Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A testvérem átveri a szüleimet...

A testvérem átveri a szüleimet, mégis ő a kedvenc. Mit tegyek, hogy felnőttként kezeljenek a szüleim?

Figyelt kérdés

Húgom 16, én 21 vagyok, már dolgozok, mégis szüleim húgomnak mindent megengednek, aki mellesleg átveri őket, engem meg még mindig kisgyerekként akarnak kezelni. Főleg anyám ilyen, parancsolgatni akar. Én meg persze kiállok magamért, nem hagyom magam, de ebből sajnos viták vannak általában anyámmal, de néha apámmal is, bár vele legalább normálisan meg lehet beszélni a dolgokat.

Bármit teszek, anyámnak semmise tetszik, húgomat pedig isteníti. Pedig én mindig arra törekedtem, hogy büszkék legyenek rám és jó legyen a kapcsolatunk. Nem voltam a legjobb gyerek, voltak sumákolásaim, mint mindenkinek, de mégis mindig próbáltam a kedvükben járni. A párom se tetszik soha anyámnak... azért is mindig variál.

Mostanában a párommal komolyabb lépésre készülünk, hogy összeköltözünk. Ebben tudok bízni, hogy így talán javul a viszonyom anyámmal is... vagy ezzel rosszabb lesz? Én úgy gondolom, hogy hiába töröm magam, úgyis a testvérem lesz a "jó" az ő szemében, ezért mostmár arra összpontosítok, hogy azt teszem, ami nekem a jó.


2008. jún. 24. 11:38
 1/5 anonim válasza:
100%
Na hát ezt én is írhattam volna... megoldást sajnos én sem tudok egyenlőre. Én nem mutatom be a barátnőimet, meg úgy általában nem beszélek meg velük semmit. Igazából bármit is érsz el az életben, szerintem ez nem fog változni. Hiába keresek pl annyit mind ők együtt véve sem, ez sem jó nekik. Én már letettem róla hogy a kedvükben járjak. A hugomtól pedig megkapják ami megilleti őket... :)
2008. jún. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mst valóban esély lehet a kapcsolat javulására, ugyanis, ha összeköltöztök kevesebbet találkoztok (már ha ddig velük éltél) és aki a távolbn van, akit keveset látnak, akinek nem kell "elvilni" a mindennapos dolgait, az valamiért miníg kedvesebb. Mivel nem látják minden nap így a találozás nagyobb öröm.
2008. jún. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Jó, hogy elköltözöl otthonról, és azt javaslom, ne keresd anyukádat, várd meg, míg ő keres. Így megtanul majd értékelni, meglátja, hogy veled nem lehet "szórakozni".
2008. jún. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Szia! Én is így vagyok vele csak annyi különbséggel hogy az én öcsém 10 éves énmeg 13 vagyok szerintem azért ienek a szülők mert te ugye már nagy vagy ő még nem "annyira" és szüleid neki elhisznek mindent mert te biztos sosem verted át őket... ez az én meglátásom :)
2008. jún. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Én is megértelek, de nálunk én vagyok a hugi és a nővérem a kedvenc!

Ő is rendszeresen átveri a szüleimet, én meg becsületes vagyok, mégis én vagyok mindenért a hibás! Ja és képzeld folyton hazudok is csak kár hogy tényleg ez a hazugság!

Együttérzek!

Lekell nyelni a keserű pilulát!

2010. febr. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!