Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Felnőttként még mindig a...

Felnőttként még mindig a testvérem a kedvenc, adnátok tanácsokat?

Figyelt kérdés
Már vannak gyerekeink, és még a gyerekeink között is különbséget tesznek, engem nagyon idegesít. Minket allandoan irányítani akarnak, testveremeket pedig nem, pedig nem szorulunk rá mi sem.
2020. márc. 31. 11:19
 1/8 anonim ***** válasza:
79%

Nálunk ugyan ez a helyzet. Én nem foglalkozom ezzel. Már nem. Testvéremmel pedig ennek ellenére minsig is jó és szoros volt a kapcsolatunk.

Egyrészt nagyon határozottan elmondtam nekik a tüskéimet, ahogy látom az egész dolgot a családot. Másrészt elfogadtam, hogy ők nem fognak már megváltozni. Ha pedig kezdik a szokásos lelkiterrort meg egyebeket, beleakarnak szólni nagyon egyszerűen közlöm velük, hogy én én vagyok, nem pedig ők. Úgy is úgy csinálom ahogy nekem/nekünk jó.

2020. márc. 31. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
57%

Ez csak nézöpont kérdése. Kérdezd meg ebben a témában a testvéredet ö , hogy látja ezt.


Nekem 2 gyerekem van. Egy csendesebb akire ritkán kell rászolni, és egy másik akire állandóan vitetkozni kell vele.

A kicsi: persze a nagyre soha nem szoltok rá, nem szidjátok le.

Magyarázat: a nagy ritkán csinál rossz dolgokat, de ha csinál akkor neki is van büntetés, és leszidás, de ez iszonyat ritka, söt nála elég sokszor egy elbeszélgetés és megérti a dolgokat.


Nagy: bántja a kicsi és én a kicsit nem nagyon szidom le, csak normálisan. a nagyot ez bántja, mert "bezzed a kicsit nem szidjátok le"

magyarázat: a kicsit állandóan szidjuk és büntetjük, ami neki sem tesz jót, így az évek során sokszor nem szidjuk meg kisebb dolgokért, de így is összeségében sokszorosán van fenyítve...


Vagy is a 2 gyereknek mindig van baja, hogy mit csinálok rosszul, de 2 külömbözö karaketerü gyereket nem lehet egyformán kezelni.

2020. márc. 31. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%
Semmit nem tehetsz, engedd el a dolgot, és foglalkozz a saját családoddal. Nekem ez vált be, ők meg maradjanak nyugodtan összeborulva.
2020. márc. 31. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
65%
Felnőtt ember vagy, ideje függetlenedni érzelmileg és nagyobb távolságot tartani, ritkítani a kapcsolattartást, meghúzni a határokat. Nem kell azzal foglalkozni, hogy ki a kedvenc, nem kell tűrni a nem megfelelő bánásmódot, nem kell esedezni a kegyeikért, a gyerekeknek se jó, ha ezt a megfelelési kényszer mintát tanítod nekik. Engedd el.
2020. márc. 31. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
88%

Ugyanez van nálunk, azzal a különbséggel, hogy a mellőzött gyerek gyerekének a szerepében vagyok, ilyen gonosz nagymamával.

Már rég elengedtem a dolgot, saját családom van, a mamám nem törődik a dédunokájával sem. A férjem mamái ezerszer rendesebbek voltak velem pár év alatt mint a sajátom 30 év alatt.

Én mindig úgy fogom fel, hogy ő veszített, nem én.

2020. márc. 31. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
77%
én sem tartom az apai nagyszüleimmel a kapcsolatot, az indok amiért nem kedvelnek, hogy anyámra ütök :S falusi hülyeség, hogy a lány gyermek gyereke a biztos az apa már nem, mert mi van ha a postás -.-"
2020. márc. 31. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
33%
Könyörgöm. Kik?
2020. márc. 31. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
68%
Gondolom a nagyszülők. Tanács? Nőjj fel és húzz határokat! Bőven ideje lenne már megtanulni! N36
2020. márc. 31. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!