Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családi összejövetel! Máshol...

Családi összejövetel! Máshol ezt hogy oldjátok meg?

Figyelt kérdés

Hárman vagyunk testvérek, már mindannyiunknak külön családja van. Évi 3-4 alkalommal családi ebédet/vacsorát "szervezünk", amin kb. 20 fő vesz részt. A szervezünk azért van idézőjelben, mert k.b. mindent én csinálok, vagyis a mi családunk. Bevásárlástól főzésig minden, energia, pénz. Többiek max. hoznak egy kis süteményt vagy egy bort. Nekem így jó pár év múlva már jól esne, ha valaki azt mondaná, most megszervezem én a vacsit, ebédet, ti csak gyertek.

Egyszer már felvetettem, de erre az volt a válasz, hogy én tudok a legjobban főzni, és én olyan "otthon-érzést" tudok teremteni.

Anyagilag belefér, nyílván nem olcsó mulatság, másra is lehetne költeni a pénzt, de nem ver adósságba minket.

Tisztában vagyok, hogy ez egyfajta kényelmesség is a családtagok részéről, de látom rajtuk, hogy nagyon jól érzik magukat. Anyukánk meghalt, nincs más, aki összehívjon, összetartson minket.

A készülődés alatt majd fel robbanok-takarítás, lakásátrendezés, bevásárlás, többféle menü legyártása-, de az összejövetelen mindig lenyugszom, olyan jó így együtt.

Máshol is mindig egy ember, egy család "viszi el a balhét", vagy hogy van?

Kettős érzés ez bennem: egyrészt zavar, hogy én csinálok, én fizetek mindent, másrészt, örülök, hogy együtt lehetek a testvéreimmel.



2017. ápr. 17. 14:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem minden családban van egy "főnök", aki összefogja ezeket. Szanaszét szervezni sokkal macerásabb is lenne.

Nálunk mindig nagyim volt a "mátriárka", náluk voltak ezek az évi 3-4-szeri összejövetelek, ő ugrált körbe mindenkit, élvezte ezt a szerepet.

Tavaly a nagyszülők elhunytak. Most anyám próbálja átvenni ezt a szerepet, bár neki nem megy ennyire rutinosan még.

Nagybátyám családjában pl affinitás sem lenne erre, ha rajtuk múlna, szerintem sosem lenne ilyen összejövetel, max karácsonykor átmennénk egy órára koccintani és kész. Szóval személyiség kérdése is.


Esetleg azt ki lehet adni, ha zavar a sok készülés, hogy legyen batyus buli, az egyik a hidegsültet hozza, a másik a sütit, ha összebeszéltek, neked is könnyebb lesz. :)

2017. ápr. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
93%
Menjetek étterembe és osszátok el a számlát.
2017. ápr. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
96%

Mi is hárman vagyunk, felnőttek, külön család, és mi is évi 2-3 alkalommal csinálunk ilyen családi összejöveteleket. Nálunk is hasonló volt a gond, így mi a következőt csináljuk ami lassan 5 éve működik.

Ami közös összejövetel az a

-karácsony

- húsvét

- nyáron 1 hétvége.

Az adott évben mondjuk én vagyok a soros a húsvétnál, akkor a nyárinál a húgom, a karácsonyinál a nővérem. A következő évben a húsvét a nővéremé, a nyár az enyém, a karácsony a húgomé. Utána évben a húsvét a húgomé, a nyár a nővéremé, a karácsony az enyém. Évek óta így csináljuk, nincs vita.

2017. ápr. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ez oda-vissza működik.

Tehát minden családtag valamilyen okból (születésnap, ünnepek, stb.) csinál egy családi ebédet, ahová meghívja a többieket, így mi is.

Ha neked ez ennyire fáradságos, akkor ne csináld.

Meg aztán nem csak akkor lehet összejönni a testvérekkel, ha ebédet csinálsz. Csak úgy is beugorhattok egymáshoz, nem? Legalábbis nálunk ez nem gond. Dobunk egymásra egy telefont, hogy akkor otthon lesztek-e, ráértek-e mert akkor elmennénk. Vagy ugyanez fordítva.

2017. ápr. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Bizony fáradtságos, mert dolgozom is, és van négy gyerekem. Csak az a kérdés, amit nekem kell eldöntenem, hogy megéri-e a fáradság.

Mi is összejárunk kajáláson kívül is.

Nekem az lenne szimpi, amit az egyik kedves válaszoló írt, ez a "körforgásos". Itt, ahogy írtam is, kb. 20 emberről van szó velünk együtt, az egyik húgomnál hely se lenne.

Köszi mindenkinek a választ.

2017. ápr. 17. 14:41
 6/15 A kérdező kommentje:
Mielőtt még... Felpontoztam mindenkit, és köszönöm a véleményeket, átgondolási szempontokat.
2017. ápr. 17. 14:44
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Férjeméknél volt/van hasonló helyzet, annyiban, hogy a régi összetartó kapocs már sajnos nincsen köztünk. Az összejövetelek szinte mindig ugyanannál a tesvérnél vannak, de ezt ő önként vállalta, egyszerűen ő lakik központi helyen (főváros, mindenki más ezer más irányban), hatalmas a ház és a telek. Node szivárog a család már reggeltől, előre megbeszéljük a menüt, kiderül ki mit hoz, vagy mit vesz. Ki az aki főz, aki vállalja. Jó időben bogrács/grill. Minden költség és feladat közös. Egyikük csinál vega kajákt, viszi tálcán, van aki sütizik, más piát vesz, mi legutóbb a főfogáshoz vettük a húst, reggel készült bográcsban. Miután vége az egésznek senki nem áll fel jóllakottan és ballag haza, hanem össznépileg pakolászunk, meg persze mindig marad valaki teljesen végig segíteni, ha esetleg valami huncut dolog kimaradt volna. Mikor eljöttünk olyan a terep, mint mielőtt odamentünk és az örökös házigazdánk is pont annyira fitt avagy fáradt, mint bárki más. Persze látogatja mindenki körbe egymást, de ha a kiterjedt famíliát (és ez is a belső család csupán, de sok a testvér és ugye mindeki házas, gyerekek stb...) össze akarjuk csődíteni, az van vagy 25 fő és csak ott férni el. De neki ez nem teher, hiszen ezen kívül minden más feladat közös. Legutóbb még a söprést,porszívózást is megcsináltuk és mondta, hogy másnapra már csak a felmosás maradt neki reggel, meg hogy betegre egye magát a maradékból, amit nem hordtunk szét. Ha valahol viszonylag kiegyenlítettek a feltételek, akkor szerintem úgy a fair, ha vetésforgóban fogadják a családot, mindig másnál(az én családomban így van). Ha nem megoldható, akkor meg meg kell osztani a terheket minden fronton, ahogyan az egy családban alapon elvárható kérés nélkül is.
2017. ápr. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Én tökre felnézek az ilyenekre, akik megszervezik az ilyesmit, biztos nagyon hálásak érte a többiek, ha nem is mondják, mert nagyon fontosak az ilyen összejövetelek. Én sajnos nagyon nem az a típus vagyok, aki képes lenne bevállalni az egészet, de ha bármiben tudok segíteni, nagyon szívesen összerakok vagy sütök tortát, sütit, stb., főleg, ha előre megdumáljuk, hogy mit, mennyit, stb.

Szerintem is próbáld úgy szervezni, hogy minél több kedved maradjon: minél több dolgot hozzanak a többiek, hiszen neked tényleg untig elég lehet a takarítás meg egyebek, legalább a bevásárlás meg a főzés nagy részét vegyék le a válladról. Főleg, ha máshol esetleg nem is lehetne jól megszervezni helyhiány miatt.

Szerintem az étterem nem olyan jó ötlet, mert ott nem olyan családias. De talán mégis érdemes kipróbálni egyszer ott is, hátha bejön. Inkább ott, mint hogy teljesen leszokjatok róla.

:)

2017. ápr. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk úgy van, hogy anyukámnak van egy testvére, ott lakik a mamán is velük (külön lakrész lett kialakítva neki) és felváltva van évente a vendéglátás. Egyszer náluk ünneplünk, következő évben nálunk. Mikor nálunk ünneplünk, akkor jön a másik mama is, mikor náluk, akkor mamához is megyünk külön ebédre
2017. ápr. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
86%

Mi barátokkal szoktuk, mármint ilyen közeliekkel, akikkel nyaralni is megyünk.

Évente egyszer, mindegyik évben más a soros. Olyankor megajándékozzuk a gyerekeket, kis apróságokkal, amit szülinapkor kellett volna adnunk ,csak ilyenkor pótoljuk be stb...

Ha ennyire nem akarják megcsinálni a testvéreid, mond azt, hogy, jó kész, te se fogod, és akkor rákényszerülnek.

Persze ez gonosz módszer, csak végsők esetén.

2017. ápr. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!