Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jobb vagy rosszabb lett az...

Jobb vagy rosszabb lett az életed, mióta elköltöztél a szüleidtől? Könnyebb azóta vagy nehezebb? És miért?

Figyelt kérdés
2010. júl. 26. 18:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sokkal jobb lett. Azóta lényegesen nyugodtabb vagyok, nem kell attól rettegnem, hogy anyám éppen hol fetreng részegen. Sőt én összekötöttem a kellemest a hasznossal és egyből 200 km-re menekültem, így abban is biztos lehettem, hogy nem jön utánam részegen az egyetemre vagy a munkahelyemre. Tényleg nem volt könnyű napi 8 óra meló mellett még egyetemre járni, albérletet fizetni és eltartani magam, de a nyugalom megfizethetetlen. Azóta már jó pár év eltelt, közben lediplomáztam, saját családom és lakásom lett, szóval összességében jól jöttem ki a dologból. Akkor nagyon nehéz volt mikor eljöttem (elsősorban anyagilag), de örülök, hogy megléptem mert azóta már idegroncs lennék.
2010. júl. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


25 évesen döntöttem úgy, hogy oké, mostantól függtelen leszek. Adodott egy jó lehetőség, éltem vele. Anyukám nem rossz, sőt, nagyon jó anya, de én úgy éreztem, hogy most "mennem kell". Ő pityergett , de elengedett.

Jobb lett, mert valóban önálló lettem, és dolgoztam.

De szerintem ez kor függvénye is, meg hogy ki milyen családból hogyan tud eljönni?

pl. biztos nem nagy álom 16 évesen haverokkal lógni, és itt-ott aludni.

2010. júl. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak hétvégén lakom külön tőlük, az egyetem miatt, de sokkal nehezebb. Azért, mert otthon mindenben kiszolgálnak, Pesten viszont mindent egyedül kell. Igaz, cserébe szabályok sincsenek, úgyhogy azt csinálok, amit akarok. Mindegyiknek van előnye is, hátránya is.
2010. júl. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

egyértelműen jobb...

18 évesen éltem a lehetőséggel,és egyetemre hivatkozva el otthonról...nem bántam meg...

igaz albérletezek azota is,nappalin csinálom a másoddiplomámat,mellette diákként dolgozok,de imádom,hogy nem szol bele senki hogy mit hogy csinálok (párommal lakom,de ő hozzám hasonló,igy jol elvagyunk)

23/N


kérdező,és te?

2010. júl. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én imádom a szüleimet, de százszor jobb egyedül... 20 évesen már bűntudatom volt hogy felnőtt vagyok de ők tartanak el... Úgyhogy elköltöztem, bár ez az egyetem miatt is szükséges volt! Nem tudok mellette dolgozni mert sokat kell tanulni, de az ösztöndíjakból, diákhitelből, meg nyári munkákból megélek. Néha azért visszamegyek 1-1 hétvégére, ill. nyáron pár hétre:) de jobb külön.

24/L

2010. júl. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
74%
Nehezebb, mivel most én gondoskodom a családomról, én főzök a páromnak és a lányomnak, utánuk én mosogatok... Mikor otthon vagyok, nagyon szeretek kicsit lazítani (1 évben kb összesen 2 hetet vagyok csak a szüleimmel). Hiányoznak, na de ez az élet rendje.
2010. júl. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
én 19voltam, abból a szempontból könnyebb, h anyám elég szemét volt, hozzám nem jöhetett senki, barátnő se, csak hugomhoz, kutakodott a cuccaim közt hiába zártam be a szobám, mindent én csináltam otthon mert estis voltam, és folyton veszekedett h mikor főzök/takarítok, pedig nem mind1, ha készvan mire hazaérnek? viszont anyagilag meg topon voltunk. most szabad vagyok, nem szól bele senki semmibe, de le vagyok égve. régen ha akartam vásárolgattam,mindig jó kaja volt (én főztem de amit felírtam megvették, mind1 mennyiért)szóval van jó és rossz oldal is, de nem mennék haza.
2010. júl. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nehezebb lett, de ezzel együtt jobb is.

Nehezebb, mert nekem kell megoldanom a problémákat, senki nem fogja a kezem, ha helyzet van, nekem kell megszerveznem az életemet. Viszont nem függök már a szüleimtől, és a fentiek szükségeltettek ahhoz, hogy felnőtté váljak. Úgy érzem, sokat fejlődött a személyiségem, mióta a magam útját járom. Nem mellesleg sokat javult a kapcsolatom a szüleimmel, mióta nem velük élek.

2010. júl. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

A szülőtől függ.

Az anyámmal laktunk együtt egy családi házban 5 évig.

Sohasem takarított, nem fizetett semmiért, minden pénzét a testvéremnek adta és azt mondta, hogy éhezik, így a férjem főzött rá.

Most sokkal kisebb a rezsi, mert még pazarolt is!

Én voltam az ingyencseléd, szétdobálta a szemetet a lakásban.

2010. júl. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

lényegesen könnyebb. páromhoz tudtam költözni,ő 29 éves. egy éve már.

az ok: azt hiszem tudom illusztrálni azzal,hogy ma van a névnapom és elfelejtette. de ez még kismiska a többihez képest.

17L

2010. júl. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!