Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy bizonyítsam hogy ártatlan...

Hogy bizonyítsam hogy ártatlan vagyok?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Tavaly összejött apám egy nővel, nem is volt semmi probléma amíg el nem kezdték kitalálni hogy elvágjuk párommal a háztartási berendezések kábeleit, a gyerekünk bilijét az ajtajuk elé öntjük (egy lakásban éltünk, mi édesanyám lakrészében, ők a saját szobájukban) stb hülyeség, a lényeg hogy eldurvult a helyzet, verekedés, rendőrségi ügy is lett belőle. (ami nem ért semmit, jegyzőkönyvet se vettek fel...) Azóta elköltöztünk, de még mindig feljelentgetnek olyanokkal hogy betörtem az ablakuk, el akartam raboltatni édesapám barátnőjét meg hasonló irreális téveszmék. Visszamennék abba a házba ami elméletileg az enyém lett volna, de nem tudok mivel csak a balhé lenne megint... Persze mindenki "ártatlan", de amiket leírtam nem történnek maguktól... Apámmal bizonyos mértékig szót lehet érteni, de hogy a cig... Khm... g*cire gyanakodjon hogy kihasználja az már persze "kizárt dolog", én vagyok a szar... Hangfelvételeim vannak arról hogy vas csővel fenyegetett, el akarta vetetni a gyereket a gyámüggyel és hasonlók, de a rendőrség nagy ívben szarik rá... Pánikbeteg vagyok, de hogy még ezzel is stresszelnek kész idegroncs lettem... Ti mit tanácsoltok? Én már nem bírom idegekkel, és nem lakhatok édesanyámnál örökre... (Mellesleg a ház fele az övé, de még ő se mehet oda apám engedélye nélkül... Milyen törvény ez?!...)

Mindenkinek megy a zöld kéz.



2020. márc. 13. 19:06
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
30%

9-es,

abszurdumot állítsz.

1). Ha tulajdonosok és ott laknak, akkor mi a fenének a haszonélvezeti jog? Hiszen élvezik a hasznát tulajdonosként!

2). Ha tulajdonosok, de nem laknak ott, akkor is élvezik a hasznát, hiszen pl. kiadták bérbe, vagy valakit beengedtek lakni ingyen (rokont, jóbarátot).

3). Ha egyikük elhalálozik, de gyerek nincs, sem végrendeleti vagy más törvényes örökös, akkor (2013 után) ugyancsaak egyedül az özvegy örököl, így 1/1-ed részben lesz tulajdonos. Minek kellene ide haszonélvezeti jog? Ez csak akkor kell, ha van másik örökös/-ök/, aki emiatt nem gyakorolhatja a tulajdonosi jogait a megörökölt részre, mert azon másnak haszonélvezeti joga van. Panyimájes?

2020. márc. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

telefonon kell hívni a rendőrt, mert felveszik a felvételt és e-mailt is írni mert annak nyoma marad. Szépen Rendőri segítséget kérni, mert a saját tulajdonaitok vannak a házban amit JOGOD van elvinni. Ha ez nem megy jelezni kell nem a kerületi rendőrség hanem az annál feljebb való rendőrségnek, hogy elfogultak a rendőrök.

Nőt bíróságon kell feljelenteni zaklatásért stb. És ha fele-fele a ház haszonélvezet akkor ügyvéddel is odamehettek, mert az körberöhögi a csajt.Ja mivel a nő nincs bejelentve simán ki lehet dobatni :P tudom apámat csak ezért nem tudtuk kidobni, mert be volt jelentve.

2020. márc. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok jogász, de úgy tudom, hogy édesanyád (ha elvált apádtól), kérheti a közös haszonélvezet/tulajdonjog megszüntetését és akkor az adott ingatlan elárverezésre kerül, majd ezután mindkét fél fele-fele arányban részesül. Ebben csak az a buktató, hogy sokkal kevesebbet kapnak az ingatlanért, mint a valódi értéke. Anyukádnak meg kéne pedzegetni ezt a lehetőséget apádnál, hátha észbe kap, hogy ha közösen adják el, neki is több pénz üti a markát.
2020. márc. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!