Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak szerintem volt felelőtlen...

Csak szerintem volt felelőtlenség? Vagy én reagálom túl?

Figyelt kérdés

Elmentem bevásárolni, helyzetre való tekintettel egyedül. 17 hónapos lányunk és 12 éves nevelt lányunk van. Nevelt lányunk nagyon rendes, nagyon sokat segít úgy hogy kérnem sem kell illetve nagyon szereti a kislányunkat. Nem most került a családba 1 éve van nálam elotte 10 évig volt anyukámnál de ez nem lényeges. De attól még vannak fogyatékosságai. Kint voltak az udvaron. Közben hoztak téglát de nem tudtak vissza adni ezért azt mondták hogy menjen ki a céghez.

Erre férjem beküldte a gyerekeket és szólt hogy ő elmegy majd jön. Kb fél órát maguk voltak. Mikor haza értem már itt volt anyós is, a nevelt lány szólta el magát erről. Én rögtön kérdőre vontam a férjem hogy ezt mégis hogy képzelte, miért nem hivott fel és hazajöttem volna. Anyós rögtön reagált hogy mit idegeskedek meg kiabálok a fiával úgyis már 12 éves a nagy. Hát igen, de bizonyos dolgokban fogyatékos, ki tudja mikor gondolt volna egyet és baja lett volna vagy a kicsinek.


2020. márc. 23. 15:12
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
93%
Mi van?
2020. márc. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Annyi a lényeg hogy egy fogyatékkal élő 12 évest és 17 hónapos lányunkat fél órára egyedül hagyta a házban a férjem.
2020. márc. 23. 15:35
 3/20 anonim ***** válasza:
77%

Félóra nem a világvége. Bár az is kérdés, mekkora fogyatékosság van a 12 éves lánynál.


Mindenesetre ezen nem érdemes kiakadni.


Le kell ülni, meg kell beszélni a férjeddel, de úgy amikor csak ketten vagytok.

2020. márc. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
89%

1. Ezek szerint NEM LETT semmi baja a kicsinek!

2. Nem mindegy, MI BAJA van a nagyobbnak, ez ugyanis kifejezetten lényeges lenne.

3. Elég zavaros, hogy ha 10 évig anyukád nevelte, akkor neki kije a gyerek és miért van nálatok.

4. Fél óra annyira nem sok, és egy 12 éves gyerek azért képes kicsit odafigyelni a másikra

5. Ha tudtad, hogy a férjednek valószínüleg el kell menni (mert "hoztak téglát" - erre azért gondolom, számítottatok, csak úgy, minden elözetes nélkül nem szokott ilyen elöfordulni), akkor miért mentél el te?

6. A férjed azért van annyira felnött, hogy el tudja dönteni, mennyire probléma a két gyereket otthon hagyni kettesben.


7. Szerintem csinálod a vihart a biliben, nem kellene ilyen cirkuszt csapni!

2020. márc. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
87%
Attol fugg, hogy pontosan mi a fogyatekossaga a 12 eves lanynak. Egy egeszseges 12 evessel siman ott lehet hagyni enny idore a 17 honapost.
2020. márc. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Tudtam hogy hozzák de itt szoktunk fizetni, sosem kellett bemenni.

Még pontosan nem állapították meg. De: olyan hogy bekapcsolja pl a tv-t és olyan szinten belemerül hogy a külvilágot teljesen kizárja, néha kiszámíthatatlan lépéseket tesz. Az anyja végig részeges volt terhesség alatt tehát gondolhatjátok!

Anya nevelőszülő volt így került hozzá 10 hónapos babaként. Nyugdíjas lett, nem bírt már vele a kamaszkor miatt. Ennyi idő után pedig sajnáltam volna ha idegen helyre kerül így végig csináltam a folyamatot és én lettem az új nevelője.

2020. márc. 23. 16:52
 7/20 anonim ***** válasza:
22%
Nekem sem tetszett volna a helyzet, gyerek gyerekre ne vigyázzon, főleg egy ilyen picurkára, aki két pillanat alatt veszélybe tudja sodorni magát! Az meg,hogy fogyatékos a nagyobbik, hát pont az "i-re"! Felelőtlen vo,t a férjed, beszéld meg vele,örülj, hogy most nem lett baj!
2020. márc. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
14%
*volt
2020. márc. 23. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
78%
Egy cselekedetet egészen másképp ítél meg az ember, ha előre gondolkodik vagy ha utólag visszavetíti a történéseket. Jelen esetben visszafelé nézve nem történt semmi érdemleges, tehát indokolatlan volt az utólagos reakció. Ez azért megbocsájtható, mert vannak emberek, akik nem tartják magukban a feszültségüket, hanem azonnal rárobbantják a környezetükre. A 12 éves nevelt gyereknél pontosan tisztázni kellene a fogyatékosság mibenlétét és mértékét, mert még mindig csak gyerek, akitől nem lehet minden esetben alaposan átgondolt és felelősségteljes megnyilvánulásokat várni (hiszen éppen a leírtakból látható, hogy még a nevelőszüleitől sem).
2020. márc. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 mustafa33 ***** válasza:
33%
A kamaszkor nem fogyatékosság, gondolj csak vissza mekkora "fogyatékosságokat" műveltél annó te. Melyik kamasz nem réved el néha, akár filmen, akár önmagán?
2020. márc. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!