Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy oldjátok meg nagyszülői...

Hogy oldjátok meg nagyszülői segítség nélkül a home office-t és home ovit?

Figyelt kérdés

Kisfiam szeptemberben kezdte az ovit, én és a férjem pedig itthonról dolgozunk (napi 8 órás, grafikai munka). ez a karantén, ovi megszűnés nagyon betette nálam a kaput. Itthon van a fiam egész nap, 3,5 éves, kb 10 percig találja egyedül fel magát, így nehéz mellette dolgozni. Vagy én, vagy a férjem teszi félre a munkáját és van a gyerkőccel, ami miatt nagyon torlódnak a befejezetlen munkáink. Az ügyfelek hívogatnak, türelmesek azért, de ennyire nem. Nagyszülők nem tudnak most segíteni, mert ők is dolgoznak, így nem kontaktolunk velük, csak heti egyszer beszélünk kerítésen keresztül 5 méterről 20 percig. A házimunka, a kajafőzés, a munka, a gyerek minden ránk marad és mivel mindig a gyerek az első ugye, így a többi szép lassan torlódik fel.

Tudom, hogy van ennél rosszabb helyzet is (apa sincs otthon, több gyerek van, stb...), de adjatok tanácsot, ti hogy oldjátok meg, h minden működjön?



2020. ápr. 5. 16:56
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a ti helyzetetekre csak az lenne a megoldasom, hogy felvaltva dolgoznatok, ha nem kell pontos idoben lenni a gép elott, csak a munkaora számít.


Amugy azon gondolkodtam egy ideje mar, hogy sok felnőttnek jót tenne ha atismetelne az also tagozatos szövegertesi feladatokat😏


En nemreg óta dolgozom,most itthon vagyok allasidon. Ha több ideje dolgoznek, akkor home officolhatnek. Es őszintén nem tudnam megoldani a 4 evesem mellett. Mindent meg tudok csinalni, fozni, mosni, takaritani, vele jatszani, lefoglalom, egyedül is eljatszik, elmesezik is... Plane h nincs nagyszülői segítség. Nem is problema, mert amit vallaltam vele azt tudom tartani. Nevelni, szeretni, ellatni, fejleszteni, ha majd kell tanulni vele.. Mind megy. De nem tud az ember kette szakadni egy idoben! Itt a hangsuly azon van hogy egyidoben!!! Mert vannak tingli-tangli otthoni melok, ahol a 8 órából effektíve 2 orat tolt az ember hasznos munkával, de vannak olyan munkahelyek ahol nem. Pl. Keszenletben kell ulni a telefon, laptop elott. Nem, egy 3 perces wc is csak akkor megengedett ha szünet van. Vannak ilyen melok. Az enyem is ilyen. Es nem tudnam vegezni egy gyerek mellett.. Neki enni kell, pisilni, anya ezt nezd... Anya azt nezd... Anya adj egy puszit.. Es ezt nem lehet ha melo van! Mert hangilag is ott kell lenni, nemcsak a képernyőt nezni..


Tehat osszessegeben nem tudok teljesen hasznos tanácsot adni, csak a felvaltva munka. Ez a helyzet meg azoknak rossz, akiknek mellette van meg olyan sulis gyerek akivel le kell ulni tanulni. Mondjuk elsos... Es nem teljesen online ora van... Vagy ahol több gyerek, es több digitális eszkoz kene... Es mellette a home office. Mert a hazimunka az kutyafule...


Pl az en helyzetemben. Minden szuper. Itthon vagyunk, nem teher a fozes, takarítás, gyerek ovis dolgainak "tanitasa" - kiadjak h mit csináltak volna... Meg a bezartsag sem akadaly. Elvagyunk, tök jo, nem vagyok besokallva...de nem is kell home officolni...

2020. ápr. 6. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
71%
(Aki ezentúl azzal jön, hogy miért nem akarok gyereket, azt elküldhetem a karanténba. Mondjuk szerintem vissza fogják fogni magukat.)
2020. ápr. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
66%
Fura, hogy azok panaszkodnak, akik tudnak otthonról dolgozni... mérnök, programozó, grafikus...
2020. ápr. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%
Én meg azt látom, hogy leginkább azok panaszkodnak (nem csak itt, más fórumokon is), akik egyáltalán nem dolgoznak. Megszokták, hogy a gyerekek oviban/suliban, nekik meg az egész napjuk ott van a házimunkára, meg magukra.
2020. ápr. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Tök jó ketteceket lehet kapni, relative olcsón. Én a helyetekben beruháznék egyre. 😆😆😆
2020. ápr. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!