Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleim miért ilyenek velem?

A szüleim miért ilyenek velem?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok a tandíjat sem fizetik nappali tagozat mellett kell dolgoznom a tandíj miatt de kötelező már sajnos laptop az egyetemen mert azon dolgozunk. Szinte minden csoporttarsamnak egyedul nekem nincs mert nincs ra 200-300 ezer ft. En nem ertem hogy mas fiatalt miert tamogatnak a szulei tobb szazezrekkel engem semmivel es lehet ezert nem fog sikerulni az egyetem meg maga a karrier. Miert csak azt tud boldogulni akinek a szulei alateszik a kovet amit a gyereknek mar csak fel kell epiteni de mindem szukseges eszkoz biztositva van. Akinek ez nincs annak meg nagyon nehez es sokszor ezt marha igazsagtalannak tartom.

21/f


2020. márc. 11. 13:41
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
91%
Hát ez van! Szerintem egy szülőnek sem kötelessége az egyetemi tanulmányokat támogatni, de nyílván a,ki megteheti megteszi! A Te történeted akkor lenne gáz, ha a szüleidnek lenne, és nem támogatnának! De nincs nekik, és igen, sok embernek csak megszületni nehéz, mindent megkapnak! Te légy büszke magadra, hogy önerőből éred el amit szeretnél, hidd el minden okkal történik!
2020. márc. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
26%
3. vagyok. Azért vettem meg a gyereknek a laptopját meg fizettem be a tandíját, mert ez a szülő feladata, ti. hogy gondoskodjék a gyerekéről, és szerintem ez még a gondoskodás kategória. Beruházok a jövőjébe, hogy szebb jövője legyen, mint nekem volt. Van. Lesz. :)
2020. márc. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
94%

Otthon laksz? Koliban? Azt ki fizeti? Adnak otthon enni? Kapsz pénzt kajára? Csak a tandíjat nem fizetik? Soha nem kapsz tőlük pénzt? Semmire?

Milyen szakra jársz, hogy csak költségtérítésesre jutottál be? Sőt milyen szakra, hogy 300 ezres gép kell? Ha ezeket tudtad, miért ide jelentkeztél, ha tudtad nem tudod fizetni? Diákhitel? Mindjárt itt a nyár, ne mondd hogy egy nyár alatt nem tudod ki dolgozni egy gép árát. Én megértem hogy car, ha nem támogatnak a szüleid, mert engem sem az enyéim. Benned viszont egyszerű nyafogás van, ami egy 21 éves férfitól nem elvárható.

2020. márc. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Hát (le fognak pontozni, de nem izgat, mert az igazat írom) én gazdag családból jövök, de nagyon szigorúak a szüleim, így mindi előbb kellett teljesítenem, mint ahogy támogattak volna.


1: felvettek állami támogatottra, tehát a szüleimnek egy fillérbe nem került. Ha tudtad, hogy nem engedhetik meg a szüleid a támogatásodat, és egyetemre akarsz menni, miért nem tanultál úgy gimiben, hogy felvegyenek állami helyre?

2: én voltam az egyetlen, aki nem kapott csak úgy egy laptopot, az első fél évben a szobatársaimét kértem kölcsön, ill a suli könyvtárában használtam az ottani gépeket. Szülinapomra kaptam fél év után kb egy 120 ezer ft értékűt (a 2-300 ezres gépek nagyon brutálisak, minek kéne neked ilyen?)

3: kolit kaptam, mert jó volt az átlagom és ösztöndíjat. Az ösztöndíjamból éltem, anya pedig adott heti 8 ezer forintot, apanázsnak. Hidd el, kijutott abban az időben a vifon levesből, tekintve, hogy koliban laktam, magamnak vettem a kaját, utazás, bulik, akármi. Tehát, na, nem voltam eleresztve. A kérdés adott, miért nem gyúrsz ösztöndíjra, ilyesmire? Mi anno TDK-t csináltunk, abból is jött valami pénz. Ott a köztársasági ösztöndíj, azt sajna nem kaptam meg, pedig az jó pénz.


Ja, és ennek 7 éve, tehát nem az átkosban jártam egyetemre, amikor még minden más volt.


Szóval, nekem egy kicsit hisztinek tűnik ez részedről...

2020. márc. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!