Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan bizonyítsam ezt be...

Hogyan bizonyítsam ezt be nekik? Mivel vegyem rá őket?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok, gimibe járok, rengeteget hiányzok, lassan elérem a 250 órát..ugye ilyenkor vagy osztályzót kell tegyek,jobb esetben átengednek análkül,csakhogy harmadikos vagyok,eddig minden évben összegyűlt.Nincs ezzel olyan nagy baj,leteszem az összes vizsgát, ha kell, de mikor kiküldték az értesítőt,hogy 150 óra hiányzást már elértem, olyan szinten kibukott apám..életem legrosszabb napja volt,komolyan meg akartam halni.Ha most kiderülne,hogy 250 megvan,nem tudom,mi lenne.Nem mentem ma sem iskolába,mert szörnyen vagyok,a közérzetem,a hasam nagyon fájt(mostanra már enyhült),hasmenésem van..és ez megy már évek óta,mostanában egyre durvább..az orvosok sem vesznek komolyan,meg szüleim sem,meg igazából senki.Nem értik meg,hogy ez nem egyszerű hasfájás,hanem olyan,hogy felkelni nem bírok úgy fáj a hátammal együtt.Most az orvosom kitalálta 2 év után,hogy lehet,hogy Crohn betegségem van,hát remélem,nem..de már nem tudok mire tippelni..nem tudom,mivel nyomatékosítsam szüleimnek,hogy nem lógni akarok,nem nekik akarok keresztbe tenni,hanem tényleg baj van.Lehet,hogy magántanuló kéne legyek,hogy legalább a hiányzásokkal ne legyen baj,ettől függetlenül ugyanúgy bejárnék iskolába.

Kérlek segítsetek,nem tudom mit tegyek,nagyon el vagyok keseredve..



2014. márc. 27. 07:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
"ettől függetlenül ugyanúgy bejárnék iskolába" Most sem jársz be a suliba, akkor ha magántanuló lennél, sem járnál be! Hogy segíthetnénk, mi idegenek, ha az orvosok meg a szüleid nem tudnak???
2014. márc. 27. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
De ha magántanuló lennék,legalább a hiányzásokkal nem lenne gond..a vizsgákra való felkészülés miatt meg hogyha nem lennék rosszul,bejárnék az iskolába.
2014. márc. 27. 07:45
 3/18 anonim ***** válasza:
65%
Akkor miért nem vagy magántanuló??? Mi intézzük el neked vagy mit vársz? Ezt a szüleiddel meg az iskolaigazgatóval kell megbeszélni!
2014. márc. 27. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
16%
Nagyon nehéz a helyzeted. Szerintem nem neked kell bizonyítanod a betegséged, mert hajlamosak nem hinni neked. Mindenképp egy szakember véleménye lenne az igazán meggyőző - vagy több szakemberé. És ha lenne orvosi szakvélemény, a tanáraid is másképp kezelnének. Tudod, az a baj, hogy nagyon nehéz elhatárolni a te problémádat az álbeteg iskolakerólőkétől. Mivel manapság rengeteg a csalás, visszaélés, mindenki hajlamosabb a gyanakvásra. Viszont ezen egy orvosi diagnózis segíthet. Gerincproblémák, nőgyógyászati gondok is összeadódhatnak. Jól jönne egy alapos vizsgálat.
2014. márc. 27. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
De ez nem ilyen egyszerű.Anyukám megengedné,de apám nem..így is mindig azt mondja,hogy mindenki dolgozik csak én nem,és hogy haszontalan vagyok..azon meg kb röhög,hogyha mondom,hogy tényleg rosszul vagyok..nem hiszik el.Mindenki lógósnak tart.
2014. márc. 27. 07:49
 6/18 A kérdező kommentje:
Igen,majd csinálunk alapos vizsgálatot..remélem,az segít..bár sehogy sem járok jól,azért annak sem örülnék túlzottan,ha kiderülne,tényleg ez a crohn betegségem van :/ köszi a válaszokat!
2014. márc. 27. 07:51
 7/18 anonim ***** válasza:
Úgy érzem, hogy alapvetően nem az iskolai dolgokkal van a fő probléma. Ha az orvosok nem vesznek komolyan, akkor kell keresni másik orvost, mert lehet, hogy tényleg van valamilyen belgyógyászati, gasztroenterológiai problémád. Egyáltalán milyen orvosoknál jártál? Milyen vizsgálatokat végeztek el?
2014. márc. 27. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Alapvetően tényleg nem az iskolával,de még csak nem is a betegséggel..hanem apámmal.

Igazából azért vagyok elkeseredve,mert minden vizsgálatot elvégeztek,csak azokat nem amikkel ez a betegség kimutatható,és a tünetek pont rám illenek,az orvos is szinte teljesen biztos benne,hogy ez van,és ez nem gyógyítható,egyik ismerősömnek is ez van és elrontja az életét,és félek nagyon,és senki nem támogat és ennyi mindent egyszerűen már nem bírok elviselni.

2014. márc. 27. 07:59
 9/18 anonim ***** válasza:
igaza volt a többieknek :) csak és kizárólag orvosi szakvéleménnyel tudod bebizonyítani,hogy tényleg baj van. A magántanulóság meg sok mindentől függ. Azt (mivel még kiskorú vagy ) csak a szülők kérvényezhetik és az igazgató (a papír ellenére) vagy megadja vagy nem. Bár a legtöbb helyen nem szórakoznak nemmel. Nálunk van olyan kislány akihez hetente jönnek a suliba a mentők,mert pánikbeteg a kórházban pedig mindig azt mondják,hogy csak szimuláns. Ez megy év eleje óta. Az igazgató pedig nem hajlandó megadni neki a magántanulói kérelmet,mert nincs orvosi papírja. Szóval nagyon nehéz. Sok sikert.
2014. márc. 27. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

7-es vagyok ismét. Próbáld meg anyukáddal komolyan megbeszélni a dolgot. Az is lehet, hogy a problémáid pszichés eredetűek. A lényeg, hogy gyakorlatilag mindenen lehet segíteni, csak a megfelelő szakember kell hozzá. Nekem anyukám mér régóta Crohn beteg, tudom, hogy milyen rossz dolog.


Az egészségedről van szó, ezt apukádnak is komolyan kellene vennie!

2014. márc. 27. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!