és számukra az a természetes, hogy az ember a saját munkájából él meg és nem másokon élősködik mint egy pióca.

2020. márc. 4. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/53 anonim ***** válasza:
37%

Én szülőként vagyok ebben a helyzetben. Kérdést is írtam ki ezzel kapcsolatban. Csak az én véleményemet, érzéseolimet tudom megosztani, és nem állítom, hogy ez az általános.

Nekem 20 éves a fiam. Iskola elvégzése után 3 hónapig tudták foglalkoztatni a Girop-programon (25 év alatti pályakezdőknek szól) belül. Azóta nagyon sok helyre beadta személyesen az önéletrajzát, több netes felületre (Profession.hu, JOB...stb.) feltöltötte.

Eddig 4 állásinterjún volt, egyik helyről sem jeleztek vissza. Legutóbb operátori munkakörbe keresett egy gyár munkavállalókat, oda is elment állásinterjúra. Onnan a héten visszaszólnak.

Szóval én azt látom, igyekszik. És amiatt aggódok, hogy bár akar, nem tud belépni a munka világába. Féltem őt, hogy ezt mennyire éli meg kudarcként, illetve hogy mikor jön el az a pont nála, amikor teljesen bezárkózik (mert szórakozni sem jár el). Szeretném, ha lennének barátai, barátnői, kapcsolatai, élete. Engem ez motivál abban, hogy mielőbb állást találjon. Ezért szeretném, ha végre dolgozhatna.

(Rendszergazda, programozó informatikus a végzettsége érettségivel, technikusi ötödévvel).

2020. márc. 4. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 anonim ***** válasza:
82%

33-as ilyet én is ismerek. Most kapta kézhez a diplomáját, munkatapasztalata csak annyi, amennyit a suli alatt gyakornokként dolgozott. Felvették ahhoz a céghez, ahol a férjem dolgozik, de mást sem hallani, hogy ő nem marad itt, mert ő neki diplomája van, és egyből menedzsernek kellene lennie 700 ezres fizuval. Hiába papolnak neki, hogy azért az nem úgy megy. Kellene egy kis munkatapasztalat, meg hasonlók, de ő meg sem hallja, és hajtja a hülyeséget. Mindenhova jelentkezik fontosabb pozíciókba, de persze sehova sem kell, mert ugye tapasztalata nincs. Még arra a helyre sem kellett, ahol gyakornokoskodott, pedig oda nagyon be akart kerülni. És a legszomorúbb az, hogy a jelenlegi munkájára magasról tesz, így a kollégái még egy ember munkáját végzik, mikor amúgy is ki sem látnak a melóból, mert ő tojik rá. Közben meg fel van háborodva, hogy nem kapott bónuszt, meg fizu emelést év végén, mert aki odatette magát, az kapott, és emiatt még úgy is tesz magasról rá. De már nagyon rezeg a léc alatta.


Hogy ne csak offoljak. Kérdező, igen is rajtad is múlik. Lehet valóban nem olyan munkákra jelentkezel, amikkel elbírnál. Ezt a munkáltat látja. Adj lejjebb az igényeidből. Szerezz valami olyat, ami a jelenlegi tudásodnak és tapasztalatodnak megfelel, és közben lehet keresgetni. Én megértem a szüleidet.

2020. márc. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 anonim ***** válasza:
70%
HA meg nem akarsz alkalmazott lenni marad a vállakozósdi. kell hozzá 1-2 milla, egy jó honlap az engedélyek + egy jó ötlet.
2020. márc. 4. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 anonim ***** válasza:
83%

Már qrva sokszor leírtam pár ingyenélő, mihaszna "nemteheteksemmirőlse" embernek az alábbi tanácsot.

Ha elmész bárhova dolgozni (le$z@rom hogy mit végeztél, nem tartozik a tárgyhoz) mondjuk havi 110.000 forintért mosogatni, az PONT 110EZERREL TÖBB MINT A NULLA FORINT. Kifogás, kifogás Bla-bla az van. Aki akar az el tud menni dolgozni főleg mostanában. Szerintem te nem akarsz.

2020. márc. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 anonim ***** válasza:
84%
Nyugodtan vállalhatsz olyan munkát, ami nem a szakmád.....amíg dolgozol, van pénzed és közben kereshetsz jobb állást magadnak.... Amiket írsz, az kizárólag kifogás, hogy ne kelljen dolgoznod....aki akar, az talál munkát, max nem azonnal sikerül az "álom" melót megtalálni.....
2020. márc. 4. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!