Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak szerintem volt felelőtlen...

Csak szerintem volt felelőtlenség? Vagy én reagálom túl?

Figyelt kérdés

Elmentem bevásárolni, helyzetre való tekintettel egyedül. 17 hónapos lányunk és 12 éves nevelt lányunk van. Nevelt lányunk nagyon rendes, nagyon sokat segít úgy hogy kérnem sem kell illetve nagyon szereti a kislányunkat. Nem most került a családba 1 éve van nálam elotte 10 évig volt anyukámnál de ez nem lényeges. De attól még vannak fogyatékosságai. Kint voltak az udvaron. Közben hoztak téglát de nem tudtak vissza adni ezért azt mondták hogy menjen ki a céghez.

Erre férjem beküldte a gyerekeket és szólt hogy ő elmegy majd jön. Kb fél órát maguk voltak. Mikor haza értem már itt volt anyós is, a nevelt lány szólta el magát erről. Én rögtön kérdőre vontam a férjem hogy ezt mégis hogy képzelte, miért nem hivott fel és hazajöttem volna. Anyós rögtön reagált hogy mit idegeskedek meg kiabálok a fiával úgyis már 12 éves a nagy. Hát igen, de bizonyos dolgokban fogyatékos, ki tudja mikor gondolt volna egyet és baja lett volna vagy a kicsinek.


2020. márc. 23. 15:12
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Nem azt mondtam hogy az a fogyatékosság. Írtam hogy még nem állapították meg pontosan de van azt mondták.
2020. márc. 23. 20:19
 12/20 anonim ***** válasza:
93%

Amit írtál, az nem fogyatékosság, hanem minden kiskamasz ilyen. Eddig semmi sem mutat arra az irományaid alapján, hogy a gyereknek bármi baja is van, ezt csak te fogod rá.

Szegény gyereket idövel te teszed tönkre, ha azt terjeszted, hogy fogyatékos, közben meg semmi baja.

2020. márc. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem ez volt a kérdés.

De ha egyesek ilyen okosak, figyeljék meg néhány napra. Nem én találtam ki hogy az. Mielőtt ide költözött figyelmeztettek hogy jól gondoljam át mivel kiszámíthatatlanok az "ilyen" gyerekek. Nem vagyok hülye, mivel amya is nevelőszülő volt és nem egy gyerek fordult meg nálunk drogoson, késelősön kívül, tehát légyszíves ne akarjátok már épp nekem elmagyarázni! Főleg hogy a kérdés sem ez volt!

2020. márc. 23. 22:50
 14/20 anonim ***** válasza:
23%

Neked van igazad.

Máskor ne anyósod előtt beszéljétek meg a család belügyeit.

Le a kalappal előttetek amúgy, hogy a fogyatékos kislányt nevelitek.

2020. márc. 23. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
88%
Mi az hogy " ilyen" gyerekek? Biztos tudják, mi a baja, csak nektek nem akarják elmondani. Azért több példát is írhatnál, miket csinál, mert ebből nem az jön le, hogy fogyatékos. Ennyiből nehéz eldönteni, hogy valóban az, vagy felfújod az ügyet.
2020. márc. 24. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
11%
Aki olyat ír, hogy egy 12 évesre simán rá lehet hagyni egy 17 hónapost, nagyon felelősségteljes szülő lehet! Ez egy kisgyereknek óriási felelősség, egy egészségesnek is,abban kell helytállnia, amiben maga is segítségre szorul! A szituáció nem volt olyan, hogy az apukának nem volt más választása, hogy ott hagyja a gyerekeket! Simán meglehetett volna oldani, az lett volna a helyes döntés!
2020. márc. 24. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
11%

az apa felelőtlen, hogy magára hagyta a gyerekeket, te pedig felelőtlen voltál azzal, hogy 1 magadhoz vettél egy számodra vadidegen fogyatékos gyereket (ezzel önmagáéban még nem lenne gond)aztán a bibi, hogy szültél rá egy egészségeset. Vagy egyik vagy másik gyerek élete káosz lesz, mert vagy az egészséges megy tönkre a fogyatékos miatt, hisz a végén az ő felelőssége lesz vagy a fogyatékos nem kap elég figyelmet.

Apuka nem elég komoly a szülőséghez(talán elege is van a szituációból) te meg magadra vállalsz úgy egy fogyatékost és egy egészséges gyereket, hogy valószínüleg nem lesz elég időd mindkettőre, főleg ha az apa ebben nem társ.

2020. márc. 24. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
12%
Megértem, hogy szegény gyerek fogyatékos, valószínűleg öröklődött
2020. márc. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
61%
Apuka belépett és mindenkit lepontozott?
2020. márc. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
56%

Ezt nehéz ennyi alapján eldonteni, hogy kinek van igaza.

Szerintem egy 12 éves gyerekre rá lehet bízni fél órára egy 1,5 éves gyereket. De nyilván nem mindegy, hogy az a 12 éves mennyire veszi komolyan, mennyire felelősségteljes és valóban van e fogyatéka.

Szerintem beszéld meg a pároddal, hogy te ezt nem tartottad helyesnek és máskor ne hagyja őt egyedül.

2020. márc. 26. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!